Pars: Kiraz Operasyonu

Osman Sınav’ın yönettiği ve Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem ile Murat Daltaban’ın oynadığı Pars: Kiraz Operasyonu, 20 Nisan 2007’de UIP Filmcilik dağıtımıyla Sinegraf Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Uyuşturucu satıcıları ve kullanıcıları ile onlara engel olmaya çalışanlar arasında geçen Pars: Kiraz Operasyonu; okullardaki öğrenciler, uyuşturucu baronları ve narkotik polislerinden oluşan bir üçgeni konu alıyor. Uyuşturucunun esrarlı tahtının kurbanlarının üzerinde yükseldiği gerçeğini yaşayarak öğrenen “Pars”, başka kurbanlar verilmemesi için hayatındaki herşeyi feda etmeye hazırdır.

“Pars: Kiraz Operasyonu” üzerine 7 yorum

  1. Kurtlar Vadisi Irak’taki damatta varmış filmde. Doğru mu, bilen var mı? O’nu çok seviyorummm.

  2. Osman Sınav, yaptığı ve çektiği için kesin güzeldir. Selçuk Yöntem, tam bu tür film ve dizilerin adamı. Başka tür projelerde oynamasın. Meselâ Banyo, izlemedim ama duydum; yakışmaz Aslan Bey’e öyle şeyler. Başarılar dilerim. Bir de ricam Sinegraf ve Pana Film ortak bir dizi yapsa olmaz mı? Yönetmen Osman Sınav, başrolde Necati Şaşmaz.

  3. Osman Sınav’ın şimdiye kadar çektiği dizi ve filmler gerçekten güzeldi. Ancak Pars: Kiraz Operasyonu için aynı şeyleri hissetmiyorum. Yanılmak istiyorum. Bu tarz bir filmin Türkiye’de ciddi bir tanıtımla dahi olsa ancak 100.000 kişi tarafından izleneceğini tahmin ediyorum. Zoraki bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Oyuncu kadrosu konusunda geleceğe yatırım olduğunu düşünüyorum. Filmin en büyük reklâmı afiş ise başarısız bir çalışma. Kurtlar İmparatorluğu afişi ile benzerlikler var. Daha özgün ve farklı bir afiş tasarımı yapılabilirdi. Yine de yanılmayı istiyorum, ne de olsa bir Türk filmi ve başarılı olması bizleri mutlu eder.

  4. Filmi çok merak ediyorum, çünkü filmde akrabam Mehmet Kurtuluş oynuyor. Yarının biran önce gelmesini istiyorum. Yarın da sınav var ama akşam nasıl olacak bilemiyorum. Filmi herkesin izlemesini isterim. Öyle görünüyor ki film süper ötesi olmuş, yani herkesi kutlarım.

  5. Merhaba, Pars: Kiraz Operasyonu’nun galasına gitme ve filmi izleme şansını yakalayan bir müzisyen / sanatçı ve bir sinemasever olarak şunu söyleyebilirim ki izlediğim en vasat filmlerden biriydi. Senaryo ve kurgudaki aksaklıklar ve gözden kaçan görsel hatalar insana parmak ısırtıyor. Bence klâsik bir Türk filmi ve oyuncuların performansı yetersiz. Osman Sınav beklenenin aksine hayal kırıklığı yaşattı. Ama Pars: Kiraz Operasyonu izlenilmeyecek kadar kötü bir film de değil. İyi seyirler…

  6. Olağanüstü güzel bir film olduğunu düşünüyorum ve izlemek için sabrsızlanıyorum.

  7. Osman Sınav’ın olağanüstü filmler yaptığını ve kalitesini tartışmaya gerek bile yok. Bu filminde olağanüstü olduğunu düşünüyor, üstteki arkadaşımın dediği afiş konusuna katılmıyorum. İzleyici çekecek bir afiş, tek kelimeyle mükemmel.

Yorumlar kapalı.