Beyaz Melek

Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği ve Ali Sürmeli, Arif Erkin, Cezmi Baskın ile Cihat Tamer’in oynadığı Beyaz Melek, 16 Kasım 2007’de Medyavizyon Film dağıtımıyla Boyut Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Beyaz Melek filmi, iki insanın birbirine duyduğu aşkı değil, bir grup insanın hayata ve birbirlerine duyduğu aşkı, tutkuyu ve sevgiyi anlatıyor. Filmde, doğudan batıya, mekteplisinden köylüsüne, gencinden yaşlısına sevginin her türlü motifi duygusal ve esprili bir dille anlatılıyor. Kalplerimizi ısıtan tüm anlar ve bizi biz yapan tüm değerlerimiz daha önce hiç düşünmediğimiz ya da hissetmediğimiz şekilde sinemasever seyirciyle buluşturuluyor.

“Beyaz Melek” üzerine 144 yorum

 1. Yılın, hemde 5 yılın en güzel filmi olacak. Niye, çünkü Mahsun abi var, hemde senarist, yönetmen, başrol. Bu film tutulmaz. Seviyorum Mahsun abi, çok seviyorum seni. Diyarbakır’dan Tamer

 2. Çok merak ediyorum gerçekten. Bakalım Özcan Deniz kadar başarılı olabilecek mi ve onun kadar eleştirilere göğüs gerebilecek mi? Bu film bence çok konuşulacak.

 3. Mahsun, iyi ve dürüst çocuktur. Piyasadaki diğer sanatçılar gibi ikiyüzlü, seviyesiz biri değildir. Umarım bu film 2. bir Babam ve Oğlum olur. Merakla bekliyoruz.

 4. Mahsun Kırmızıgül varya, bu işte yorum bile yapmaya gerek olmayacak, harika olacak harika.

 5. Allahına kurban Mahsun abi, sanada böyle bir film yakışır. Canına kurban senin, bir benzerin daha varmı şu dünyada söyle. Ben Mustafa, Antep’ten senin bir hayranın.

 6. Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı her şey çok güzeldir, filminə başarılar diliyorum. İnşallah 1 numara olur. Dünya yıldızlarının kralı Mahsun Kırmızıgül’dür. Canım, filminə başarılar diliyorum. Bütün Azeriler seni çok seviyor ve Beyaz Melek filminin Azerbaycanda da gösterilmesini istiyoruz. Şimdiden teşekkürler.

 7. Merakla beklenen film nihayet 30 gün sonra vizyonda, hemen sinemalara hücum.

 8. Büyük ustaların karması zaten Mahsun Kırmızıgül’ün ne kadar kaliteli eser yaptığını ortaya koyuyor. Emeği geçen herkesin eline sağlık. Artık sinemayla beni barıştıracak bir yapıt olarak görüyorum. Saygılarımla.

 9. Fragmanı izledim ve bir filmin fagmanında ilk kez ağladım. Yeni Yılmaz Güney hayırlı olsun; işi daha fragmanda bitirmiş.

 10. Fragmanında bile o kadar duygulandım. İnsanı alıp götürüyor. Fragman böyleyse film nasıldır kimbilir? Mahsun Abi helâl olsun sana. Yazdın, yönettin, oynadın, kralsın.

 11. Fragmanı bile müthiş. Sabırsızlıkla bekliyorum. O bir kral.

 12. Çok güzel bir film olacağını düşünüyorum. Mahsun abi bir numara.

 13. Mahsun’u yaklaşık 16 senedir takip ediyorum. Hep güzel başarılara imza atmıştır. İnanıyorumki bu seferde çok başarılı olacak. Allah (C. C.) yar ve yardımcısı olsun.

 14. Film uçacağa benziyor. Bu arada bir Mahsuncu kazandık. Facolima aramıza hoş geldin. 🙂

 15. Ben bu filmin güzel olacağına eminim ve oyunculara teşekkür ediyorum. Mahsun Kırmızıgül’ü çok seviyorum.

  funda

 16. Mаксун првет как дила филм сурер 1 нумер. я тебя очен лублу gunel_gul@yahoo.com Ecaba filmi ne zaman izleyeceiz. Ne olur cevabı yaz. рака. сени нич кимсе уземез.дасвданя. Bu gün fraqmanı izledim çok beğendik. Vizyona girmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Mühtiş bir filmdir, anlatılacak kadar güzeldir. Kral Mahsun Kırmızıgül, birtanem. Seni çok sevirik. İnşallah Azerbaycan’a yine gelirsin. я лублу тебя. пака.

 17. Dünyanın kralı film çeker, dünya filme kilitlenir. Durmak yok, yola devam kraaal.

 18. Benim artık sabrım kalmadı, biran önce izlemek istiyorum. Benim krala zaten büyük hayranlığım var. Bütün albümleri bende var, buna çocukluk albümleride dahil. Az önce bir siteden okudum Almanya’da galası yapılıyormuş. Hangi şehirde yapılacağını bilen arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar şehri. Site yöneticilerindende rica ediyorum, biliyorsalar e-posta adresime yazsınlar. Şimdiden teşekkürler herkese. Sevgili Mahsun Kırmızıgül sen, sen Türkiye’nin en büyük sesisin, sanatçısısın. Seni çok seviyorum. Sen herşeye lâyıksın. Beyaz Melek’de eminimki çok mükemmel bir film, çünkü Mahsun Kırmızıgül imzalı. Kucak dolusu sevgilerimle tüm dualarım seninle, filmle. Diyarbakırlı Kemal.

 19. Aslanın süper, herkese bazı unutulan şeyleri hatırlatacak mükemmel bir film… Diyarbakırlıysa yapaaar, bu kadar. Başarılar Mahsun abi.

