Mahsun’un Filmi Gerçek Oldu; “Güneşi Gördüm” Setinde Büyük Hüzün

Diyarbakır Lice’deki çatışmada şehit düşen Bitlisli Er Fevzi Güngör’ün ve 2007 yılından beri PKK’nın dağ kadrosunda olduğu anlaşılan ağabeyi Ferdi Güngör’ün hayat hikâyesi, Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminin gerçekleşmiş hali olarak hayret uyandırdı. Kırmızıgül’ün yaklaşık bir yıl önce kaleme aldığı senaryosunda da Altan Erkekli’nin oynadığı Davut karakterinin bir oğlu dağda, diğer oğlu da asker. Kars’ta çekimleri devam eden filmin setine gelen haber herkeste şok etkisi yarattı. 12 Mart 2009’da vizyona girecek olan filmdeki birçok hikâyeden birisi olan bu olay, sette hüzün havası estirdi.

 • Basın Bülteni
 • Film hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • “Mahsun’un Filmi Gerçek Oldu; “Güneşi Gördüm” Setinde Büyük Hüzün” üzerine 5 yorum

  1. Şaşkınlıkla okuyorum haberi, çünkü asıl durum şu:

   ‘OĞLUM PKK’LIYSA ONU REDDEDİYORUM’
   Bir oğlu şehit, bir oğlu PKK’lı terörist olan acılı baba Ekrem Güngör, oğlunun dağda olduğuna inanmadığını, eğer dağdaysa evlâtlıktan reddedeceğini belirtirken, anne Güngör ise hiç bir annenin ağlamasını artık istemediğini söyledi.

   http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=372932

   PKK Filmi de çekiyorlar, bakalım daha neler görecegiz.

  2. Bu ülkenin gerçeklerini yansıtacak filmlere ihtiyacı var, komedi filmlerine değil. Mahsun, Beyaz Melek’te kendini kanıtladı.

  3. Bende filmi merakla bekliyorum. Bu ülkede yıllardır sürdürülen şiddet politikaları ile çözülemeyeceği kesin olan sorunlarımızı konuşmaya, tartışmaya gereksinimimiz var. Film en iyi iletişim yöntemlerinden biri bence. Herkes birbirini anlamaya çalışmalı, bunun için dinlemeyi de, izlemeyi de bilmek, becerebilmek gerek. Bu filmin artık bu topraklarda barışın diliyle konuşulmasına katkı sunabileceği umudunu taşıyorum.

  4. Film gerçekten merak uyandırıcı ama şunu da söylemeden edemiyeceğim. Umarım film bağımsız bir şekilde cesaretlidir. Diğerleri gibi “cesaretle bu filmi yaptık” demesinler. Lâfta kalmasın, anlatılmak istenen hayaller anlatılamaz ise yazık olur filme.

  Yorumlar kapalı.