Çağan Irmak’la Plâk Partisi

27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Türk filmlerinin sponsorluğunu bu yıl 15. kez Türk sinemasına, film üretimine yıllardır önemli destek veren Efes Pilsen üstleniyor.
Bu yıl Efes Pilsen’in festival konuklarına bir de sürprizi var: 10 Nisan Perşembe akşamı Babylon’da yönetmen Çağan Irmak’ın DJ kabinine geçeceği Çağan Irmak’la Plak Partisi…
Saat 22.00’de başlayacak gecede Çağan Irmak, kendi 33’lük ve 45’lik plâk arşivinden seçeceği unutulmaz parçalarla sinemada olduğu kadar DJ kabininde de ustalığını gösterecek.

 • Festival hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • Yüksek çözünürlüklü fotoğrafa haberin devamından üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • “Çağan Irmak’la Plâk Partisi” üzerine 21 yorum

  1. Süper, harika, muhteşem. Evet, evet, süper, harika, güzel. “Güzel olan her şeye güzel demek güzelliktir”. Çok güzel bir durum. Süper, süper, süper, süper.

  2. Helâl olsun sana Çağan abi; yaptığın herşey olay oluyor. Süper filmler yapıyorsun, sana da, emeği geçen herkese de helâl olsun. Bu güzel filmlerin devamını bekliyoruz. Hepinizin ellerine sağlık.

  3. Çağan Irmak sizin için ne diyebilirim ki süpersiniz. Sizi çok tanımak çok isterdim, hemde çoook. Sevgiler…

  4. Çağan Beyi ilk defa gördum, açıkçası bugün tanıdım. Meğer ne mükemmel bir yazar ve yönetmenmiş. Rabbim tüm insanları etkileyecek, büyüleyecek derecedeki cevheri sana sunmuş ki sen bizlere yansıtıyorsun. Bugün Issız Adam filmine gittim ve çok etkilendim. Hemen araştırdım sizi ve filmdeki müzik ve fragmanını tam 5 saat aralıksız, put gibi izledim. Daha kendime yeni geldim. Siz mükemmel bir insansınız, ne mutlu size, Allah’a şükredin ki benim gibi aciz bir insanı bile dile getirdiniz. Helâl olsun size. Yine başarılı eserler yaratın da beni yine şok edip 5 saatimi alın, olur mu? 🙂

  5. Önce şunu soruyorum, çünkü en son izlediğim Issız Adam’dan sonra aklıma ilk gelen buydu. Sen nasıl mükemmel bir insan, bir senaristsin? Seninle Çemberimde Gül Oya’da tanıştık. Oradan bugüne kadar devam ediyoruz ve çok iyi gidiyorsun. Bizi, en azından beni yansıttığını söylemeliyim. O eskiler… yeniden canlandırdığın şeyler. Çok güzel şeyler yapıyorsun, çok. Tek senaristim ve yönetmenimsin. Oyuncu seçiminde de tebrik edemeden geçemeyeceğim. Herşey çok güzel. Bana şu an Ayla Dikmen’in şarkılarını dinletiyorsan, 22 yaşımda da olsam beni eskilere götürebiliyorsan, güzel duygular yaşatıyorsan ne mutlu sana. Ne mutlu bana, emeklerine sağlık. 🙂 Herşey için teşekkürler.

  6. Biraz önce filmi suarede seyrettim, çıkıp evime geldim, hâlâ etkisindeyim. Size teşekkürü borç bilirim. Ellerinize sağlık, yüreğinize sağlık. Saygılarımla.

  7. Selâm Çağan Bey. Ülkedeki tüm bayanların hayranlığını kazanmışsınız. Bende hayranım. Ben bir erkeğim ama duygusal biriyim, o sebeple hayranınızım. Duygusal insanların kalbinde taht kurdunuz. Önemli olan daima orada kalabilmektir. Başarılarınızın devamı dileğiyle saygılar.

