Metal: Bir Metalcinin Yolculuğu, DVD Kapak Tasarımı Yarışması

Kanal D Home Video ve Bant Dergisi’nin ortak düzenlediği DVD Kapak Tasarımı Yarışması, bir çok profesyonel ve amatör tasarımcının katılımıyla 22 Mayıs 2006 Pazartesi günü sona erdi. Finale kalan 8 yarışmacı arasından En İyi Kapak Tasarımı ödülü Aslı Alpergin’in oldu. İstanbul, Kopenhag, Montreal, Stockholm ve Toronto film festivalinde gösterilen film, Temmuz 2006’da Kanal D Home Video tarafından DVD ve VCD olarak piyasaya sunulacak. Yarışmada Can Dinçer, Eser Yazıcı, Ozan Ağaç, Burak Beceren, Levent Erdem, Serdar Özdemir ve Merve Koçak’ın tasarımları finale kaldı.

 • Yarışma birincisi ve finale kalan tasarımların büyük fotoğraflarına haberin devamından üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Hepsi Birarada

  Birinci: Aslı Alpergin

  Finale Kalanlar:

  Burak Beceren

  Can Dinçer

  Eser Yazıcı

  Levent Erdem

  Merve Koçak

  Ozan Ağaç

  Serdar Özdemir

 • “Metal: Bir Metalcinin Yolculuğu, DVD Kapak Tasarımı Yarışması” üzerine 13 yorum

  1. Finale kaldığımı bu siteden öğrendim, diğer finale kalan arkadaşların işlerini de görmeyi çok isterdim. Kazanan arkadaşı tebrik ediyorum yine de.

  2. Burak Beceren’in isteği üzerine finale kalan tüm tasarımlar eklenmiştir.

  3. Ödülü alan tasarım bence güzel olmuş. Her zaman ödül alan kişilere karşı olumsuz eleştiriler yapılmasa çok sevinirim. Bence birinciliği hak etmiş, diğer çalışmalara bakıldığında birinci olanın en yaratıcı tasarım olduğu zaten gözüküyor. Birinci olan arkadaşı tebrik ederim.

  4. Birinciyi tebrik ederim, çok parlak bir tasarım olmuş. Can Dinçer’in ve Burak Beceren’in kapak tasarımlarıda kayda değer, kutlarım.

  5. Ödül alan arkadaşı tebrik ederim. Ayrıca diğer tasarımları yapmış arkadaşlarıda tebrik ederim, fakat Gürbüz Beyin yorumu pek parlak olmamış. Zaten tasarımlar kendini gösteriyor.

  6. Sevgili Gürbüz Doğan, isterseniz sizin adınıza başkası tarafından yazıldığını belirttiğiniz baştaki yorumu kaldırabiliriz.

  7. Finale kaldığımı görünce çok mutlu oldum. Birinci olan arkadaşı kutlarım. Ama gözümüzün alıştığı, gördüğümüzde bazı markaların aklımıza geldiği tarzda bir tasarım olmuş. Sevgiler… Merve Koçak

  8. Tasarımlar güzel ama kültür diye bir şey yok. Kafalarını sallayıp kendilerinden geçen, karanlıkta kız mı, erkek mi olduğu belli olmayan bir sürü insan. Metal bu mu; nerde eski metaller diyor insan.

  9. Birinciliği alan arkadaşımızın tasarımı gayet güzel ve net. Tasarım, görselliğe hitap etmesinin yanında açıklığıyla ve konuya bakan kişiye doğru aktarılması hususunda önemli bir noktadır. Bilginin doğru olarak aktarılması çok önemlidir. Bilgiyi görsel bir platformda doğru, aynı zamanda görsel olarak sunan Aslı’yı tebrik ediyorum.

  10. Bence birinci olan arkadaşımızın tasarımı o kadar içaçıcı değil. Bunların içinden ben en çok Burak Beceren ve Ozan Ağaç arkadaslarımızın tasarımını beğendim. Çünkü metâl müziği bilmeyenler önce kapağına bakacaklardır. En iyi yansıtanlar da onlar ama Aslı arkadaşımızı da tebrik ediyorum.

  11. Bence yorum yaparken biraz daha düşünerek yapsak hem daha doğru olur hemde birinci olan veya finale kalan kisilere daha saygılı davranmış oluruz. Meselâ, “Metâli bilmeyenler önce kapağa bakacaklardır.” veya “O kadar içaçıcı değil.” gibi cümleler biraz abuk kaçmış. Bence Aslı arkadaşımızın yaptığı çalışma birinci olmayı hak etmis ve gerçekten özgün bir çalışma olmuş. Ayrıca Can Dinçer’in çalışması da bence gayet başarılı.

  12. Abi bu Bir Metalcinin Yolculuğu’nu izlerken tüylerim diken diken oluyor. Öyle işte abi, ne diyeyim, süper.

  Yorumlar kapalı.