 20. Selâm, bence bir bakımdan Türkiye’nin gerçeklerini, bir bakımdan da olabilecekleri anlatan bu film Türkiye tarihine mal olacak. Temenni ederim ki bu kadar oyuncunun, bu kadar tecrübenin yer aldığı bu film dünyada ses getirir. Bu filme verilecek en büyük ödül bu filme gösterilecek ilgidir. Günler gelir ne malûm bizde o duruma düşeriz. Yarının garantisi varmı? Allah herkesi hakettiği gibi yaşatır ve erdirir inşallah. Yasin Solak, Isparta

 21. Beyaz Melek biraz çabuk gel. Ödüller seni bekliyor. Kral Mahsun seni çoook seviyoruuuz.

 22. Mahsun Kırmızıgül gibi hem sanatçı, hemde insan biri daha yok yeryüzünde. Diyarbakırlı olarak onunla gurur duyuyorum, diğer doğulu sanatçılar utansın. Ben onu sanatçı olarak değil, insan olarak daha çok seviyorum. Allah yolunu açık etsin, güzel yüreğine göre versin.

 23. 16 Kasım’ı sabırsızlıkla bekliyoruz. Beyaz Melek sana başarılar. Kral Mahsun, inşallah ödüller Beyaz Melek’in olur.

 24. Artık az kaldı Beyaz Melek’i izlemeye. Yeni filmlerde de görmek isterim. Kral Mahsun, senin gibi insan, senin gibi sanatçı olmaz.

 25. Filmin fragmanını izledim. Prag Senfoni Orkestrası ve Jivan Gasparyan’ın yaptığı müzikler muhteşem. Eğer filmin konusu ve senaryosu da müzikleri gibiyse bu yılın 1 numarası.

 26. Süper film bu. Mahsun olunca süper olur. Şimdi görsün bakalım Özcan Deniz film nasil yapılıyor.

 27. Topluma çok güzel mesajlar veren bir film olduğuna inanıyorum. Mahsun’un yaptığı işler zaten hiç tartışılmaz. Filmi izlemek için sabırsızlanıyorum. Yılın filmi olacağına inanıyorum. Bence herkesin bu filmi izlemeye giderken yanlarında en az bir kişiyi götürmeleri lâzım. Emeği geçen herkesin yüreklerine sağlık. Zeynep Baykal.

 28. Aslında Mahsun Kırmızıgül hayranı birisi değilim ama bu film gerçekten güzel ve etkileyici olacağa benziyor.

 29. Salam Mahsun Bey. Sizin bütün klipler kinolar süperdi. Aşka Sürgün birincidir. Biz Azeriler sizi çox sevirik.Yeni konsert praqramıyla sizi Baki’da gozleyirik.

 30. Mahsun baba yine mükemmel bir işle karşımızdasın. Seni bu kadar sevmemizin sebebi de bu. Diğer doğulu sanatçılar hiç bi şey üretemeyen önemsiz insanlar, seni onlarla karşılaştırmak bile istemiyorum, sen Türkiye’nin kralısın. Bu film Türkiye’nin gelmiş geçmiş en mükemmel filmi olacak. Seni seviyoruz. Özcan Deniz bu filmi görünce “Ben iyi bir oyuncu ve senaristim” diyebilecek mi acaba?

 31. Ocak ayında kral olduğunu herkes bilecek. Senin değerini Türkiye halkı şimdiden bilse keşke. Kral Mahsun, Beyaz Melek. En azı 4 – 5 tane oskar alacak. Bütün Mahsunculara salamlar. Sağolun.

 32. Mahsun Kırmızıgül’ü tebrik ediyorum. Fragmanı bu kadar güzel ise acaba film nasıldır. Başarılarının devamını diliyorum.

 33. Kimse boşuna uğraşmasın. Kimse bu filmi eleştiremez. Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı bu sinema filmi bir devrim olacak. Ben buna gönülden inanıyorum, çünkü o bir kral ve kendisine yakışan bir sinema filmi olacak. İbrahim Tatlıses de ağzını açarak izler herhalde.

 34. Fragmanları böyleyse bu fılm son on yılın en iyi fılmı bence. Kesınlikle izleyeceğim. Oyuncular mükemmel. Herkesı canı gönülden kutluyorum.

 35. Filmi merak ettim açıkçası. Kadro gerçekten iyi fakat işleyişi hepimiz göreceğiz. Mahsun Kırmızıgül’den ötürü daha çok merakım, müziğine bir sözümüz yok, zaten ortada. Ancak hem yazıp, oynayıp, yönetmek çok zor iş olmalı, bundan ötürü kaygım var sadece. Merakla bekliyoruz.

 36. Beyaz Melek galası galiba 14 – 15 Noyabır’da olacak. Mahsun Kırmızıgül’ü ve bütün fanatları tebrik edirik..Kraaal Maaahsun.

 37. Sevgili Ramil,
  Beyaz Melek filminin İstanbul galası 12 Kasım Pazartesi günü AFM İstinye Park sinemalarında yapılacak. Filme gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

 38. Yanlış tarih yazdığımız için özür dileriz. Doğru tarihi yazdığınız için teşekkür ederiz. Kral Mahsun. Kraaal Mahsuuun.

 39. Kral Mahsun, iyi akşamlar. 16 Kasım sabırsızlıkla bekleniyor. Aşka Sürgün gibi Beyaz Melek’de süper olacak. Zilan Kırmızıgül.

 40. 11 Kasım Elifnağme’de Mahsun, Bülent Ersoy ve Özcan Deniz’in 1997 yılı nostaljisini verdiler,Teşekkür ediyorum Elifnağme’ye. Canım Mahsun’u her zaman verseler kaşke. Mahsun da ne kadar güzel okudu, her zamanki gibi. Mayıs’da çıkacak albümü sabırsızlıkla bekliyoruz ama önce tabii ki Beyaz Melek var. Kraaal Maaahsun, canım seni çoook seviyorum. Sen her zaman kralsın, ne imparator, ne başkası.

 41. Bence afiş seçimi 10, 11, 12 dışında diğerlerinin hepsi çok kullanılan klâsikleşmiş afiş çeşitleri. Hayatın gerçeklerini tüm çıplaklığıyla sunmuşsun filminde Mahsun abi. Can-ı gönülden tebrik ediyorum. Umarım bazı insanlara ibret olur bu film ve kalpleri bir zerre kadar da olsa yumuşar. Bu film tarzında bir sürü fiilm yapılsın. Başarılarının devamını dilerim Mahsun abi.

