Çocuk

Onur Ünlü’nün yönettiği ve Tuba Ünsal, Ege Tanman, Hayko Cepkin ile İlker Ayrık’ın oynadığı Çocuk, 18 Ocak 2008’de 35 Milim Filmcilik dağıtımıyla Plato Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Film, küçük yaşta kaçırılıp bir hırsız çetesinin eline düşen “çocuk” adlı kahramanın, çocuklardan nefret eden lâkin özel bir TV kanalında çocuk programı sunan “Rüya” ile tanışmasıyla, iki taraf içinde içinden çıkılmaz olayların başlamasının hikâyesi. Çocuk kahraman, çetenin en başarılı hırsızlarındandır. Hırsızlık yapmasının sebebi ise, yaptığı her 30.000 YTL.lik hırsızlık sonunda çeteden bir çocuğun ailesine iade edilmesidir.

 • Basın Bülteni: Metin / Görüntülü
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • “Çocuk” üzerine 3 yorum

  1. Herkes Maskeli Beşler, Çılgın Dersane gibi filmleri piyasaya çıkarken, böyle fantastik bir film yapmak gerçekten enteresan. Filmi izlemedim kötü de olabilir ama sinema adına farklı birşeyler denemek, Eşkiya filmini dizi şeklinde Gönül Yarası ve Kabadayı olarak devam ettirmek gibi kolaylıktan uzak bence. Cast çok başarılı. Aileler çocuklarını götürürse eminim acayip iş yapabilir.

  2. Böyle vasat bir fragman görmedim. O efektler ne öyle? Acaba bu kadar gereksiz kamera tekniklerini ve efekt sunumlarını nasıl yapıyorlar? Mahsun Kırmızıgül’den biraz ders alsınlar. 🙂 Önceden gördüğüm için buradan Sinan Çetin’in film şirketine teşekkürlerimi iletiyorum. Kendilerinin vasatın üstüne çıkamadıklarını bir daha göstermelerine gerek yoktu. Biz neyin ne olduğunu biliyorduk. 🙂

  3. Oyuncular gereğini yapmaya çalışmışlar, lâkin esas görevleri oyunculuk olmadığından mütevellit yapıştırıldıkları bir gerçek.
   Keşke manken mankenliğini, şarkıcı şarkıcılığını yapsa da, tiyatro mezunu birçok arkadaş ‘kapısı açılan yeni bir sektör’ gözüyle asla bakmayacakları ve gerçek görevleri olan ‘oyunculuğu’ yapabilseler… Ebedi bir temenniden ibarettir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.