Benim Suçum Değil, Nerede Olduğum Ya Da Nasıl Giyindiğim: Skandal

Dünyaca ünlü bir televizyon kanalında CEO’nun kadın sunucu, yapımcı ve yorumcuyu taciziyle patlayan olay doğaldır ki sinemanın ilgisini çekti. Jay Roach’un, Charles Randolph’un gerçeğe dayalı senaryosundan çektiği, başından sonuna gerçekten çok dinamik, çok etkileyici, merak uyandıran, merak ettiren ve sorular sorduran “Bombshell” (Skandal) filmi dünya sinemalarıyla aynı günde Türkiye’de de gösterime giriyor.

Televizyonun bir eğlence ve görüntü aracı olduğunu belirten, Fox News’ün ünlü CEO’su Roger Ailes işe aldığı her kadın çalışanı taciz etmekle yetinmeyip işe kısa etekle gelmelerini zorunlu tutuyor, hatta rejiye karışıp geniş açılarda kadınların bacaklarının görünmesini istiyor (doğrusu, sağlıyor da bunu). Ancak üç kadın bu aşağılanmayı, tacizi, küçük düşürülmeyi sindiremeyip haklarını arıyorlar. Sunucu Megyn Kelly’i Charlize Theron, yorumcu Gretchen Carlson’u Nicole Kidman, yapımcı Kayla Pospisil’i Margot Robbie canlandırıyor. Her üç güzel kadın da bu biyografik yapımda başarılı bir performans sergiliyor.

Filmi izlerken son günlerde gündemde olan Las Tesis ile danslarıyla ünlü şarkıları “Benim suçum değil, nerede olduğum ya da nasıl giyindiğim. Tecavüzcü sendin. Tecavüzcü sensin.” geliyor akla. Ve tabii, Türkiye’de bu tür itirazların ve tepkilerin ne zaman başlayacağı…

Skandal (Bombshell)
Yönetmen Jay Roach
Oyuncular Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie…
20 Aralık’tan itibaren gösterimde…

(19 Aralık 2019)

Korkut Akın

korkutakin@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.