 42. Merhaba, ben Denizli – Serinhisar’dan Rumeysa. Film bence süper. Mahsun abi kendisi de çok mükemmel biri. Eminim filmide güzeldir. 16 Kasım’ı sabırsızlıkla bekliyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Mahsun abi ben sizi çok seviyorum, lütfen bana ulaşın. msn adresim: kar_ta_nem_87@hotmail.com Sizden bir haber bekliyorum, kendinize iyi bakın, görüşmek üzere.

 43. Herkes hayranlıkla izleyecek, çünkü yazan ve yöneten Mahsun abi. Şimdiden hayırlı olsun. Amed’lilere selâm.

 44. Çok merakla bekliyoruz bu filmi. Eminimki çok güzel ve çoook konuşulacak.

 45. Fragmanından süper ötesi bir film olduğu belli. Tam benlik, ağlamadan çıkmayacağım herhalde. Açıkçası Mahsun Kırmızıgül’ün nasıl yazdığını, nasıl birşey ortaya çıkardığını çoook merak ediyorum. Oyuncular da şahane. Çok ödül toplar çoook. Umarm bir yorum gönderirsiniz.

 46. Mahsun abi sen bir tanesin, çok başarılı, çok da iyi kalplisin. Beyaz Melek işte sensin, sen gerçek bir meleksin.

 47. Lav lav Mahso kralsın, bir numarasın, üsttesin, dillerdesin. Merakla beklediğimiz filme hele şükür kavustug Allahda seni istedigine kavuştursun. İnanıyorum bu film senin sayende Yüzüklerin Efendisi’ni bile geçecek. Mahsun abi 8 dalda Oskar alacak. Eşte pir hezdikim Mahsooo.

 48. Bence filmden çok Mahsun abinin ve Özcan abinin bir araya gelmesi daha önemliydi. Çok sevindim, birde filmin hakkını yememek lâzım. Tüm yönetmen ve senaryocuları kıskandıran bir çalışma. Tebrikler Mahsun abi.

 49. Fragmanını izledim ve hayran kaldım. Gerçekten bu güne kadar yapılmış en iyi film olacağına tüm samimiyetimle inanıyorum. Zaten Mahsun abi gibi sanatçı ülkemizde neredeyse hiç yok. Helâl sana Mahsun abi, bir Diyarbakır’lıya da bu yakışır. Kralsın.

 50. Bugün Beyaz Melek’i izledim. Hayatımda izlediğim en güzel, en anlamlı ve en dokunaklı Türk filmi. Sinema tıklım tıklım. Bu adam yeni Yılmaz Güney. Helâl, Mahsun’u doğuran anaya kurban olayım. Bugün herkesin duasını aldı Mahsun Kırmızıgül.

 51. Ben gittim filme, çok beğendim. Tavsiye ederim. Hayatı sevmek lâzım. Bunu öğretiyor film. Herşeye rağmen sevmek lâzım.

 52. Kaybettiğimiz değerlerimizin tokat gibi yüzümüze indiği bir yapım. Muhteşem bir öykü. İnsan olan herkesi derinden etkileyecek bir film. Gerçekçi ve göz yaşartacak kadar derin. Hiç bir zaman aklımıza getirmediğimiz, yada getirmek istemediğimiz yaşlılığımızı ve ölümü hiç unutturmamak üzere aklımıza kazıyan bir yapıt. Mahsun Kırmızıgül’ün ve birbirinden değerli oyuncuların önünde saygıyla eğilmek bize düşen tek görev. Yürekten kutlarım.

 53. Annesini, babasını özleyen bu filmle birazcık daha özlem duyacak. İnsanlar annelerinin, babalarının sımsıcacık ellerini yüzlerinde, sımsıcacık nefeslerini enselerinde hissedecek. Yürü be Mahsun abi, kim tutar seni.

 54. Bende Mahsun Kırmızıgül’ün fanatik hayranlarından biriyim. Beyaz Melek kesinlikle çok tutulacak çünkü oyuncular mükemmel, senaryo güzel ve tabiki de yönetmen harika. Daha ne diyeyim. Ben Mahsun abinin Tokat’tan bir hayranıyım. Beyaz Melek daha gelmedi Tokat’a ama geldiği zaman muhakkak gideceğim çünkü ben Mahsun abiye bayılıyorum. Seni çok seviyorum Mahsun abi, yolun açık olsun. Babam ve Oğlum’dan sonra tutulacak 2. film Beyaz Melek, herkese de gitmelerini söyleyeceğim. Ahhh bir gelse Tokat’a tamamdır. Bizlere böyle güzel film yaptığın için teşekkürler. Yolun açık olsun.

 55. Mükemmel bir filmdi. Az önce izledim. Film hayatımı değiştirdi. Başka bir pencereden bakıyorum artık hayata. Mükemmel filmdi, anlatmaya kelimeler yetmez. Yıldız Kenter’in öldüğü sahnede ben ağlamaktan mahvoldum. Bütün salon beni izledi.

 56. Filmin fragmanından belli. Bu filmin tutulacağına çok inanıyorum. Mahsun abi sanada bu yakışır.

 57. Süper bir film olmuş, harika. Diyarbakır halkı seninle gurur duyuyor. Yönetmenliğinide gösterdin ya, bravo sana. Seni seviyoruz.

 58. Bu filme giden herkes “çok güzel” diyor. Ben yarın gideceğim. Bende inanıyorum, eminim izlediğim en güzel film olur. Çoook merak ediyorum, yarını iple çekiyorum.

 59. Ben bugün seyrettim, sinemadan yeni geldim. Almanya’da bile Türkler bu kadar sinemayı doldurmuşlar, Türkiye’de nasıl olur kimbilir. Çok güzeldi, hem gülüyorsun, hem ağlıyorsun. Filme bakınca Türkiye’yi de çoook özledim. Antepli Buket.