  8. Öncelikle yaptığınız tüm filmlerde beni ağlattığınızı söylemeliyim. Süper filmlere imza atıyorsunuz. Dün gittiğim Issız Adam filminin ikincisini çekmenizi istiyorum; çünkü öyle bitmemeli. Yüreğim parçalandı, dünden beridir etkisinden kurtulamadım.

  9. Merhaba,
   Hayattan tam olarak hangi fotoğrafı istediğine karar verememiş birinin bocalamaları sonucu yitirilip giden aşkın öyküsü. Günübirlik hazlar, sevgiler ve sevgililerle geçirilen zaman… O derece hızlı tüke(tile)ten zaman. İnsan, nasıl sorumluluktan, bağlılıktan korkutuyor Alper’i. Bu yüzden mi mutsuz ve tatminsiz suratlarla çevriliyiz acaba (?) Bir insan yaşadığı aşkın ulviliğini, ”Bayram sevinciyle başlıyor her günüm” deyip bir ay sonra iteliyor elinin tersiyle.
   Filmi izleyeli dört gün oldu, sanki beklediğim ama karşıma çıkmasını istemediğim bir misafir gibiydi, gelince bırakamayacağım bir bağlılık gibi. Her filminde kendime bir rol buluyorum. Bazen başrol oluyor bu, bazen arka plânda bir oyuncu ama hep varım bir yerlerinde bu hikâyelerin. Filmlerinde yüzümde oluşan kahkahalar, şaşkınlıklar, utangaçlıklar ve gözyaşları için teşekkür ederim Çağan.

  10. Bu gün Issız Adam’ı ikinci kez izledim. Oyuncular çok başarılı, sanki hâlâ oradalar gibi hissediyorum. Bize Türk sinemasını kazandırdığınız için teşekkürler. Yüreğinize, elinize sağlık.

  11. Gerçekten çok güzel bir film. Tebrikler, çok etkilendim. Çalışmalarınızda başarılar.

  12. Merhaba,
   Ben Çağan Irmak’ı ilk Çemberimde Gül Oya’yla gerçek anlamda tanımıştım. Beğendiğim en iyi usta diyebileceğim halk emekçilerinden biri. İlgilendiği her konu ile gerçekten insanların kalbine dokunmasını biliyor. Yaptıklarını masum ve çocuksu bir inançla yaptığını hissediyorum Çağan Irmak’ın. Ben şahsen içimden geçenleri defalarca onun filmleriyle yaşıyorum ve çok duygulanıyorum. Onunla birlikte ümit ediyorum insanların karanlığında bir ışık olacağını.

  13. Ekibiniz ile gerçekten çok iyi işler yapıyorsunuz. Özellikle son dönemde Issız Adam, Türkiye’nin ihtiyacı olan bir filmdi. Başarılarınızın devamını dilerim. 🙂

  14. Bizim milletimize has sinemanında bu kadar etkileyici ve başarılı olabileceğini kanıtlamandan dolayı teşekkür ediyorum. Seyircinin duyguları ile bu kadar güzel ve hızlı oynayabilmek gerçekten sinemayı ne kadar hakkını vererek yaptığının şaşırtıcı bir göstergesi. Sinema ile en katı insanın bile iç dünyasına girebileceğini bizlere gösterdin. Farklı ama gerçekten bir sanat yapıyorsun. Helâl diyorum. Aynen devam et de bizleri mahrum bırakma.

  15. İsminizin önüne hangi sıfatı getiriceğimi bilemiyorum. Benim için ve benim gibi birçok insan için Çağan olmanın dışında birçok şeysiniz.
   Çağan Irma’ın ona ulaşabileceğimiz bir web sitesi varsa söyleyebilir misiniz? Çünkü içimdeki onca şeyi burada anlatmam mümkün değil.
   Hayallerimdeki herşeyi filmlerinle anlatan kocaman yürekli adam. Gülüşün her şeyi açıklıyor.

  16. çözemedim

   zaman unuttururmuş herşeyi
   bende kandım onlara
   meğerse önüne sisli bir perde çekip,
   olgunlaştırıp, yoruyormuş zaman
   aman ha senide kandırmasınlar
   öğrendikleriyle yaşıyor,
   sanada öyle alıştırıyorlar
   ölümsüzmüş gibi bekle diyorlar
   neyi bekliyorsun ki?
   ne tahtında oturanısın kaderin,
   nede kölesi
   birşey olması gerekse oluyor
   bazense savaşman gerekiyor
   iki yüzlü birsey olmalı
   öyle meydan okumaya,
   zorlamaya gelmiyor
   seni istediği gibi evirip çeviriyor
   çırılçıplak bırakıp;
   hadi kalk yeniden giy üstünü diyor
   dalga mı geçiyor anlayamadımki
   gün geliyor inan diyor; ümit ettiriyor
   savaştırıyor belki o zaman kazandırıyor
   anlayamadim ki, çözemedim ben…

   Sevgili Çağan Irmak,
   Bu şiirimdeki duyguları sende de yakalamıştım. Çok bahsedersin insanların öğrendikleriyle yaşadığını ve kendilerini ölümsüz zannettiklerini, beklediklerini ve ertelediklerini; Çemberimde Gül Oya’da da bu çok bahsediliyor. Ben şahsen yaptığın bütün eserlerin arasında en çok Çemberimde Gül Oya’yı seviyorum, ondan vazgeçemiyorum. Defalarca seyretsemde vazgeçilmeyecek bir senaryo. İçinde ölümsüz sevgiyi, insanca yaşamayı, birliği ve beraberliği, gerçek dostlukları, düşünce özgürlüğü adına savaşları, herşeyi görüyorum ve bu beni defalarca etkiliyor, ağlatıyor ve güldürüyor. En çokda sanırım izledikçe geçmişimi yaşıyorum diye.
   ULAK’da gerçek ve büyük bir senaryoydu; sevgiyi; haktan yana olmayı; gerçeği görmeyi; kötülüğü yok etmeyi; bu karanlık diyarda ışık tutmayı ve tüm insanca yaşamak için güzellikleri, masal ile anlatmaya çalışan yeni bir senaryo. Sana ne kadar teşekkür etsek azdır. Sende birçok güzel sanatçı gibi bizim için değerlisin ve kendinle gurur duymalısın! Yüreğinin içindeki çocuğun yüce inancı, sevgisi ve ümidi ile insanları aydınlatmak büyük bir başarıdır. Harikasın. Bütün güzel eserlerinin devamını diliyoruz! Lütfen bizi yalnız bırakmayın. Dileğin hep çıkarsızca insanlığa adım atmak olsun…
   Sevgiler, saygılar.
   Şafak Kılıçgedik

  17. Ben tam bir Çemberimde Gül Oya hastasıyım. Diziyi niye bitirdiniz diye sitem etmiyeceğim; tadında kalmalıydı, kaliteli bir diziydi çünkü. Çemberimde Gül Oya’nın ilk bölümünü tesadüf eseri yakaladım, iyiki yakalamısım. Dizi, yönetmeninden ve oyuncularından belli ediyordu kalitesini zaten. Bilmiyorum ama benim için bambaska bir dizi o. Hâlâ izliyorum ve izlerken ilk izlediğim heyecanı yaşıyorum. Size, yaptığınız bu güzel dizi ve filmler için teşekkür etmek istedim.

  18. Tanrı bir dilek tutmuş: Aşkın büyüsünü anlatan kendisinden daha yetenekli bir adam…

  19. Issız Adam’ı defalarca izledim. Siz ve ekibiniz gerçekten çok iyi işler yapıyorsunuz. Yaklaşık 16 senedir yaptığım canlı yayın yönetmenliği süresi içerisinde örnek aldığım insanlar arasındasınız. Bize Türk sinemasını kazandırdığınız için teşekkürler. Yüreğinize, elinize sağlık.

  Yorumlar kapalı.