Dondurmam Gaymak

Yüksel Aksu’nun yönettiği ve Turan Özdemir ile tüm Muğla halkı’nın oynadığı Dondurmam Gaymak, 24 Kasım 2006‘da Özen Film dağıtımıyla Makara Film / Hermes Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Muğla’da dondurmacı olan Ali Usta, büyük dondurma markalarına karşı var olma mücadelesi vermekte, yeni aldığı dondurma motoruyla köy köy dolaşmaktadır. Kasabanın haylaz çocukları motoru çalarlar. Ali Usta öfkeden delirir ve motorunu, kendisini yok etmek isteyen büyük dondurma markalarından birinin çaldığını düşünerek tek tek bayilerden motorunun hesabını sormaya başlar.

“Dondurmam Gaymak” üzerine 3 yorum

  1. Film Festivali’nde biletim olduğu halde gidip izleyememiştim (vize dönemi: 🙁 ). Vizyona girse ne güzel olur, yani Anne ya da Leyla gibi rezil bir film bile vizyona girdiğine göre, bu niye girmedi hâlâ, ilginç!!!

  2. Filmi sabırsızlıkla bekliyorum, umarım Oscar’ı da alır. Ayrıca hiçbiryerde bulamadığım (filmin sitesine de ulaşılamıyor) fotoğrafları bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Son olarak, filmin afişleride çok kaliteli. Özellikle mavi olan ve diğeri (İngilizce başlıklı olan) mükemmel. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir