Hayatın Tuzu

Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği ve Levent Ülgen, Güzin Çorağan, Görkem Kanbolat ile Şener Kökkaya’nın oynadığı Hayatın Tuzu, 04 Eylül 2009′da Tiglon Film dağıtımıyla Fikirtepe Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Medine, altmışlı yaşlarına merdiven dayamış dul bir kadındır. Artık birer yetişkin olan çocukları ise hâlâ annelerinden kopamamıştır. Şehsuvar, Bitlis’in tarihi camilerinden birinde imam, Sırrı tütün fabrikasında işçidir. İstanbul’da işleri kötü giden küçük oğlan Harun, bir süre için Bitlis’e gelmiştir. En küçük çocuk Meryem ise ÖSS hazırlık öğrencisidir. Bitlis şehri, tüm bu insanları cendereye almış gibidir.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • sadibey.com yazarlarının eleştirileri ve diğer basın bültenlerine haberin devamından üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  sadibey.com Yazarlarının Eleştirileri

  Ali Ulvi Uyanık Yazıyor
  Gizem Ertürk Yazıyor: Murat Düzgünoğlu Röportajı
  Gizem Ertürk Yazıyor: Asiye Dinçsoy Röportajı

  Diğer Basın Bültenleri

  Hayatın Tuzu, 4 Eylül’de Gösterime Giriyor
  Hayatın Tuzu’nun Gösterimi İleri Bir Tarihe Ertelendi
  3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali Bülteninden
  Hayatın Tuzu’nun İlk Gösterimi Bursa İpek Yolu’nda Yapıldı
  Hayatın Tuzu’nun Afişi Hazırlandı
  Hayatın Tuzu Filmi İlk Gösterimini 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nde Yapıyor
  Hayatın Tuzu Filminin Çekimleri Bitlis’te Devam Ediyor
  .pdf Formatlı Basın Bülteni
  Ön Basın Bülteni

 • “Hayatın Tuzu” üzerine 4 yorum

  1. Gerçekten güzel bir filme benziyor. Bitlis’te sürekli çekimleri izliyoruz. Bitlis açısından daha iyi. Batıdaki insanların bildiği gibi bir yer değil. Yani terör alanı değil.

  2. Hayatın Tuzu sınemada tuzu bulunanların emeğiyle yoğrulan bir filim. Çekimler sırasında bunu farketmemek mümkün değildi. Bitlis halkına ve Türk sinemasına hayırlı olsun.

  3. Bitlis 3 bin yıllık bir şehir ve de esrarengiz. Keşke daha önce keşfedilmiş olsaydı. Filmin çekildiği evi biliyorum, amcamların eski evi. Yanında ufak bir camisi var. Amcam emekli olmadan önce orada imamlık yapıyordu. Umarım kültür ve sinema açısından bu film bir örnek ve başlangıç olacaktır. Bu filme katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

  4. Anlamıyorum neden güzelim Bitlisimize boğucu bir şehir demişsiniz? Hiç de öyle bir şehir değil. Siz kendi İstanbulunuza bakın ne halde. Madem Bitlise bu kadar lâf etmişiniz, o zaman niye film çektiniz ki? Başka iller yok muydu?

  Yorumlar kapalı.