Sabine Azema


Sabine Azema (Mutluluğun Resmi – Peindre Ou Faire L’amour’daki Madeleine.)


Yüksel Uzel (Türk sanat müziği şarkıcısı; Islak Sokak adlı birde filmi var. Kendi deyimiyle müzik dünyasından “ricat” ettikten sonra Güney Afrika’nın Johannesburg kentine yerleşmiş.)


Sezer Güvenirgil (Türk sinemasında yerini bulamamış bir bayan sanatçımız. Katip: Üsküdara Giderken’de Zeki Müren’le başrolde oynamasına rağmen ne yazık ki Yunus Bülbül’le olan gönül macerası ve Yull Brynner ve Telly Savalas gibi bir dönem saçını kazıtmasıyla hatırlanıyor.)

“Sabine Azema” üzerine 2 yorum

  1. Sadi Bey bence bu sanatçılar hiç birbirine benzemiyor, Hadi Çaman ve Greg Kinnear da. Saygılarımla. Ama siteniz harika.

  2. Sevgili Ali, öncelikle site hakkındaki iltifatına teşekkür ederiz. Sanatçıların, bölümün adına uygun oldukları kanaatindeyiz. İnsan konuya yoğunlaşınca benzerlikler buluyor. Filmleri seyrederken “hangi sanatçıya benziyor” sorusu zihni devamlı meşgûl edince, birçok seçenek hatırlanıyor. Yaptığımız odur. Amaç sinemaseverlere beyin jimnastiği yaptırmak ve değişik tadlar sunmak. Elde mevcut yüzlerce tesbit edilmiş benzerler var; ileride siteye koydukça bu köşemizin beğenini kazanacağına eminiz.

Yorumlar kapalı.