Nabız

Jim Sonzero’nun yönettiği ve Kristen Bell, Tate Hanyok, Ian Somerhalder ile Christian Milian’ın oynadığı Nabız (Pulse), 08 Eylül 2006’da Medyavizyon Film dağıtımıyla Medyavizyon Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Bir Japon re – make’i olan film, zaman zaman içimizde hissettiğimiz ürpertinin aslında gerçek nedenleri olduğunu çarpıcı görüntülerle ortaya çıkartıyor. Bu nedenleri sadece ruhani dünyaya değil aynı zamanda her gün kullandığımız, modern hayatın vazgeçilmez parçalarına da dayandıran film, son zamanların en zekice kurgulanmış korku filmlerinden.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • “Nabız” üzerine 2 yorum

  1. Bu filmin neresi zekice kurgulanmış korku? Bence zekice çalınmış bir korku. Araya bol bol güzel kadın, yakışıklı adam serpiştirilmiş. Orjinal film Kairo buna on basar. Hâttâ çekildiği imkânlara bakarsak D@bbe bile daha iyidir.

  2. Ben merak edip üç filmi de izledim. Yani D@bbe, Kairo ve Nabız. Bir kere en iyisi bence D@bbe idi. Çünkü internet ve kıyamet kavramları din ve kültür üzerinden çok iyi anlatılmıştı. Hâttâ Kairo filminde olmayan ama D@bbe filminde olan onlarca sahne Nabız (Pulse) filminde vardı. Demek ki Hollywood versiyonunu yapanlar bir şekilde D@bbe’den etkilenmişler. Ayrıca D@bbe filmindeki cin ve kıyamet kavramları bence islamiyetteki bu konulara ait hazineyi çok iyi ortaya çıkarıyordu. 100 bin dolar bütçeyle çekilen D@bbe ve 80 milyon dolarla çekilen Nabız, elimizi vicdanımıza koyalım D@bbe çok daha iyiydi. Tabiki D@bbe’de beğenmediğim çok şey de vardı. Ama öteki iki filmi izleyince, Bravo Hasan Karacadağ dedim.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir