Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım

Hamdi Alkan’ın yönettiği ve Vural Çelik, Doğa Rutkay, Tamer Karadağlı ile Yasemin Conka’nın oynadığı Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, 22 Şubat 2008′de UIP Filmcilik dağıtımıyla Digiturk TürkMax – MinT Prodüksiyon tarafından vizyona çıkarıldı.
Adalet ve Kültür Bakanlıklarının desteğiyle çekilen filmin senaryosu mahkûmlar tarafından yazıldı ve müzikleri de yine mahkûmlar tarafından yapıldı. Afiş fotoğrafını cezaevi tabur komutanının çektiği filmde, Bayrampaşa’nın gerçeklerine ve gündelik hayatına tanıklık ediliyor. Filmde gardiyanlar ve mahkûmlar da, oyuncu olarak yer aldı.

“Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım” üzerine 2 yorum

  1. Bende böyle bir olay yaşadım. Anlatılan çok samimi ve gerçek. Tüm ekibi yürekten tebrik ediyorum. Allah mahkûmlara ve ailelerine sabır versin. Saygılar.

  2. Ben dün gece Ankara’da Cinebonus’ta filmin galasındaydım. Gerçekten oradaki hükümlülerin ve diğer ekibin yüreğine sağlık diyorum. Cezaevi yaşamını bundan daha iyi anlatabilecek başka birşey düşünemiyorum. Başta Hamdi Alkan olmak üzere tüm görev alan sanatçılara teşekkür ediyorum.

Yorumlar kapalı.