 60. Mahsun abi, seni çok seviyorum. Gerçekten çok güzel film olacak, umarım ödüllük olur. Bir Diyarbakırlı olarak seninle gurur duyuyorum. Filmini şimdiden çözdüm. İstanbul’da yaşadığım için zaten biliyordum. Babalarını huzurevlerine, çocuklarını da yurtalara koyuyorlar, kendileri Taksim, boğaz turundalar. Kendi paralarının tuzaklarına düşüyorlar. O huzurevine atılan babalar, anneler… Senden filmin devamını yapmanı dileriz.

 61. Mahsun abi, harika olmuş. Gerçekten helâl olsun sana hemşerim. Bende Diyarbakırlıyım, Ali Paşa’dan, helâl abi, Sarp’da hemşerimiz ona da helâl olsun.

 62. Gerçekten merakla bekliyorum, izin günümde kesin gideceğim. Ülkemizde kaybolan en önemli değerler anne – baba sevgi ve saygısı. Lütfen kıymetlerini bilelim. Hemşerim çok teşekkürler.

 63. Bir film bu kadar güzel olabilir. Çok beğendim, herkesin yüreğine sağlık. İzlemeye gidecek arkadaşlara tavsiye: Mendillerinizi de götürün. 🙂 Tekrar tebrik ederim, mükemmel bir film.

 64. Mahsun hayranı değilim ama gerçekten sevdiğim bir insan. Diğer sanatçılarla aralarında bir fark olduğunu sanıyorum. Umarım Mahsun Kırmızıgül istediği hedefe en yakın zamanda ulaşabilir.

 65. Gerçekten yılın en güzel filmi. Mahsun abinin başarısı ve yönetmenliği mükemmel. Mahsun abi bundan sonra senden daha güzel sinema filmleri bekliyoruz. Oyuncularda mükemmel. Mahsun abi filmini izlerken duygularım karmakarışık oldu. Anladığım kadarıyla bizim toplumumuzda büyüklere önem verilmiyor ama bu filmi izleyen herkes bence büyüklerin bizim için ne kadar önemli olduğunu anlayacaklar. Bu yüzden seni ve bu filmde emeği geçenleri tebrik ederim, bizi aydınlattığın için. Mahsun abi sana hayatında başarılar. Vanlı Abdullah.

 66. Bence izlediğim en duygusal, en iyi film buydu. O kadar çok ağladım ki. İnsanlar anne ve babalarını bence böyle yerlere bırakıp gitmemeliler. Allah her zaman bir kapı açar. Siz anne ve babalar, gittiğiniz her yerde bir kapınız olacaktır! Bu huzurevlerini daha yakından tanıttı bana bu film. Gerçekten yılın en duygusal filmiydi.

 67. Merhaba, filmden biraz önce geldim. Gerçekten çok hoştu. Adeta 2. Babam ve Oğlum gibi. Gerçi onun yerini tutamaz bence hiç bir film ama Beyaz Melek gerçekten çok güzeldi. Gerek oyuncularının başarısı, gerek müzikler, gerek senaryo. Emeği geçen herkese teşekkürler. Özellikle de Yıldız Kenter’e.

 68. Beyaz Melek çok güzel bir filmdi. İlk defa sinemaya gittim ve bu film Beyaz Melek oldu. Mahsun Kırmızıgül’e teşekkürler, böyle anlamlı bir film çektiği için. Her zaman senden böyle filmler bekliyoruz.

 69. Ben bugün gittim filme, gerçekten çok güzel, 1 numara. Çok güzel olmuş ve sinemadaki herkes ağladı. Eline sağlık Mahsun abi. İnşallah böyle bir çok film görürüz senden. Şimdididen kolay gelsin.

 70. Az önce filmden geldim. 🙂 Süper, herşey var filmde. Bence bu zamana kadar yapılmış filmleri ezer geçer. Teknolojide kaybolmuş insanların gerçek sevgiyi bu fılmde görmelerı mümkün. Filmdeki mesajları insanlar belki algılarlarda büyüklere saygının ne kadar mühim birşey olduğunu, hayattaki gerçeklerin bunlar olduğunu anlarlar. ya suan Şu an hâlâ filmin etkisindeyim, uzun bir zamanda dilimden düşeğini sanmıyorum. Herkese iyi seyirler.

 71. Mahsun Kırmızıgül’ü candan kutluyorum ve o büyük sanatçıları. Mükemmel ve çok acı verici bir dram, herkesin seyredip ders alması gereken bir film. Teşekkürler Mahsun.

 72. Dün gece filme gittim. Tahmin ettiğim güzellikte değildi, çirkinde demiyorum. Çok büyük sanatçılarımız var, konu güzel ama sürükleyicilik yok. Herşeyi tahmin edebiliyorsunuz. Kısa metraj bir film olsaydı vurgular daha iyi olabilirdi. Ortada bir emek olduğu için ellerinize sağlık ama türkücü türkü söylesin, yönetmen yönetsin diyorum. Birde şunu ekleyeyim Beyaz’ın programında “Babam ve Oğlum’dan sonra en güzel dram filmi” denildi; daha iyileri çıkacağını tahmin ediyorum.

 73. Selâm, ben Beyaz Melek filmini dün izledim. Harika bir film, bayıldım ve doyamadım. Tekrar izlemek isterim. Muhteşem bir film, Mahsun Kırmızıgül’e çok teşekkürler. Tebrik ederim, çok başarılı, izlemeyenler mutlaka izlesin.

 74. Dün gece Altunizade Capitol Spectrum’da seyrettim filmi. Hâlâ gözlerim dolu. Öncelikle, bu bir doğu filmi değil “İstanbul” filmi. Doğu tam da olması gerektiği yerde duruyor filmde. Senaryo bazı yerlerde sarksa da kesinlikle usta işi, görüntüleri söylemiyorum bile. Müzik mükemmel. (Bu arada, Mahsun türkü çığırmıyor korkmayın, Prag Flarmoni çalıyor.) Kesinlikle sinema salonunda izleyin bu filmi. Muhteşem bir “Türk” filmi seyretmiş olmak ve tam filmin içinde yer alarak doya doya ağlamak için… Filmdeki sıcak, sımsıcak sahneleri ve kendi büyüklerimi hatırlayınca ağlamamak için zor tutuyorum kendimi şu anda, işyerinde… Öyle farklı ve “gerekli” duygularınızı tetikliyor ki film, “Bu sinemanın büyüsü olsa gerek” diyorsunuz. Film bitiminde seyirci filmi alkışladı. Ben böyle birşey görmemiştim daha önce. Helâl olsun Mahsun’a. Emeği geçen herkesin eline sağlık.Sürpriz gişe rakamlarına hazır olun.

