2. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali

Ülkemizdeki festivaller skalasında yerini alan, gerek programı ve gerekse yan etkinlikleriyle şimdiden ulusal festivaller içinde öne çıkan Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, 07 – 13 Aralık 2007 tarihleri arasında yapılıyor.
Festival ikinci yılına Türkiye festivaller tarihinde kimi ilklere imza atarak giriyor. Örneğin ilk kez bu yıl festival yalnızca kent merkezinde değil, kentin ilçelerine de taşınıyor. Sinema sayısı bir önceki yıla oranla üç katına çıkarılıyor ve Ulusal Belgesel Film Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması ve Uluslararası Yarışma olmak üzere üç yarışma yapıyor.

Gösterilecek Filmlerden Bazıları

4 Ay 3 Hafta 2 Gün (4 Months 3 Weeks 2 Days)
Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım
Janjan
Mülteci
Nefes (Breath)
Rıza
Tuya’nın Evliliği (Tuya’s Marriage)
Yanlış Zaman Yolcuları

Afişler

Logolar

İpek Yolu Film Festivali

Bursa Büyük Şehir Belediyesi

Bursa Kültür A. Ş.

İstanbul Organizasyon

“2. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali” üzerine 3 yorum

  1. İpek Yolu Film Festivali’nin festivale 20 gün kalmasına karşın jürinin belli olmaması, kısa film ve belgesel dallarda başvuran filmlerin açıklanmaması, yetkililerden sağlıklı bilgi alınamaması festivalin şeffaflığına gölge düşürüyor. Saygılarımla.

  2. İpek Yolu Kısa Film Festivali’nin yürümesi gereken prosedürlerinin zamanında yerine getirilmemesi, jürinin ve filmlerin web sitesinde yayınlanmaması, bazen insana birincinin en başından belli olduğunu hissetirmiyor değil. Saygılarımla.

  3. İpek Yolu Film Festivali’nin ilerleyişini hiç sağlıklı bulmuyorum. Sonuçlar açıklanmıyor, filmler sitede ilân edilmiyor, jüri yeni ortaya çıktı, şaka gibi…

Yorumlar kapalı.