Güneşi Görenler, Alkışlıyor

Sinema seyircisinin büyük merakla beklediği Güneşi Gördüm 350 kopya ile 750 sinema salonunda vizyona girdi. İlk gösterim günü kapalı gişe oynayarak sinemaların önünde uzun kuyruklar oluşmasına neden olan filmin bitiminde salonlardan alkış sesleri yükseliyor. Türkiye’deki 25 yıllık terör sorununu ele alarak, ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı barışın ve umudun önemini vurgulayan filmin dev oyuncu kadrosunun oyunculuğu da sinema seyircisinden tam not aldı.

 • Basın Bülteni
 • Film hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • “Güneşi Görenler, Alkışlıyor” üzerine 2 yorum

  1. Uğraşılmış, emek harcanmış, Türk sinemasında hafızalarda yer edecek bir yapıt. Mahmun Kırmızıgül ve ekibine, sonsuz teşekkürler…

  2. Filmi dün izledim ve tek kelimeyle soluğumu kesti. Tüylerim diken diken oldu. Meğerse denildiği kadar varmış. Dert bir geldimi peşi sıra gelir diye. Ne kadar doğru bir söz. Film beni dün mahvetti. Dün yatakta doğuda neler yaşandığını hayal edip durdum. Mahsun kamerasını doğru yöne çevirmiş, tebrik ederim. Anlatımı, kurgusu, akıcılığı hele acının üzerine gidişi bizi perde karşısında mahvettiysede, açıkcası o istediğini aldı. Çamaşır makinasında ölen çocuğa çok üzüldüm. Sahipsizlik kadar kötüsü yok gerçekten. Ve sona doğru köprü üzerinde Kado’nun soyunma sahnesi beni mest etti. Emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarınızın devamı dilerim.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir