Yürüyen Şato

Hayao Miyazaki’nin yönettiği ve Hayao Miyazaki ile Diana Wynne Jones’un senaryosunu yazdığı çizgi film Yürüyen Şato (Howl’s Moving Castle), 09 Haziran 2006’da Bir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarıldı.
18 yaşında bir genç kız olan Sofi kötü bir cadının büyüsü ile 90 yaşında bir kadına dönüşür. Sofi utancından evini terkeder ve Howl adında bir büyücünün yürüyen şatosuna temizlikçi olarak girer. Şatoda çalışan Calcifer adındaki bir ateş cini ile arkadaş olur. Calcifer, şatodan kurtulmasına yardım ederse o da Sofi’ye tekrar genç olması için yardım edecektir.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • “Yürüyen Şato” üzerine 9 yorum

  1. Çok farklı, olağanüstü bir film. Büyüleneceksiniz… DVD’sine sahip olmak için dayanılmaz bir istek duyacaksınız. Müzikleri de nefis. Gittiğinize pişman olmazsınız. Benim animasyon filmlerin sıkıcı olabileceği hakkındaki bütün önyargılarımı yıkan film. Onu izledikten sonra Miyazaki filmlerini toplamaya başladım. 🙂

  2. Bence de gerçekten çok güzel bir film. Tek kelimeyle hayran kaldım. Hele de Howl’a. 🙂 Mutlaka izleyin derim.

  3. Ben 15 yaşındayım, babam beni 2004’deki filme gotürmüştü gerçekten de çok güzel bir filmdi. Bu seneki sinemasına da gideceğiz. 🙂 Kardesimde görsün istiyorum. 🙂 Ama tavsiye ederim, gerçektende gidin. Çok güzel bir film, sakın kaçırmayın sonra üzülürsünüzzz.

  4. Howl’a aşık oldum. Nerede böyle şeyler. Süper bir tipleme, hoş bir kişilik yaratmışlar. Böyle biriyle karşılaşmak için neler vermezdim.

  5. Bence çok güzel bir film. Ben sinemada izleyemedim, internetten izledim. O kadar uğraştık ki bulana kadar canımız çıktı. Herkese tavsiye ederim, çok güzel bir film. Filmi televizyonlarda ya da sinemada izleyebilirsiniz. Tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederim. İyi ki bu filmi yapmışlar.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir