Son Ders: Aşk ve Üniversite

Mustafa Uğur Yağcıoğlu ile Iraz Okumuş’un yönettiği ve Ferhan Şensoy, Ece Uslu, Kaan Urgancıoğlu ile Durul Bazan’ın oynadığı Son Ders: Aşk ve Üniversite, 08 Şubat 2008’de 35 Milim Filmcilik dağıtımıyla Renkler Sanat tarafından vizyona çıkarıldı.
Yurt dışından gelen bir Türk öğretim görevlisi üniversite eğitiminin müfredatıyla sınırlı kalmaz. Yeni hoca eğitime “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı yoktur” diye anlatarak başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde. Saffet Hoca’nın geçmişi ile üniversite öğrencisi Ulaş’ın hayatı garip bir şekilde kesişir.

“Son Ders: Aşk ve Üniversite” üzerine 2 yorum

  1. Ben Son Ders’i izledim. Çok hoş bir film, hastası oldum. Sinema salonu doluydu, ağladık, çok güzel bir film olmuş. Mustafa Uğur Yağcıoğlu’na teşekkür ederiz. Senaryo süper. Tabi yönetmenler M. Uğur Yağcıoğlu ve Iraz Okumuş, oyuncular süper ama Hakan ölmeyecekti, ona çok üzüldük. 🙁

  2. Bizde izledik, gerçekten çok etkilendik. Bir öğrenci olarak 1 ay önce izlediğim filmin etkisinden hâlâ çıkamadım. Hâlâ ders çalışma isteğim var ama Hakan ölmemeliydi. 🙁 Filmde hem aşk, hem okulla ilgili şeyler vardı. Güzeldi, hoştu. Böyle filmler olmalı. Yapımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yorumlar kapalı.