Sevinç Pekin’i Kaybettik

Bir dönem sinemamızın en ünlü vamp yıldızlarından olan Sevinç Pekin, 30 Kasım 2013 Cumartesi günü (bugün) hayatını kaybetti. Pekin’in hatırlanan filmleri arasında Eşrefpaşalı, Kumsalda Üç Kadın, Yakut Gözlü Kedi, Yaşamak Haram Oldu, Ecelin Geldi Yavrum, Nemli Dudaklar, Sevda, Zehirli Çiçek, Acı İntikam, Lekeli Melek, Sabır Taşı, Üç Sevgili, Şalvar Davası, Sevmek Neye Yarar gibi filmler var. Cenazesi, 01 Aralık Pazar günü Eskişehir Yalaman Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip Asri Mezarlık’ta defnedilecek olan merhumeye tanrıdan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz.

Sevinç Pekin

“Sevinç Pekin’i Kaybettik” üzerine 3 yorum

  1. Türk Sinemasına, bir çok şeyin tabu olduğu dönemlerde emek vermiş değerli bir sanatçımızdı. Ani ve erken sayılabilecek bir ölüm haberi… Allahtan rahmet, yakınları ve sevenlerine sabırlar dileriz. Maalesef bir zamanların ünlü ve kıymetli sanatçılarının ölüm haberlerini medyanın sağır kulaklarından daha önce duyuyoruz. Bu haberi ulaştıran sadibey.com’a teşekkür ederiz.

  2. Yeşilçam Sineması “arkeolojik malzeme” olmak üzere; artık yılda bir değil, her gün birkaç halka toprağa düşmeye başladı. Ben Sevinç Pekin’in dudak kıvrımlarına asılıp kalmış o muzip ve çocuk yaramazlığındaki gülümsemesini çok severdim. Huzur içinde uyusun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir