2007 Yılında Türk Sineması 34 Adet Filmin Çekimini Gerçekleştirdi

Türk filmleri araştırmacısı Alican Sekmeç’in tesbitine göre 2007 yılında sinemamızda 34 adet filmin çekimleri tamamlandı.
Çekimine 2007 yılında başlanıp 2008’de de süren tek film Levent Semerci’nin Nefes adlı filmi.
Çekimleri biten ve gösterime girmesi beklenen filmler şunlar:
Amerikan Traşı, Ara, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, Cennet, Çıngıraklı Top, Çocuk, Dövme, Gölge, İki Çizgi, Kilit, Nefes, Peri Tozu, Plajda, Recep İvedik, Hayattan Korkma, Semum, Sonbahar Ağıdı, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Süt, Tatil Kitabı, Ulak, 120 ve Zilli Kurt.

“2007 Yılında Türk Sineması 34 Adet Filmin Çekimini Gerçekleştirdi” üzerine bir yorum

  1. Türk Sineması’nın iyi yolda olduğunu düşünüyorum. Özellikle her sene daha fazla film çekmeye başlandı. Bu çok iyiye işaret. Gişe sayılarıda bana kalırsa çok iyi. Benim anlamadığım maalesef bazı yapımcılar ya da yönetmenler şu anki gişe sayılarından bile memnun değiller. Hep Türkiye’deki gişe sayılarını Avrupa ile kıyaslıyorlar ve gişe sayılarının yetersiz olduğunu söylüyorlar. Bu çok yanlış çünkü o ülkelerin gelir düzeyi ile bizimki aynı değil. Ama bir de başka taraftan bakalım. Örneğin bizimle aynı nüfusa sahip olan Mısır ile Türkiye’yi karşılaştırırsak Türkiye Mısır’dan 15 – 20 kat daha fazla sinema gelirine sahip. İnanmayanlar http://www.boxofficemojo.com sitesine girip oradaki ülkelerle Türkiye’yi karşılaştırabilirler. Yani diyeceğim şu ki Türkiye kendi sinemasına aslında bir çok ülkenin kendi sinemasına verdiği destekten daha fazla destek veriyor.

Yorumlar kapalı.