Eve Giden Yol 1914

Semir Aslanyürek’in yönettiği ve Metin Akpınar, Erdal Beşikçioğlu, Melisa Sözen ile Emre Altuğ’un oynadığı Eve Giden Yol 1914, 22 Aralık 2006’da Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Osmanlı İmparatorluğu’nun 1. Dünya Savaşı’na girdiği dönemde, Anadolu’nun güney ve güneydoğusunda Mahmut cinayet işlememek için sevdiğini ve evini terk ediyor, ardından kendini çöllerde savaşırken buluyor. Yıllar süren büyük mücadelenin ardından evinin yolunu tutan Mahmut, sevdiğine kavuşacağı anın hayallerini kurarken bir yandan da uğradığı haksızlığın intikamını almak niyetindedir.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Fragman
 • IMDb
 • Asya Çağlar Yazıyor

“Eve Giden Yol 1914” üzerine 9 yorum

 1. Sinemada fragmanını izlerken müziklerine hayran kaldım. Mehter marşı çalıyordu ama tam adını bulamadım. Eğer müziğin tam adını öğrenebilirsem bulup dinlemek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

 2. Sevgili Doruk Serdar Nar,
  Fragmanda “Tuna nehri akmam diyor, etrafımı yıkmam diyor. Şanı büyük Osman Paşa Plevne’den çıkmam diyor” sözleriyle başlayan mehter marşının müziği var. “Osman Paşa Marşı” olarak da biliniyor. Film sinemalarda gösterime girdiğinde büyük ihtimalle çıkacak olan soundtrack’ini edinebilirsin.

 3. Doruk Serdar Nar, Sadi Beyinde dediği gibi o marş Osman Paşa Marşı. Gazi Osman Paşa’nın Plevnede kendinden teknik olarak kat kat üstün Rus ve Romen ordularına karşı göstermiş oldugu cesareti anlatan marş. Marşı dinlemenin yanı sıra Gazi Osman Paşa’nın hayatını ve Plevne zaferini okumanı tavsiye ederim. Bizim tarihimiz sayısız zaferlerle dolu ama gerçek bir vatanseverin gururdan göz yaşlarını tutması imkânsız bilhassa Osman Paşa’nın Plevne zaferinde.

 4. Çok güzel bir film olmuş, fragmanından öyle anlaşılıyor. Bence her Türk vatandaşının seyretmesi gereken bir film olacak. O dönemlerdeki zorluğu en içtenliğiyle anlatan bir film olmuş. Yapımcıların ve oynayanların ellerine ayaklarına sağlık.

 5. Filmi izledim, işlenen konu, işleniş gerçekten başarılı. Özellikle savaş alanında kamera iyi kullanılmış, ancak bence bazı yersiz vurgular var. Meselâ sancak sahnesi çok etkileyici gerçekten ama onlarca kurşun yemiş bir askerin sancak diktikten sonra kolunun kopması iyi bir sinema seyircisini rahatsız eden gereksiz bir vurgu bence. Tren sahnesindeki uçaklar, fikir olarak çok başarılı ancak efekt uygulaması biraz zayıf olmuş. Herşeye rağmen başarılı bir deneme ve çalışma. Bu tür filmler sinemamızda yaygınlaştıkça hem izleyici sayısı artacak hem de daha fazla insan sinemayla tanışacak. Emeği geçenlere sonsuz saygılarımla.

 6. Filmi izledim çok beğendim, özellikle soundtrack’leri çok ilgimi çekti, acaba nereden bulabilirim?

 7. Soundtrack’leri bende çok beğendim. Biraz aradım ama bulamadım. Nerede satıldığını bilen var mı?

 8. Filmin konusu şahane ama sanki bir kitabı parça parça anlatıyor gibi. Olayları birbiriyle bitiştirmek zor ama bütün filmi sırf bayrak dikme sahnesi içini bile izleyebilirsiniz. İbret verici ve güzel sahneleri var. İzlerseniz zarara girmezsiniz, sancak sahnesindeki müzik şahane.

 9. Selâm arkadaşlar. Filmi yeni izledim. Evet çok güzel ve başarılı bir yapım. Filmin en sonundaki soundtrack’i bulmama yardımcı olabilecek olan var mı?

Yorumlar kapalı.