Dondurmam Gaymak

Yüksel Aksu’nun yönettiği ve Turan Özdemir, Gülnihal Demir, Ulaş Sarıbaş ile Njat Altınsoy’un oynadığı Dondurmam Gaymak, 24 Kasım 2006‘da Özen Film dağıtımıyla Makara Film / Hermes Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Muğla’da dondurmacı olan Ali Usta gittikçe insanların tercihi olmaya başlayan büyük dondurma markalarına karşı var olma mücadelesi vermektedir. Bunun için de bir yandan dondurmasının reklâmını yapmaya çalışırken bir yandan da yeni aldığı dondurma motoruyla köy köy dolaşmaktadır. Kasabanın haylaz çocukları ise Ali Usta’nın sarı motoruna ve tabii ki içindeki dondurmalarına göz dikmişlerdir.

“Dondurmam Gaymak” üzerine 3 yorum

  1. Film Festivali’nde biletim olduğu halde gidip izleyememiştim (vize dönemi: 🙁 ). Vizyona girse ne güzel olur, yani Anne ya da Leyla gibi rezil bir film bile vizyona girdiğine göre, bu niye girmedi hâlâ, ilginç!!!

  2. Filmi sabırsızlıkla bekliyorum, umarım Oscar’ı da alır. Ayrıca hiçbiryerde bulamadığım (filmin sitesine de ulaşılamıyor) fotoğrafları bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Son olarak, filmin afişleride çok kaliteli. Özellikle mavi olan ve diğeri (İngilizce başlıklı olan) mükemmel. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık…

  3. Uzun zaman geçti ama yinede yazayım dedim; bence film oldukça güzeldi…

Yorumlar kapalı.