Mazi Yarası, 09 Ekim’de Gösterime Giriyor

Ersin Pertan’ın yönettiği ve Nilüfer Açıkalın, Erkan Taşdöğen, Mehmet Çepiç ile Algı Eke’nin oynadığı Mazi Yarası, 09 Ekim 2009 tarihinde Özen Film dağıtımıyla gösterime giriyor.
Film, aldatma, terk edilme, intikam, masumiyet, pişmanlık ve bağışlama temalarıyla örülü bir aşk hikâyesini konu alıyor.

  • Film hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
  • “Mazi Yarası, 09 Ekim’de Gösterime Giriyor” üzerine bir yorum

    1. 2009 yazı Türk sinemasına iyi gelmedi. Ersin Pertan ve Yücel Çakmaklı gibi çok değerli film yönetmenlerimiz ne yazık ki vefat etti. Halit Refiğ ve Başar Sabuncu’nun da ne yazık ki çok çok ciddi sağlık sorunları var. Şu anda en büyük dileğim, Refiğ ve Sabuncu’nun bir an önce sağlıklarına kavuşmasıdır. Onlara çok ihtiyacımız var. Rahmetli Ersin Pertan sinema aşkıyla, sinema tutkusuyla, çok büyük özverilerle, çok güzel, çok değerli filmler yaptı. Risk aldı. Kişisel emeklilik birikimini yüksek sanat değeri olan filmleri için kullandı. Hangi birini sayayım, “Kurt Kanunu”, “Kuşatma Altında Aşk” ve “Şarkıcı” benim en sevdiğim Türk filmleri arasında daima olacak. El emeği, göz nuru filmlerdi bunlar. Bunun için, “Mazi Yarası”nı tüm sinemaseverlerin sinema salonlarını ağzına kadar doldurarak izlemesini dilerim. Ersin Pertan ne yazık ki emeğinin karşılığını hiçbir zaman yeterince alamadı. Kendisini şimdiden özlüyorum. Kendisini saygıyla sevgiyle hatırlıyorum ve anıyorum. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

    Yorumlar kapalı.