 75. Tek kelimeyle muhteşemdi. Yok böyle bir film. Çok etkilendik. Mahsun Kırmızıgül ve diğer tüm oyuncuların yüreklerine ve emeklerine sağlık. Film yeri geldi ağlattı, yeri geldi güldürdü. Resmen yaşattı film. Herşey o kadar ayarındaydı ki. Gerçek, iyi bir film özleyen herkese tavsiye ederim. Ben filmi eşimle izledim, bir kere de annemle izleyeceğim. Teşekkürler Mahsun Krmızıgül, bizlere bu armağanından ötürü.

 76. Geçen gün televizyonda galasını izledim ve çok merak ediyorum. Farklı bir yapıma benziyor, Mahsun abinin eline koluna sağlık. Tüm ünlü oyuncuların bir arada olması çok harika birşey.

 77. Bence bu film harika. Biz bu hafta sonu 6. ve 7. sınıflar olarak izlemeye gideceğiz. Bence harika, yani Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı film güzel olacak tabi.

 78. Evet süper bir film, ben izledim, yani bayıldım. Türkiye’nin gerçeklerini anlatıyor.

 79. Bomboş bir film. Vasat artı vasat. Sırf hemşericilik adına yazılan, “harika, mükemmel” gibi yorumlar bence havada kalıyor. Paranız bolsa ve vaktiniz boşsa gidin. Giden ve ne dediğimi anlayın. Bu filme (bence film değil) ancak hemşerileri gider. En fazla 1-2 milyona ulaşır. İbrahim Tatlıses ne kadar yönetmen ve oyuncu ise Mahsun da o kadar oyuncu, yönetmen. Saygılar.

 80. Tek kelimeyle süper, süper yani. O kadar sinema filmi izledim, bu filim kadar güzel bir film görmedim. Emeği geçen herkese can yüreğiyle teşekkürler. Emeklerine sağlık. Mahsun Kırmızıgül yine klâsını gösterdi. 🙂

 81. Mahsub abi seni tebrik ederim. Bir film bu kadar mı güzel olur. Evet olur, filmde Mahsun Kırmızıgül imzası varsa olur. Şimdiye kadar izlediğim en güzel filmdi. İzledim ama arka arkaya seyretsem bıkmam. Öyle bir film yani. Mahsun abi seni tebrik ediyorum ve başarılarının devamını en içten dileklerimle diliyorum. Albümü sabırsızlıkla bekliyorum. Seni çok seviyorum. Çok, çok, çok, çok, çok, çok.

 82. Selâm Mahsun bey sizi tebrik ederim. Bu film gerçekten çok ama çok güzel, gerçekten harika. Elerinize sağlik, filmle bizi çok ağlattın, helâl olsun.

 83. Bir Türk filminin ayakta alkışlandığını ilk kez Beyaz Melek’te Atlas Sineması’nda gördüm. Babam ve Oğlum bu filmin yanında ancak dizi olur. Bu film resimleri ile konusu, mesajları, müzikleri, oyunculukları ile bir baş yapıt.

 84. Sivas’tan sayın Mahsun Kırmızıgül’e öncelikle teşekkürlerimi iletiyorum, filminde toplumumuzun kanayan yarasına parmak bastığı için. Ayrıca büyüklerimizin değerini kaybetmeden bilmemizi vede doğunun misafirperverliğini, hoşgörüsünü, büyüklere saygının ölene kadar devam ettiğini gösterdiği için şükranlarımı sunuyorum. Filmdeki tüm sanatçıları ayrı ayrı tebrik ediyorum, hepsi mükemmel. Kısacası saygı, sevgi, mutluluk, hüzün, drama, hepsi burada. Son olarak Türk – Kürt kardeşliği hoşgörüsü. **Türkiyemiz**

 85. Öncelikle Sarp, sana aşığım, seni çok seviyorum. Keşke bana ulaşabilsen, Beyaz Show’da mükemmeldin. Rock forever ünlü kişilerden sevgili seçme sakın. Ailene selâmlar, öptüm. Bu arada Beyaz Melek harika.

 86. Son zamanlarda izlediğim en güzel Türk filmi. Çok duygulu vede tamamen gerçekleri yansıtmış film. Zaten Mahsun’dan da başka türlüsü beklenemezdi. Bravo Mahsun Kırmızıgül ve ekibine. Hepsi de harikaydı, ayrıca Babam ve Oğlum filmi solda sıfır kalmış.

 87. Sayın Can Katar, ben Konyalıyım, yani Mahsun’un hemşehrisi falan değilim ama şunu söylemek gerekir ki film harika. İzlediğim en iyi Türk filmi, helâl olsun Mahsun’a. Adam düşünmüş yapmış, şimdi onun zamanı, herşeyi hakediyor Mahsun. Film rekor kıracak bence.
  Sayın Koray, buradaki onlarca kardeşim iyi yorum yazıyor, sen beğenmiyorsun. Ben bunda kasıt ararım. Lütfen kardeşim emeğe saygı duyalım.

 88. Film süper. Filmde sevginin, saygının, hoşgörünün bulunduğu açıkça belirtiliyor. Benim tavsiyem, herkesin bu filme gitmesi ve birer ders alması. Film süper, herkese teşekkürler.

 89. Ne zaman, hangi proqrama çıkacaksan diye proqramları çok izliyorum ama maalesef sen ne zaman bir proqrama çıksan karşıma çıkmıyor. Birde bakiyorum ki maqazin proqramlarında sizin şouya çıkdığınızı söylüyorlar. Ne olur bu sitede ne zaman hangi proqrama çıkacağınızı yazsınlar, sizden rica ediyorum.

