“Itır Esen” üzerine 14 yorum

 1. Evet Türk sinemasının önemli bir starıdır. Ne zaman TV.ye çıksa hemen seyrederim. O bir ekol bence. Türkiye’nin en güzel bayanı. Itır Esen’in üstüne bir güzel tanımam. Tanışma fırsatı olsa O’na o kadar çok şey soracaklarım var ki.

 2. Ben O kızın (TV.lerde gördüğümüz haliyle) annemle aynı yaşta olduğuna inanamıyorum. O nasıl bir filmde üniversitede bir çocukla tanışıyordu (kan davası filân), genelde bende öyle ilk görüşte aşık olurum. Neyse O’nu filmlerdeki haliyle çok masum, çok alımlı, çok iyi ve çok fazla tatlı buluyorum.

 3. Ben Itır Esen’e gerçekten çok hayranım. Böyle masum ve hoş bir tatlılık kimsede yok. Filmlerde bile o kadar anlamlı bakıyor ki insan gerçekten kendini kaptırıyor. Keşke O’nunla tanışma fırsatım olabilse. Gerçekten bir merhaba deyip elini sıkmak isterdim. İnşallah böyle bir insan hayatıma girer. Çok tatlısın Itır ablacığım.

 4. Itır Esen Türk sinemasının olmazsa olmazlarından biridir. O benim çocukluk aşkımdı ve benden 30 yaş büyük olmasına rağmen hâlâ aşığım ben O’na.

 5. Marion Cotillard da kim oluyor; Itır Esen’e kim benzeyebilir. Dünyada O’nun gibi biri daha yok. Bütün filmlerini izledim hepside çok güzel. Eminimki bundan 50 yıl sonra bile izlenecek filmler. Bende en çok iz bırakan Ferdi Tayfur’la çevirdiği Benim Gibi Sevenler’dir.

 6. Çarşı herhalde böyle bir güzelliğe karşı olamaz. Bütün yorumları okudum, herkes benim gibi ona aşık. Gerçekten böyle bir güzellik yok. Her oynadığı rolde başka bir güzellik var. Aklımdan çıkmayanlardan biri de Yeditepe İstanbul’daki rolü. Öyle bir güzellik yeryüzünde yok. O’na benzeyen birini bulsam evlenirim herhalde. Bir tane buldum aslında ama benden yaşça çok küçük, çocuk daha. Mevlâm nasıl yaratmış böyle bir güzelliği; daha senin kadar güzelini göremedim abla.

 7. Itır Esen, Itır Esen. Ne kadar güzel değil mi? “Ne kıyafetler gördum içinde insan yoktu, ne insanlar gördüm üstünde kıyafet yoktu”. Bu lâfi unutmayın. Bir insanin karakteri varmı, yok mu bilinmez. Bence yok ama bazılarına göre azıcık da olsa var. İnsanın içi iyi olacak, mevlâm dış güzellik vermiş, neye yarar. Sevgilerimle.

 8. Türk sinema tarihinin bence en güzel kadını. Ben onu ilk Gülen Gözler filminde seyretmistim ve inanılmaz derecede etkilendim. Resmen aşık olmuştum ona. Benden 25 yaş büyük ama hâlâ aşığım ona. Tanışmayı çok isterdim onunla. Sen bence dünyanın en güzel kadınısın ITIR ESEN.

 9. Hakikaten çok hoş bir hanım. 1952 doğumluymuş, inanamıyorum. Bu güzelliği neye borçlu çok merak ediyorum. Ben 1990 doğumluyum ama o kadar hoş görünemiyorum. 🙁

 10. Itır Esen’i çoook seviyorum. Eski sanatçılarda sevdiğim kişilerin 1. sırasında. Milyonda Bir’i de büyük bir zevkle izliyorum, oradaki rolü çok iyi. Bu arada Cenk çok yakışıklı, tabi Erdi de.

 11. Şimdiki halini bilmiyorum, gördüysem de farketmedim ama yıllardır bu kadın kimdir, şimdi nerdedir diye aklımdan geçirdim… O anki haliyle benim de ulaşamayacağım çocukluk aşkım desem yeridir, çünkü o filmlerle büyüdük…

 12. Ben bugün ilk kez Murat abimin sayesinde Itır Esen’i görme mutluluğunu tattım. Buraya ne yazacağımı dahi anlatamayacak kadar heycanlıyım. Tüm arkadaşlara katılıyorum. Evet bende sana aşık oldum Türk sinemasının prensesi Itır Esen. Seni şimdiye kadar fark edemediğim için ne kadar aptalmışım. Bu andan itibaren internette ve televizyonlarda arayacağım. O muhteşem yüzün ve o güzel gözlerin, gülüşün. Aahhh ahhhh, seni çok seviyorum Itır Esen.

 13. Itır Esen gerçekten çok güzel bir kadın. Türkiye’nin eski ünlülerinin en güzeli.

Yorumlar kapalı.