Kayıp Kemiklerin İzinde

Nebil Özgentürk’ün yönetmenliğini yaptığı Kayıp Kemiklerin İzinde adlı belgesel talihsiz yazar Sabahattin Ali’yi anlatıyor. 1948 yılında faili meçhul bir cinayete kurban giden Sabahattin Ali’nin kaybının üstünden geçen sürede, büyük ozanın ne mezarı var, ne de izi bulunabildi. Nebil Özgentürk’ün belgeseli cinayetten 70 yıl sonra, Filiz Ali’nin babasının öldürüldüğü ormanın derinliklerindeki olay yerine gidişini anlatıyor. Nebil Özgentürk kayıp ve hiç bulunamayan kemiklerin izinin arandığı belgeselin hazırlığında Filiz Ali’nin hüzünlü yolculuğuna eşlik ederken Istranca’ya gözyaşlarıyla gidip gözyaşlarıyla döndüklerini ifade ediyor.

“Kayıp Kemiklerin İzinde” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar. Daha önce de sizlere yazmıştım. Bu belgeseli DVD olarak bulabilme şansım var mıdır? Sizden bilgi rica ederim.

  2. Sevgili Özlem. İlk bağlantı kurduğunda belgeselin DVD.sine nasıl ulaşabileceğini yazmıştım. İlk yazdığında sana cevap vermiştim, sanırım ulaşmamış. Verdiğim cevabı yineleyeyim. Bu belgeselin DVD.sinin çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. İlk gösterimi geçtiğimiz Nisan ayında Ankara Film Festivali’nde yapılmıştı. Festival ile bağlantı kurup filmin yapımcısı Nebil Özgentürk’e ulaşabilirsin. Ayrıca film Sabahattin Ali’nin kızının babasının mezarını araması üzerine yapılmış bir belgesel olduğu için Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali’ye de ulaşabilirsin. Bende her ikisinin de iletişim bilgileri maalesef yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir