Son Osmanlı: Yandım Ali

Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği ve Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Emin Boztepe ile Engin Şenkan’ın oynadığı Son Osmanlı: Yandım Ali, 19 Ocak 2007’de Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Tarih 13 Kasım 1918, düşman donanması Boğaziçindedir. Cepheden dönen Mustafa Kemal, düşman donanmasını görünce “Geldikleri gibi giderler” der. Aynı tarihlerde, İstanbul sokaklarında, donanmadan terhis edilen bir bahriye çavuşu vardır. O da Tahtacızadelerin Yandım Ali’sidir. Tek hayali biraz para kazanıp sevgilisini İstanbul’dan kaçırmak ve Viyana’ya gitmektir. Ancak yolu bir gün Mustafa Kemal’le kesişir ve o anda fikri değişir.

“Son Osmanlı: Yandım Ali” üzerine 12 yorum

  1. Merhabalar. Acaba Son Osmanlı: Yandım Ali filminin bir çok yerde galası düzenlenecek mi? Ekibi özellikle Almanya’ya bekliyoruz.

  2. Bence bu film çok güzel olacak. Oyuncularını çok beğeniyorum; Kenan İmirzalıoğlu’nun çok güzel oynadığına inanıyorum. Kenan’la sevişen yabancı kız da çok güzel.

  3. Son Osmanlı: Yandım Ali ile ilgili basın bültenini ve fotoları nereden aldınız bilmiyorum. Önemli 2 eksik gördüğüm için yazıyorum. Bu filmde Ziynet Sali 2 şarkı ile konuk sanatçı olarak rol aldı. Ziynet Sali’nin bu 2 şarkısı aynı zamanda filmin soundtrack albümünde de yer aldı. Bu soundtrack albümün klibi de Ziynet Sali’nin şarkısına çekildi. Kalan Müzik sahibi Hasan Saltık’da bu filme müzikleriyle önemli katkı sağladı. Maalesef ki filme katkı sağlamış bu iki isim (ki bu isimler tanıtım afişlerinde yer alıyor) sizin sitenizdeki basın bülteninde yer almamaktadır. Fotoğraflar arasında da Ziynet Sali’nin Kenan İmirzalıoğlu’yla olan resimlerinin de yer almamasını da garipsediğimi belirtmek isterim. Saygılarımla.

  4. Sevgili Özkan, ikazların için teşekkür ederiz, sitenin amacı kaynağından alınan bilgi ve belgeleri basına ve sinemaseverlere herhangi bir değişikliğe uğratmadan olduğu gibi aktarmaktır. Son Osmanlı: Yandım Ali’nin basın bülteni ve fotoğrafları yapımcı şirketin basın cd.sinden alınarak herhangi bir ekleme veya çıkartma yapılmadan olduğu gibi sitemize konulmuştur.

  5. Filmin galasındaydım ve şunu tüm kalbimle söyleyebilirim: Bu film olmuş. Sinemaseverler uzun bir aradan sonra bir Türk filminden verdiği paranın karşılığını alacak.

  6. Filme dün gittim ve iyiki gitmişim dedim. Filme gitmeden önce tereddütlerim vardı, acaba sıkılırmıyım diye ama o kadar iyi bir filmki. Efektler, ses, görüntü, kostümler, dekor çok iyi bir kere. Ayrıca senaryo çok iyi. Dram, aşk, espri unsuru, vatanseverlik, kurtuluş, hepsi birarada ve çok iyi işlenmiş. Ayrıca abartılı bir sevişme sahnesi yok. Olan kısımlarda çok uyumlu ve güzel olmuş. Ayrıca Anna rolündeki kızla sevişme yok. O gösterilen sahne filmin anlaşılması için çok önemli bir sahne aslında. Sonra oyuncular mükemmel. Kenan İmirzalıoğlu rolünün hakkını vermiş. Engin Şenkan zaten tartışılmaz. Yabancı arkadaşımızda çok iyi oynamış. Hele Atatürk rolünü oynayan oyuncumuz yok mu. Adı Alican’dı sanırsam. Müthiş olmuş. O nasıl bir makyajdır ve oyunculuktur. Gerçek Atatürk’ten farkı yok. Filmdeki tek sorun Cansu Dere. İnanın o bayan oynamasaymış film zaten çok güzel ama muhteşem olacakmış. Kadın oyuncu kıtlığına kıran mı girdi bilmiyorum. Neyse Cansu Dere’ye rağmen çok güzel bir filmdi. Herkesin izlemesini tavsiye ederim.

  7. Son Osmanlı: Yandım Ali filminin vizyona girmesini iple çekiyordum, girer girmez hemen gittim. Film olağanüstüydü. Bu kadar güzel bir film olur. Diğer oyuncularla beraber Kenan İmirzalıoğlu muhteşem oynamış. Süper bir film; tam Türk tarihine yakışan bir film olmuş. Sinemalara Osmanlı’yla ilgili böyle güzel filmleri bekliyoruz. Saygılar.

  8. Ben Son Osmanl: Yandim Ali filmini çok beğendim, hele o öpüşme sahneleri yokmu, çok beğendim.

  9. Son Osmanlı Yandım Ali, filmde çok süper. Çok duygulandım, çünkü bende Ali’yim.

Yorumlar kapalı.