Serseri Mayınlar

Ferzan Özpetek’in yönettiği ve Riccardo Scamarcio, Nicole Grimaudo, Alessandro Preziosi, Lunetta Savino’nun oynadığı Serseri Mayınlar (Mine Vaganti), 26 Mart 2010’da Özen Film dağıtımıyla AFS Film tarafından vizyona çıkarıldı.
“Serseri Mayınlar”, makarna üreticisi bir İtalyan ailesinin geleneksel ve ahlâki kalıpların dışına çıkan çocuklarının, ne yöne gideceği kestirilemeyen farklı öykülerini anlatıyor. İki arkadaşının başına gelen gerçek bir olaydan esinlenerek senaryosunu yazdığı filmde Ferzan Özpetek, bu birbirinden çok farklı öykülerin iç – içe geçirdiği büyülü bir zamanın içine çektiği izleyiciyi, oyuncularının yarattığı duygu denizindeki gelgitlerle birlikte ve başbaşa bırakıyor.

 

“Serseri Mayınlar” üzerine 2 yorum

  1. Film çok güzel kurgulanmış. Bir sinema eleştirmeni değilim, bir izleyiciyim. Cidden keyif aldım, hepimiz çok güldük filme. 7’den 70’e bir sürü insan vardı. Herkes ciddi anlamda neşe içinde izledi, keyifle. Kendinizden birşey mutlaka buluyorsunuz. Filmin sonunda kardeşler yapayalnız kaldılar. Ferhan Özpetek abimiz onlara bir konu bulsaymış iyi olacakmış. Büyük abi babayla barıştı tamam, küçük kardeş kalakaldı öylece, onlara çok üzüldüm. Büyükanneye hayranım, bende bir makarna fabrikasında makarnalara dokunmak istiyorum ve büyük annenin yediği tatlılardan istiyorum. Filmde şimdi ne olacak diye bekliyorsunuz ve film nasıl bitiyor anlayamıyorsunuz. Resmen içinde yaşıyorsunuz. İtalyanlar aynı biz Türkler gibiler, hiç farkı yok, sıcacıklar, bu da sizin filmi yakın hissetmenizi sağlıyor. Lecce de çok güzelmiş. Kalbimin tüm duygularını bir ipek dokur gibi nazikçe, bembeyaz dokumuş ÜSTAD… Emeği geçen tüm ekibe benden tüm kır çicekleri armağan olsun…

  2. Müthiş bir film, Ferzan Özpetek’i gönülden kutluyorum. Oyuncular, şarkı, konu, herşey müthişti. Sonunda gözyaşlarımı tutamadım, Sezen Aksu şarkısı da bu kadar mı yakışırdı finale. Herşey harikaydı, herkes görmeli. Film çok kısıtlı sinemalarda oynuyor, bu çok üzücü. Emeği geçenleri kutluyorum, mutlaka ödül kazanmalı.

Yorumlar kapalı.