Gayretleri Semeresini Veriyor

Sayın Sadi Çilingir,

Öncelikle Merhaba,

Size sadibey.com sitesinde sunduğunuz malzemeler için çok teşekkür etmek istiyorum. Bu malzemeleri yerel basına vereceğimiz malzemelerde ve kendi web sitemde kullanıyorum. Filmlere ait malzemelerin hepsini bir yerde bulmak hayatımı inanılmaz kolaylaştırdı. Hele yüksek çözünürlükteki Türkçe film afişlerini bulmak beni çok keyiflendiriyor.

Bu teşekkürden sonra, sizinle ilgi kendime ait bir anektodumda var. Onu da bu vesile ile aktarmak isterim; sizi Sinema Gazetesi‘ndeki ilk yazılarınızdan beri biliyorum. Sinema Gazetesi o zaman saman kağıda çıkıyordu. Yıl 89 – 90 sanırım. Yanılmıyorsam önce okur mektubu şeklinde çıkıyordu yazılarınız. Sonra düzenli yazar oldunuz. Ben o zamanlar lise öğrencisiydim ve sinema merakım yeni yeni başlıyordu. Bunda sizin yazılarınızın ve Sinema Gazetesi‘nin katkısı çok büyüktü. Hâttâ o zamanlar dergiyi biriktiriyordum bile. Bu merak beni mesleğimi bırakıp sinema salonu işletmeciliğine kadar götürdü. Bunun için de size ikinci bir teşekkür borçluyum. Sadece aktarmak istedim.

İşlerinizde başarılar dilerim.

Fevzi Genç
Fethiye Hayal Sineması

*****

Sadi Abi, saygılarımı sunuyorum öncelikle,

Siteden yeni haberim oldu. İsminden anladığım kadarıyla sizin hazırladığınız bir site sanırım. Bundan yaklaşık 15 – 16 yıl önce Antrakt Sinema Gazetesi’nde sizin yazılarınız çıkarken ben sizin takipçinizdim. Hatta bir yazınız sonrasında yaptığım bir yorum üzerine beni aramıştınız ve yazınızda benden bahsetmiştiniz. Aradan yıllar geçti, zaman insanları biryerlere savurdu, bende şu anda iş hayatında bir insan olarak eskisi gibi sinemaya çok gidemiyorum ancak hâlâ sinema dergilerini okuyarak sinema gündemini yakından takip ediyorum. Bu sitenin varlığını da Sinema Dergisi’nden öğrendim inanın büyük bir heyecanla interneti açtım ve buldum sizi. Şu an gerçekten müthiş duygular içinde 1990’lı yıllara gittim. Sizin yazılarınız, eski İstanbul sinemalarından ve filmlerden bahsettiğiniz harika yazılarınızı dün gibi hatırlıyorum. Artık bu siteyi hergün takip edeceğim, çünkü yıllar önce Beyoğlu ve Kadıköy’de görecek film kalmadığından sadece fragman seyretmeye sinemaya giden, filmlerin kurgucusundan, görüntü yönetmenine, müzik kompozitöründen, görsel efekt tasarımcısına kadar en ince ayrıntıları takip eden iflâh olmaz bir sinema manyağı olan ben, artık kendim gibi olanların biraraya geldiğini düşündüğüm bir mecra bulduğuma inanıyorum…

Saygılarımla,

Erdal Sürücü
Türkiye İş Bankası
Manyas/Balıkesir Şube Müdürü
0555 4074114
erdalsurucu@hotmail.com
erdal.surucu@isbank.com.tr

“Gayretleri Semeresini Veriyor” üzerine bir yorum

  1. Öncelikle Türkiye’de ilk sayılabilecek bu ciddi sinema hizmetinden dolayı sizi kutluyorum. Her şeyiyle ciddi çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Birde afişleriyle, klipleriyle, filmleriyle ülkemizde Arap, Hint, peplun spagetti westernleri, komedi dönemlerini içeren nostalji sayfası oluştursanız çok mükemmel olur sanırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sinemacılık ve Filmcilik Yararına Bağımsız İletişim Platformu