Ulak

Çağan Irmak’ın yönettiği ve Çetin Tekindor, Hümeyra, Yetkin Dikinciler ile Şerif Sezer’in oynadığı Ulak, 25 Ocak 2008′de UIP Filmcilik dağıtımıyla Avşar Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Zamansız ve mekânsız bir öykü… Film, düzeni yekten bozulmuş bir köye, köy köy dolaşan bir seyyahın, Zekeriya’nın gelişiyle ve beraberinde getirdiği sırlarla başlar. Zekeriya ile gelen sırlar, köye geri dönülmez bir değişim yaşatacaktır. Filme adını veren “Ulak İbrahim”, Ocak ayında seyirciye yüzünü gösterecek ve tüm sırlar su yüzüne çıkacak… Ulak, 7 haftalık bir çekim sürecinde tamamlandı.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • Gülay Oktar Ural Yazıyor

Milliyet Sanat Dergisi (Ağustos 2007)

Sabah – Günaydın (18 Ağustos 2007)

“Ulak” üzerine 7 yorum

 1. Büyük merak içindeyim, filmin müziği çok etkileyici, bayıldım. Eminim çok iyi bil film çıkacak…

 2. Eminim ki Babam ve Oğlum’dan daha fazla gişe yapacak ve asla unutulmayacak. Gizemini koruması film için en iyi reklâm oldu bence. Ümit Çırak’ın cocuk oyuncularını çok merak ediyorum ve Ulak’ın kim olacağını. Zaten Çağan Irmak’ı tartışmaya gerek bile yok. 17 yaşıma rağmen Şaşı Felek’ten beri takipçilerindenim. Tüm sinemaseverlere iyi seyirler.

 3. “Bu çiçek gurumadan gurtaracam seni, şart olsun ki” Meryem’den…
  “Kısır Kahya”…
  Şimdilik sadece fragmanlarıyla ve sinema dergilerinde çıkan oyuncu röportajlarıyla yetiniyoruz ama Ulak’ı dört gözle bekliyoruz. Herkesin merakı doruklarda. Hadi çabuk gel 25 Ocak. Bir Ulak var bir de Ulak’ın alfabesi. Çok hoş, onunla bir şeyler karalamak. Dikkatli gözlemeyin, bende uzaktan öğrendim ve yazıyorum. 🙁

 4. Lütfen çok merak ediyorum, bu Ulak rolunü oynayan kim? Lütfen söyleyin, vallahi çok dua edeceğim.

 5. Film on numara, oyuncular desen süper. Yorum yapmaya gerek bile yok. 🙂 Birde Ulak’taki çocuk çok tatlı, canım. 🙂

Yorumlar kapalı.