Güneşi Gördüm

Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği ve Mahsun Kırmızıgül, Demet Evgar, Hande Subaşı ile Yıldız Kültür’ün oynadığı Güneşi Gördüm, 12 Mart 2009’da Pinema Film dağıtımıyla Boyut Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Filmde son yirmi beş yıla dair, bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor ve yüksek sesle tartışılamayan konular işleniyor. Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirilmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisinin olduğunu anlatan bu film, bir anlamda ‘Türkiye’nin hikâyesi’. İnsana dair her şeyi samimiyetle içinde barındıran film, ‘Çocuklara ve umuda’ adanıyor.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • Gizem Ertürk Yazıyor
 • Diğer haberlere haberin devamından üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Güneşi Gördüm, Yabancı Dilde En İyi Film Dalında Oscar Aday Adayı
  Güneşi Görenler Alkışlıyor
  Güneşi Gördüm’ün Ankara Galasının Bitiminde Film Ayakta Alkışlandı
  Güneşi Gördüm’ün Basın Gösterimi Mahsun Kırmızıgül’ün Katılımıyla Yapıldı
  Kırmızıgül’ün Filmi Güneşi Gördüm, 12 Mart 2009′da Sinemalarda
  En “Yiğit” Asker
  En Medyatik Komutan: Zafer Ergin
  Mahsun’un Dev Kadınları
  2009′un En İyi Filmi Güneşi Gördüm Geliyor
  Mahsun’un Filmi Gerçek Oldu; Güneşi Gördüm Setinde Büyük Hüzün

 • “Güneşi Gördüm” üzerine 9 yorum

  1. Mahsun Kırmızıgül gerek sanatçı kişiliği gerekse başarıya doymayan azmiyle alkışları hakediyor gerçekten. Beyaz Melek harika bir filmdi. Yapıyor bu işi bence. Kendisini çok seviyorum.

  2. Fragmanı izledim, gerçekten harika. Mahsun Kırmızıgül’ü kutlarım. Türkiye’de daha önce böyle bir film yapılmamıştı. İzlenmesi gereken bir film.

  3. Mahsun Kırmızıgül bu işi severek, tüm emeğini sarf ederek lâyıkıyla yapmaya çalışıyor. Umarım bu konuda daimi olur. Fragmana bakarsak iyi bir iş çıkmış gibi duruyor. İzlemek için merakla bekliyorum.

  4. Arkadaşlar size tek kelimeyle birşey diyorum. Son 10 yılın en iyi filmi geliyor. Mahsun’a başarılarının devamını diliyorum.

  5. Ben 32 yaşındayım, inan 25 yıldır bu filmi bekliyordum, helâl sana Mahsun. Tüm oyuncuları da kutluyorum. Hepiniz harikasınız, Mart ayını dört gözle bekliyorum.

  6. Fragman çok güzel. Türkiye’nin bu tür filmlere aç olduğunu hepimiz biliyoruz. Emeğe saygı duyacağız, filmi izliyeceğiz. Bu film tek kamerayla yapılmıyor. Elit tabakanın hoşnut olmadığını biliyoruz. Mahsun’dan devamını bekliyoruz. Teşekkür ederiz. Kırmızıgül lütfen devam et. Türkiye galiba yeni yönetmeni, yeni yapımcısını buldu. Lütfen değişmeden devam. Arkandayız, destekliyoruz.

  7. Mahsun Kırmızıgül’ün yapımcı şirketinden bazılarının filmin reklâmını yapmak adına buraya ardı ardına övgüler düzmeleri gayet gülünç.

  8. Gerçekten muhteşem bir film olmuş. Mahsun Kırmızıgül’ün başarılarının devamını diliyorum.

  Yorumlar kapalı.