 90. Filmin en iyi sahneleri fragmanda olan bölümler, ayrıca yönetmenliğini sözde Mahsun Kırmızıgül yaptı, izleyin filmi bana hak vereceksiniz. Oyuncu kadrosu iyi olmasa bir film adıyla kalırdı Beyaz Melek. Bu bir gerçek ki hiç bir Türk filmi Selvi Boylum Al Yazmalım kadar iyi olmadı, olamayacakda. Parası olan geçiyor kameranın önüne ve arkasına, olay bu. En azından Mahsu’a destek olmak isterseniz gidin derim.

 91. Üzücü bir olay, teröre destek veren bir kişinin bu filmi çekmesi, Türkleri katleden Ermeni halkından olan müzisyenin müzeklere eşlik etmesi. Tamamen terör olaylarını örtmek için yapılan uydurmaca film. Çekildiği halde neden bu kadar uzun süre sonra sinemaya geliyor, Mahsun bu kadar hevesliyse yönetmenliğe. Türk halkından biri olarak paramın dağda Türk askerine sıkılacak bir kurşuna dönüşeceğini bildiğim için b filme asla gitmem. Türkiye’de ne müzisyenler var, neden bunlar gözardı ediliyor? Ermeni – Kürt dostluğuyla oluşan teröre destek kampanyası bu film, Türk olan gitmez. TV.de 2 – 3 ay sonra gösterilir, nede olsa Mehmetçiğe kurşun sıkmaksa amacınız gidin derim ne yazık ki.

 92. Şimdi gerçekçi olalım. Oyuncu kadrosu alabildiğine ünlülerden kurulmuş, bende çok hevesle gittim o kadroyu görünce. Ancak film kalite ve düzeyi gerçekten amatör olmuş. Sanat danışmanı belki filmin kareleri açısından renk katmış ancak film “ünlüleri toplayalım güzel olur” tarzında bir film olmuş. Sanat zevki vermiyor. Konu güzel, acıklı, ağlamaklı, kurguyu takdir ediyoruz ancak. Tabi şunu da belirtmek lâzım, normal karşılıyorum, memleket taraftarlığı da var, bunu inkâr edemeyiz. Huzurevindeki adamlar Kayserili, Sivaslı, Trakyalı ama dürüst ana babası önünde her türlü fedakârlığı yapanlar Diyarbakırlı, bu da biraz dokunuyor. Doğuya o insanlar insanlık görmeye gidiyor ve görüyor. Tamam doğrudur bu yönü var ama batıyı siyah-beyaz yaklaşımlasilmenin mânâsı yok. Çünkü batılı insanlardan ne kadar dul, yetim, bebek katili, kapkaççı vb. var, ne kadarı elektriği kaçak kullanıyor? Diyarbakırlı % 80 iken Kastamonu % 3, bu da bir vakıa. Bunlarda akla geliyor. Şimdi bu da milliyetçi, şuralı, buralı deyip bazıları bu yazıya tenkitler savuracaklardır, ancak ben öyle yapmadım, iyi yönleriyle, beğenmediğim yönlerini sıraladım. Bende Mahsun abim, canım benim diyebilirdim ama demedim. Velhasıl iki tarafıda rencide etmemek lâzım. Son söz: İyi bir başlangıç, eleştirileri değerlendirerek daha iyiye gidilebilir.

 93. Mahsun Kırmızıgül’e tebrıkler. Sen öyle bir film yapmışsınki seni ayakta alkışlıyorum, sağol. Senin sayende belki insanlıktan çıkan insanlar kendilerine gelmiştir. Her Kürt terörist değildir. İnsanları böyle yargılayamazsınız. Bence Mahsun Kırmızıgül insanlık öğretebilecek bir film yapmış ama tabiki anlayana.

 94. Bu Metin ve Demet qaliba aynı kişi. Kral Mahsun süpersin, kıskananlar çatlasın.

 95. Demet hanım yorumunuz o kadar komik olmuş ki. Galiba Givan Gasparyan’dan bahsetmeye çalışmışsınız. Givan Gasparyan’ı tanımayıp müziğini dinlemediğiniz için aslında çokda fazla yazacak birşey yok. Bilmenizi isterim ki bu ülkede vatana bağlı olan Ermenisi de Kürdü de benim kardeşimdir. Ayrıca o enteresan ve komik yorumunuzdan belli oluyor ki filmi de izlememişsiniz. Neyse ben fazla uzatmak istemiyorum, dediğim gibi yorumunuz o kadar komik olmuş ki “gülmek” ve geçmek gerekiyor sadece.

 96. Sayın Kırmızıgül sana zaten hep ilkleri yapmak yakışır. Başarılarının devamını diliyorum.

 97. Mahsun abi, filmi izledim, çok güzel olmuş. Başarılarının devamını dilerim, kralsın sen. İşte bu kadar.

 98. Selam Mahsun abi, seni çok seviyorum. Yeni filmin hayırlı olsun. Çok güzel, çok beğendik. Başarılarının devamını diliyorum.

 99. Mahsun Kırmızıgül ülkesini çok seven bir insandır. Filmin dilinde Kürtçe yazmıyor, Türkçe yazıyor. Yani Mahsun bu filmi Türkiye için çekti, başkaları için değil. Mahsun sen bir numarasın, hep böyle kal.

 100. Beyaz Melek gerçekten çok duygusal bir film. Mahsun Kırmızıgül’e helâl olsun. Babam ve Oğlum’dan sonra 2. kez ağlayarak izlediğim bir film. Herşey çok güzeldi.

 101. Vallahi Mahsun Kırmızıgül deyince bir durdum, fragmanı izleyince gitmeye karar verdim. Böyle bir filmi genç yaşta izlediğim için çok şanslıyım. İnsan anne ve babasının, hatta diğer insanların değerini bu durumlarda daha çok anlıyor. Eline, yüreğine sağlık abi, çok güzel olmuş diyeceğim ama yetmez, mükemmel.

