Yüksel Uzel


Yüksel Uzel (Türk sanat müziği şarkıcısı; Islak Sokak adlı birde filmi var. Kendi deyimiyle müzik dünyasından “ricat” ettikten sonra Güney Afrika’nın Johannesburg kentine yerleşmiş.)


Sezer Güvenirgil (Türk sinemasında yerini bulamamış bir bayan sanatçımız. Katip: Üsküdara Giderken’de Zeki Müren’le başrolde oynamasına rağmen ne yazık ki Yunus Bülbül’le olan gönül macerası ve Yull Brynner ve Telly Savalas gibi bir dönem saçını kazıtmasıyla hatırlanıyor.)


Sabine Azema (Mutluluğun Resmi – Peindre Ou Faire L’amour’daki Madeleine.)

“Yüksel Uzel” üzerine 4 yorum

  1. 1,5 sene önce evimi sattım, İngilizce öğrenmeye karar verdim ve Güney Afrika’nın Durban şehrine gittim. Kimseyi tanımıyordum ve İngilizceyle ilgili okula yada kursa gitmemiştim. Biraz delice bir fikirdi ama yaptım. Sizden ricam Yüksel hanıma nasıl ulaşabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim. Bu siteyi dolaşırken bu sayfayı buldum ve yazmak istedim. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
    Teşekkürler.

  2. Sevgili İlknur,
    Yüksel Hanım’ın Güney Afrika’ya yerleştiğini bizde internet ortamından öğrendik. Maalesef kendisiyle herhangi bir bağlantımız yok. Cesur kararını tebrik eder, başarılar dileriz.

  3. Selâmlar. Johannesburg’dan ben. Yüksel Uzel’i çok iyi tanıyorum, bana yakın oturuyor. Evi HSBC Bankası’yla Amerikan Konsolosluğu’nun arkasında, Houghton diye bir semtte. Telefonunu biliyorum ama yazaman, kendisine sormak lâzım. Bu arada sorayım, İlknur niye Durbun’a gittin? Benim orada kötü bir anım var. İki arkadaş, sahil kenarındaki otellerin arkasında otobüs beklerken soyulduk. İlk tecrübemdi, asla unutamıyorum o anı. Bence yabancılar için en güzel vede güvenli, hatta kaliteli yer Cape Town. Ben Johannesburg’dayım fakat inşallah üniversite için Cape Town’a taşınacağım. Durbun’da neredesin? Kwazulu Natal Üniversitesi’nde bir Türk arkadaş var; evet sadece bir Türk. 🙂 Son sınıf olması lâzım bu yıl. e-mail adresin varsa daha detaylı bilgi verebilirim. Şimdilik bu kadar. Kötü yazdım biliyorum, acelem var vede havamda değilim, biraz yoğunumda. Kusura bakmayın, dediğim gibi e-mail adresinizi bırakırsanız, daha iyi olur, benimki: joburglife@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir