Sis ve Gece

Turgut Yasalar’ın yönettiği ve Selma Ergeç, Uğur Polat, Ayten Uncuoğlu ile Sara Meriç’in oynadığı Sis ve Gece, 23 Şubat 2007‘de Özen Film dağıtımıyla Leopar Film – Kara Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Sedat bir gizli serviste çalışmaktadır. Bir amir, bir ağabey, bir dost olarak sevdiği ve saydığı Yıldırım bir süre önce öldürülmüştür. Sedat amirinin kendi servisince öldürüldüğüne inanmaktadır. Prensiplere sadık ve disiplinli çalışan Sedat için mesleği her şeyin önünde gelmektedir. Ancak teşkilat içi çatışmada Sedat da pasifize edilmiştir. Onu yaşama yeniden bağlayacak tutkulu bir şey gerekmektedir. O tutkulu ilişkiyi genç bir kız olan Mine’de bulur.

“Sis ve Gece” üzerine 10 yorum

  1. Güzel bir filme benziyor. Dört gözle bekliyorum. Uzun zaman sonra İlyas Salman’ı görmek de güzel olacak sanırım.

  2. Evet, bencede güzel bir filme benziyor. Bende merakla bekliyorum.

  3. Sis ve Gece kitabını okumuştum. Ahmet Ümit’in tüm kitapları ayrı güzel ama bu kitabı insanı alıp kitabın derinliklerine bırakıyor. Böyle güzel bir kitaptan yapılan sinema filminin kötü olma şansı yok. 23 Şubat’ı büyük bir heyecanla bekliyorum ve en kısa zamanda başka bir Ahmet Ümit kitabının da karşımıza sinema filmi olarak çıkmasını istiyorum.

  4. Evet bencede güzel bir filme benziyor. Yetkin Dikinciler’in olduğu film her zaman mükemmel olur zaten, hiç şüphem yok.

  5. Ahmet Ümit müthiş bir yazar, oyuncularda çok iyi. Ne diyelim fazla söze gerek yok, zaten Yetkin Dikinciler’in rol aldığı filmden kötü bir sonuç çıkmaz. Rolünün hakkını veriyor, bunu bütün filmlerini izlemiş biri olarak söylüyorum. Umarım birgün böylesine değerli bir oyuncuyla tanışırım.

  6. Selâm, ben Derya, Oktay beyin acayip hayranıyım. Onu çok seviyorum, keşke msn.si olsa, tanışma şansım olsa. Sevgiyle kalın.

  7. Bu filmle beraber İlyas Salman’ı yeniden izleyebılmek çok güzel. Ahmet Ümit de çok iyi bir yazar, bu da harika bir film olmustur. En kısa zamanda da İlyas Salman’ın senaryosunu kendi yazdığı filmini çekmesini çok istiyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.

  8. Hepsi 1’in hayranıyııım, birde Sis ve Gece kitabını okumadım ama araştırıyorum. Bizim İngilizceci okumuş ve birinci bölümünü bizede okudu, gerçekten çok merak ettim. Filmini aldım ve biraz sonra arkadaşlarla izleyeceğim. 🙂 Siz de deneyin.

  9. Oktay abi varsa bu film zaten çok ama çok güzeldir. Çünkü ben onu çok seviyorum.

Yorumlar kapalı.