 102. Böyle film mi olur abi, ağla ağla gözlerim şişti, salondan dışarı çıkamadım film bittiği halde. Gidin izleyin bence filmi.

 103. Selâm arkadaşlar, ben Mahsun’un filmini gösterime girdiği gün seyrettim. Gerçekten çok ama çok güzel bir film olmuş. Gerçekten duygusal yönde insanların birbirlerine nasıl değer vermeleri ve öfkeyle hırsın hiç bir zaman insana yarar sağlamıyacağını bu film bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Ayrıca izleyener bilir, filmde bir çok mesaj insanlarımıza aktarılyor. Mahsun Kırmızıgül filmde o kadar güzel rol yapmışki tam bir doğu delikanlısını canlandırmış. Ben filmde onu izlerken Yılmaz Güney’i hayal ettim. Umarım bu başarısı beraberinde yeni çalışmaları getirir. Ben Mahsun’un hemşerisi bir Bingöllü olarak Mahsun’u kutluyorum. Başarılar keke. http://www.kenankartari.com.tr.tc

 104. Ben bu filme gittim, gerçekten çok güzel, çok duygulandım. Mahsun Kırmızıgül’ü sevmem ama gerçektende bravo. Çok güzel bi film, aklına sağlık. Tekrar söylüyorum, süper olmuş. 😀

 105. Ben ilk defa sinemaya gittim. Okul götürdü, komedi zannetttim ama çok duygulandım. Arkadaşlar, öğretmen hepsi ağladı. Gerçekten çok güzel ve çok özel bir film. İnşallah bu filmi bir daha görme şansım olur.

 106. Ben bir Diyarbakırlı olarak filmi izlerken gurur duydum. Yöremizin birçok güzelliğini sergilemiş. Film gerçekten çok başarılı, oyuncu kadrosu çok güzel. Büyük ustalar yer almış. Yeterli değilmi, daha ne olsun.

 107. Çok güzel bir film. Türkiye’nin sadece batıdan ibaret olmadığını herkese göstermiş. Anadolu halkının sıcaklığı bu filmde daha çok hissediliyor. Mahsun, gerçekten süper bir yapım, tebrikler.

 108. UYARI: Filme giderken kesinlikle yanınızda mendil bulundurun, hatta sonrası için bir de ağrı kesici (ağrıyacak başınız için). Sinemadan çıktıktan sonra şişen ve kızaran gözlerinizi kamufle etmek için bir de gözlük alırsanız filme hazırsınız demektir. 🙂 Tek kelime ile KUSURSUZ bir film. Mahsun Kırmızıgül’e olan önyargım kesinlikle yıkıldı bu filmde. Çok iyi bir iş başarmış. İnsanların özellikle bu konularda duyarsızlaştığı bu günlerde bu filmi çektiği için ne kadar teşekkür etsek azdır. Başarılarının devamını diliyorum.

 109. Bu zamana kadar Mahsun abimize kıro dediler, çok büyük saygısızlık yaptılar. 4 yıl kaset çıkarmadı, unutuldu dediler ama onun kaseti çıktığında son 5 yılın kaset ve cd satış rekorlarını kırdı. “Sinema filmi çekeceğim” dedi, “yalan” dediler. Şimdi sinema filmi yaptı, yılların en anlamlı, en çok izlenecek, hatta Avrupa’dan ödül alabilecek bir sinema filmi oldu. Mahsun abimize kıro ve unutuldu diyenler birer birer Mahsun abinin saflarına geçti. Onlara tek sözüm, utansınlar. Mahsun abi, bir numarasın.

 110. Mukemmel ötesı bir filmdi. Filmin başında başladım ağlamaya, sonuna kadar ağladım. Mahsun Kırmızıgül’e helâl olsun.

 111. Ben Almanya – Stuttgart’tan Bingöllü hemserin. Evet, izledim, çok güzeldi, tebrik ederim. Bunun devamını bekleriz. Sevgi ve saygilarımla. Gerçekleri artık herkes görsün. Film hem ağlatıyor, aynı zamanda da güldürüyor.

 112. Tek kelimeyle süper olmuş. Yüreğine sağlık Mahsun abimizin. Bence çok ince bir konuya dokunmuş. Gerçekten de anne babalar küçüçük yüreklerine, küçücük evlerine onlarca torun, onlarca çocuk sığdırırken, çocuklar koca koca apartman dairelerine, villalarının bir köşelerine sığdıramıyorlar anne-babalarını. Çok acı ama gerçek. Filmi izleyenlerin yüreğinde bir ışık yakacağına eminim. Seninle gurur duyduk. Müziği süper, cirit oyunu ve minibüsü yine atlıların karşıladığı sahne fevkalâde olmuş.

 113. Beyaz Melek, Mahsun Kırmızıgül’ün ilk sinema filmi ve senaryosu… Bu filme bu bilginin ışığıyla gitmekte fayda var. İşlenen tema memlekete ait bir realite… Bir yara… Ama çok da işlenmemiş bir konu… Evvela senariste bu temayı yakaladığı için hakkını teslim etmek gerek… Mahsun Kırmızıgül ve Sarp Apak’in oyunculuklarını beğenmedim. Gereğinden fazla sahneleri var. Ali Sürmeli’nin dramatik yapı içinde daha etkili olması isabet olurdu bence… Ama sinemamızın değerli duayenlerini bir film içerisinde, ilk defa böylesine bir arada görmek bu filmi unutulmaz kılmaya yetecektir… Bir çok kişiyi ağlatan bu film beni çok fazla etkilemedi… Ama oyuncu kadrosundan ötürü ben de bu filmi unutmayanlardan olacağım herhalde…

 114. Cemal Türker
  1960 Vize doğumlu Cemal Türker, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nden 1981 yılında mezun oldu. 1971-1999 yıllarında İzmit’te yaşadı, bu tarihten itibaren İstanbul’da (Kadıköy) ikâmet eden Türker, yazın dünyasına Teşrin Fırtınası (Benseno Yay. 2006) ile girdi. (Bu kitabı Sakarya Üniversitesi – Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde ders kitabı olarak okutuldu.) Türker’in ikinci kitabı Ne De Olsa Sonbahardı (Haziran 2007’de yayınlanan kitabı) hazırlanmakta olan Cahide Sonku Belgeseli’nin ilk taslaklarıdır.
  kocaelide.com, Popüler Psikiyatri, Turuncu Time gazete ve dergilerinde köşe yazarlığı yapmakta olan Türker, Düşle ve birçok edebiyat sanat dergilerinde magazin, edebi yazılar yazmakta olup ayrıca sinema yorumları yapmaktadır. Halen bir özel şirkette yönetici olarak çalışmakta olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

 115. Merhabalar. Tam bir saat önce 4 arkadaş filmi izledik. Açıkçası Mahsun’dan böyle bir film izlemek benim için sürpriz oldu ama teşekkür ediyorum kendi adıma, harikaydı, çok ağladım. Bu zamanda Türkiyemizin ve benim böyle bir morale çok ihtiyacımız vardı. Emeği geçen herkese başarılar. Adanalıyım ama Konya’dan sevgiler. Ayşe.

 116. Muhteşem bir film. Gercek olan bazı acı olayları sergilemiş. Huzur evlerinin durumları, anne ve babalarına sahip cıkmayan insanlar, çok etkilendim. Mahsun Kırmızıgül’ü tebrik ediyorum, çok başarılı. Hem yazmak, hem yönetmek, hemde oynamak. Konu güzel, mutlaka izlenmesi gereken bir film bence. 1 numara olmalı.

 117. Filmi dün akşam izledim, hiçde abartıldığı kadar güzel bir film değildi. Sadece oyuncu kadrosu iyi diyebilirim. Filmi savunup beğenenler nedense hep güneydoğudan çıkıyor. Sadece bu yorumlar, hep yalan, bunlara inanmayın derim. İsterseniz gidin, izleyin. İnsanların zayıf noktaları gösterilerek gündem yaratılmaya çalışılmış. Reklâmların tesiriyle giden arkadaşlar paralarına acıyor, neden gittik diye.

 118. Ben fiLmi izLedim ve çok beğendim. Gerçekten süper bir film. Herkes izlemeli bence. Tavsiye ederim. Ne de olsa Mahsun Kırmızıgül oynuyor. Ne de olsa o da bir BingöL’ Lüüü.

 119. Süper bir film. Ben batılıyım, çok beğendim. Sen izlemeyi bilmiyorsun, algılama yeteneğin biraz geç kavrıyor herhalde. Bu kadar kişi beğenmiş, sen beğenmiyorsun, o zaman tuhaflığı kendinde arayacaksın. Hande ben İstanbulluyum, yıllardır orada yaşarım, bu nasıl olacak şimdi?

 120. Fena değil, ilk filmi ama ben ondan bir Yılmaz Güney filmi çekmesini tavsiye ederim, çünkü Yılmaz Güney’in duruşu, hareketleri ve sayamadığım bir takım özelikler var onda. O zaman bence daha başka bir kimliğe bürünür diye düşünüyorum.

 121. Sevgili hemşerim Mahsun abe, ben Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşıyorum ve ilk sinema filmin olan Beyaz Melek’i izledim ve sizinle gurur duydum. Böylesine güçlü bir kadroyla ancak siz film çeker ve bir araya gelirsiniz. İnanın galasının da Diyarbakır’da olmasına çok sevindim ve onur duydum. Dilerim ki devamı gelır ve bizde kaliteli bir kadrolu film izleriz. Size ve filme emeği geçen tüm dostlara şükranlarımı sunar, ellerinizden öperim. Allaha emanet olun, bütün iyi dileklerimiz sizinle. Ramazan Yavuz Çınar, Diyarbakır.

 122. Mahsun Kırmızıgül ve film ekibine çok teşekkür ederiz. Çok duygusal bir filmdi. Sinemada herkes ağladı. Çok güzel filmdi. 100 kere olsa yine izlerim. Harika birşeydi. İbret alınacak bir şey. Herkese teşekkürler. Adana’dan selâmlar.

 123. Önce Mahsun Kırmızıgül’ü tebrik ederim. Çok güzel bir film yazmış ve yönetmiş. Oyuncular süper ötesi. Sarp Apak’ı çoook seviyorum, ona hayranım. Onun için canımı bile veririm. Çok tatlı bir insan. Eğer bu yazımı okursa msn.mi verebılırım: kismet_beyonce_1864@hotmail.com msn.de beyonce yazdığına bakmayın o sadece bir özenti.

 124. Filmi izledim, süperdi. Hem güldüm, hem ağladım. Bir şey söylüyorum: Film süper. Not: Sarp Apak olduktan sonra her film güzel olur.

 125. Selam, belki yanlış yazıyorum ama yinede yazıyorum. Belki delice olabilir, ben Beyaz Melek’i izlediğimde çok etkilendim. Açıkcası Mahsun Kırmızımgül’ün böyle bir film yaptığına inanamıyorum. Filmin en güzel kısmı huzurevinde şiddet gören o yaşlı teyzeye vuran bakıcıyı dövmesiydi. Garip olabilir ama bu hoşuma gitti. Benj meraklı birisi değilim ama İstanbul’a geldiğim günden bu güne kadar gördüğüm en güzel film. Sizleri ayakta alkışlıyorum. Birşey söylemeyi unuttum. Hayatta insanlar bazen bencil, bazen kendini bilmeden davranırlar. Yaşlıları sevelim, onlara hizmet edelim, onları koruyalım, çünkü ileride bizlerde öyle olacağız. Ne ekersen onu biçersin.

 126. Beyaz Melek şu ana kadar izlediğim filmler arasında en güzeli. Herkesin ders alması gereken çok güzel bir film, mutlaka gidin.

 127. 2008 yılın kutlu olsun. İnşallah 2008’de kral ilân edilirsin. İyi seneler.

 128. Mahsun Kırmızıgül’e nasıl ulaşabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Yorumlar kapalı.