Saklı Yüzler

Handan İpekçi’nin yönettiği ve Şenay Aydın, İştar Gökseven, Cem Bender ile Berk Hakman’ın oynadığı Saklı Yüzler, 23 Kasım 2007’de Bir Film dağıtımıyla Yeni Yapım Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Zühre köyde sevdiği genç bir adamdan hamile kalır. Kızlarının evlilik dışı bir ilişkiden hamile kaldığını öğrenen aile meclisi toplanır ve genç kız hakkında ferman verilir. Bebeğin doğmasına izin verilecek, doğumdan sonra hem bebek, hem de Zühre öldürülecektir. Genç kadın sahte isimle hayatına devam etse de, töre cinayetleri ile ilgili bir belgesel sayesinde ailesi, tekrar Zühre’nin izini bulur.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Teaser
 • IMDb

“Saklı Yüzler” üzerine 6 yorum

 1. Film çok güzel olmuş. Bence özellikle Urfa’da çekilmesi de çok iyi olmuş. Cesaret isteyen bir yapım. Film bizim köyde çekildiği için çok mutluyum. Herkese selâm. Teşekkürler Handan İpekçi ve tüm oyuncu arkadaşlara. Mehmet G., Çimdeli Köyü, Hilvan, Şanlıurfa. Tüm site okuyucularına duyurulur.

 2. Bence çok kötü bir film, zaten Türk insanı başka birşey düşünemiyor, ya seks filmi çekerler, ya da töre cinayeti filmi çekerler. Ve güneydoğuda töre cinayetine kurban giden o genç kızlamız için de kimse bir şey yapmaz.

 3. Film güzel olmuş, özelikle Urfa’nın törelerin tam uygulandığı bir köyünde çekilmesini takdir ediyorum. Bence tek kelimeyle süper. Yönetmene ve oyuncu arkadaşlara teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

 4. Bende amca oğlu Mehmet G.ye katılıyorum. Biraz saçma bir film olmuş. 🙁 Bende filmin çekildiği köyden Suat G.

 5. Berk seni çok seviyorum, inşallah bu dizi tutar, seni hep görmüş olurum. Seni çok seviyorum, tabi senin oynadığın filmlerin ve dizilerin hangisi tutmadı ki, buda tutar merak etme.

 6. İstanbul Film Festival’inde izleme fırsatı bulduğum filmi gayet başarılı buldum. Toplumsal konular hakkında ancak sanat aracılığı ile insanlara bilgilendirebiliriz. Saklı Yüzler herhangi bir töre cinayeti filmi değildir; diğer bildiklerimizden farklı olarak çok başka bir bakış açısı getirmiştir. Töre cinayetlerini bu kadar göz önüne çıkarmak, medya sayesinde deformasyona uğrayarak ortalıkta gezen bir konu haline getirmek, töre tehditi altında yaşayan insanlara yardım mı eder, daha mı zor durumda bırakır? Unutmayalım ki sinemaya gittiği için öldürülen kadınlar var ülkemizde…

Yorumlar kapalı.