M1 Merkez Gaziantep’te Sinepark Nakıp Ali Sinemaları Açıldı

Fiba Holding’in yatırımı olan Sinepark Sinemaları’nın ilk halkası Gaziantep’te açıldı. Gaziantep’te sinemanın doğuşuna ve gelişimine öncülük eden Nakıp Ali’nin adını taşıyan Sinepark’ın açılışı 30 Mayıs akşamı büyük bir galayla kutlandı. Açılış gecesinde, bu yıl 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın En İyi Türk Yönetmeni ödülünü alan Nokta filminin Gaziantep galası da yapıldı. Galada filmin yönetmeni Derviş Zaim ve başrol oyuncusu Mehmet Ali Nuroğlu da konuklar arasında yer aldılar. Sunuculuğunu Bergüzar Korel’in üstlendiği açılış ve galada Şevval Sam, Yeşilçam şarkılarıyla geceyi renklendirdi.

 • Basın Bülteni
 • Nokta hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • Diğer basın bültenleri ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflara haberin devamından üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Nakıp Ali Kimdir?
  Fiba Holding Hakkında
  Gaziantep Hakkında

  Açılış Kokteyli

  Asım Güzelbeyoğlu (Büyükşehir Belediye Başkanı) – Hüsnü Özyeğin

  Atilla Dorsay

  Atilla Dorsay – Sevin Okyay

  Bergüzar Korel

  Doğan Nakıpoğlu (Nakıp Ali’nin Oğlu)

  Fuaye

  Hüsnü Özyeğin

  Hüsnü Özyeğin – Doğan Nakıpoğlu

  Hüsnü Özyeğin – Murat Kazaz

  Mehmet Ali Nuroğlu – Derviş Zaim

  Mehmet Ali Nuroğlu – Derviş Zaim – Bergüzar Korel

  Mehmet Ali Nuroğlu – Derviş Zaim – Defne Alphan

  Murat Kazaz

  Nakıp Ali

  Salonlar

  Şevval Sam

  Yazgülü Aldoğan

  Diğer Görseller

 • “M1 Merkez Gaziantep’te Sinepark Nakıp Ali Sinemaları Açıldı” üzerine 8 yorum

  1. Bu sinemanın açılması gerçekten çok iyi oldu. Gaziantep gibi bir şehire de bu yakışır. Ben müthiş derecede bir sinema aşığıyım. Yalnız getirdiğiniz sergiye 12 Haziran’da gelebildim. Sabah saat 10:00’da gelmeme rağmen yetişemedim. Bu sergiyi tekrar getirebilme şansınız yok mu? İnşallah getirebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

  2. Selam. Ben Rıdvan. Bu sinemanın açılmasının tüm Gaziantep’lilere yararlı olacağına inanıyorum. Tüm Gaziantep’lileri beklerim.

  3. Burası benim arkadaşımın annesinin dedesinin. Bir Gaziantep’li olarak Gaziantep’in en iyi sineması olduğunu söyleyebilirim. 😀

  4. Ben Fırat, Antep’te oturuyorum. Nakip Ali Sinemaları gerçekten hayatımıza renk kattı. Dolayısıyla Doğan Bey’e teşekkürlerimi iletiyorum. Doğan Bey ve ekibine başarılar diliyorum.

  5. Bencede burası süper bir yer. Bunları yaptıkları için bir Gaziantepli olarak gurur duydum.

  6. Ben Nakip Ali’nin torunuyum ve bununla gurur duyuyorum. Onu Babaannemden o kadar çok dinledim ki. Beraber tüm anıları yaşamış kadar biliyorum diyebilirim. Bence O çağının aydınıydı. Zaten yaptıklarıda bunun kanıtı. Sadece sinemacı olarak değil, esprili kişiliği ve cumhuriyetçi kimliği ile de renkli bir simaydı Nakip Ali. Nur içinde yat. Adına layık torunlar olabilmek dileğiyle.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir