35 Milim ve 24 Kare Ortaklığında Yepyeni Bir Komedi Filmi: Annem Mezara Nasıl Gidecek?

Papanın İstanbul’a gelmesiyle yollar kapanınca bir türlü mezarlığa gidemeyen cenazenin komik öyküsü… Mayıs’da çekimlere başlanacak filmin cast çalışmaları hızla devam etmekte olup filmin komediye yeni bir tarz getireceği gözüyle bakılıyor.

“35 Milim ve 24 Kare Ortaklığında Yepyeni Bir Komedi Filmi: Annem Mezara Nasıl Gidecek?” üzerine 17 yorum

 1. İlginç bir konu. Cümlesi bile komik. Merak ettim cidden. Daha detaylı bilgiler bekliyorum.

 2. İlginç bir hikâye… Bence gülmekten kırıp geçirecek. Zaten hayatımız da bu tarz dramlardan komedi unsurunu oluşturmak değilmi? Böyle bir konuyu beyazperdeye taşıyacak olmanız çok anlamlı. Ayrıca bu hikâyeyi ve senaryoyu düşünüp uyarlayan senaristi kutluyorum. İyi bir konu… Bence gişede isabetli bir karar… Başarılarınızın devamını dilerim. Taylan Ece.

 3. Filmin adını duyunca çok dikkatimi çekti ve net üzerinden araştırdım, yapımcının adını öğrenince filmin çekilmeden kaliteli bir yapım olacağı kararına vardım. Sayın Sevda Kaygısız’ı daha önceki projelerinden de biliyorum. İzlenmeye değer bir film olacağından eminim. Sevgilerimle…

 4. Ben yapımcıları ilk kez duyuyorum ama bu proje bence bu senenin komedi filmi olacak gibi ve yapımcılar da büyük ses getireceğe benziyor. Çok uzun yıllardır ülkemiz sorunlarını hicveden Aziz Nesin tarzında bir komedi filmi yapılmamıştı. Bu film işlediği konu itibariyle bu tip bir filme benziyor. Kim oynarsa oynasın ilk gideceklerden biriyim. Zaten bence kim oynacağından çok filmin adı ve konusu insanı cezbediyor. Ve yapımcılara tavsiyem ne olur Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Çengiz Kçükayvaz oynamasın. Çünkü iyi bir sinema izleyicisi olarak her komedi filminde -sanki başka oyuncu yokmuş gibi- bu oyuncuları görmekten sıkıldım ve bu yüzden bu beşlinin oynadığı her film birbirine çok benziyor. İnanıyorum benim gibi düşünen çok kişi vardır. Bence müthiş bir hikâye yakalamışsınız, eğer senaryonuz da kuvvetliyse tanınmamış ama yetenekli oyuncuları da kullabilirsiniz. Böyle bir komedi filmiyle biz sinemaseverleri buluşturacağınız için çok teşekkür ediyorum. Yollar kapalı olduğundan mezarlığa gidemeyen cenazenin başına neler gelebilir az çok tahmin edebiliyor ve çok gülüyorum. Kimbilir senaryoda neler vardır. Sabırsızlıkla bekliyorum.

 5. Türk sinemasında komedi filmleri açısından kısır bir dönem yaşıyoruz. Eski Hababam Sınıfı filmlerinin tekrarları, Maskeli Beşler 1, 2, 3, Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu, Keloğlan Kara Prens’e Karşı (iğrenç ötesi), senaryo bazında üretkenliğimiz yok. Rahmetli Aziz Nesin ölünce biraz Yılmaz Erdoğan bu boşluğu doldurmaya çalıştı ama o da birinci filminden sonraki filmlerde hayal kırıklığı yaratı. Bu zamana kadar Vizontele’nin birincisi ve Gora’yı iyi komedi yapımları arasında sayabilirim. Cem Yılmaz bile Hokkabaz’da hayal kırıklığıydı bence, iki üç sahnenin dışında kahkaha atılacak yer yoktu. Bu arada Sınav filmi de fena değildi. Ama o da belli bir kitleye (öğrencilere) hitap eden bir filmdi. Sonuçta günümüz Türkiye’sine ait yıllarca sonra bile güncelliğini kaybetmeden izleyebileceğimiz komedi filmi yok. Ancak bu film işlediği zaman itibariyle bize daha yakın bir zaman, papanın geldiği gün ben de 100 metre ötedeki evime gidememiştim ve başıma neler gelmişti neler, 🙂 o gün halen aklımda. Bir cenazenin başına kim bilir neler gelebilir. 🙂 Süper bir hikâye hocam, hah hah hah, 🙂 35 Milim ve 24 Kare’yi tebrik ediyorum. Yapım firması olarak isminizi hiç duymadım özür dilerim, belki de çok iyi yapımlarda bulunmuş olabilirsiniz ama bildiğiniz gibi popüler şeyleri takip ettiğimizden aklımızda hep başka firmalar var. Ama bir arkadaşım beni aradı ve böyle bir hikâyenin filmi çekiliyormuş oğlum diye kahkaha attı. Bende nerde yazıyor diye sordum ve sadibey.com adresini söyledi. İsminizi yeni öğrendim ancak bu filmden sonra isminizi çok duyacağımı da sanıyorum. Kolay gelsin arkadaşlar, lütfen iyi bir iş çıkarında haberde yazdığı gibi komediye yeni bir soluk getirin ve kurtarın bizi Maskeli Beşler tayfasından, vallahi sırf mecbur kaldığım için gittim Maskeli Beşler Kıbrıs’a çünkü başka komedi filmi yok ki. Ya ona gidecektim ya da Çılgın Dershane Kampta’ya, tercihimi maskelilerden yana kullandım ve pişman oldum ama Çılgın Dersane Kampta’ya gitsem daha da pişman olacağımı biliyordum. Ben çıplak kadın değil komedi filmi görmek istiyorum. Salak saçma komedi filmlerinden cidden bıkmıştım ve başka bir Türk komedi filmine gitmeyeceğime dair kendime söz vermiştim ama bu hikâye dikkatimi çekti. Vizyona girdiği gün isterse dünyanın veya Türkiye’nin en iyi yapımı vizyona girsin ilk tercihim bu film olacak. Beni mahçup etmeyin. 🙂 Cidden süper bir konu ve hikâye bulmuşsunuz, bunu düşünen kişi veya kişilerinde beynine aklına sağlık. Selçuk Tuna – İzmir. Saygılar.

 6. Sevgili Selçuk,
  Annem Mezara Nasıl Gidecek, yabancı film dağıtımı yapan 35 Milim Filmcilik’in ilk yerli yapımı. 24 Kare Film’in yapımı Hayattan Korkma 07 Mart’ta sinemalarda gösterime giriyor, çekimi tamamlanan Roj’un Sonbaharı’nın stüdyo işlemleri ise sürüyor.

 7. Bence de konu itibariyle ilginç bir hikâye. İsmi ve konusu bu filmde çok şeyler göreceğimizin ve çok güleceğimizim sinyallerini veriyor. Bende merak ediyor ve bekliyorum. Komedi film festivallerinde izlediğim Cenazede Ölüm filmini de çok beğenmiştim. Bu filmde de inşallah sulu sepken bir komedi yoktur. Ciddiyet içindeki komedi umarım yakalanmıştır. İyi bir komedi filmi izleyicisiyim, bu filmide izleyeceğim.

 8. Sadi Bey, ilginiz için teşekkür ederim. Bu arada sitenizi de iyice inceledim, bundan sonra da takip edeceğim ve arkadaşlarımı da tavsiye edeceğim. İyi çalışmalar.

 9. Komediye yeni bir soluk gelmesi için çok bekledik ama sanırım okuduğum o küçücük yazıdan anladığım kadarıyla beklediğimize değecek gibi. Cast kesinlikle çok önemli bence de, çünkü filmin hikâyesi anlaşıldığı üzere cidden sağlam ve eğer doğru oyuncularla da beyazperdeye aktarılırsa cidden seyirciye keyif dolu bir film izlemesini sağlamak için dosdoğru yapılmış olacaktır. Yapımcıların ve bu işe emeği geçecek herkesin şimdiden eline sağlık. Sayın yapımcılar, filmin adından bile yıldızlı onla başlamışsınız işe. 🙂 Cidden kutluyorum.

 10. Bende Annem Mezara Nasıl Gidecek? filmini çok merak ettim şimdiden. Sanırım yapımcı firmanın hali hazırda çektiği ve çok yakında vizyona girecek bir filmi daha varmış Sadi bey, ilginize güvenerek bu filmle ilgili daha detaylı ve geniş bilgi edinmek isterim. Çünkü biliyorsunuzki internet ortamında her linkten ya da siteden doğru bilgiler edinemiyorsunuz. Bu siteye güvendiğim ve inandığım için sizden ricam, Hayattan Korkma filminin fragmanı varsa onu da buradan izlemek isteriz.

 11. Hakan Bey, bende netten Hayattan Korkma filmiyle ilgili bilgi edinmeye çalıştım ama youtube’da bir TV spot izleyebildim sadece. Sanırım daha herhangi bir yerde fragmanı yok filmin. filmde Zeki Alasya, Zeynep Eronat, Hakan Boyav, Tarık Papuççuoğlu, Suzan Aksoy gibi çok önemli oyuncular var. Cidden, castı gözden kaçamayacak derecede kuvvetli bir film. Hikâyesi de çok bizden, çok tanıdık, belli ki özenilmiş ve çokça emek verilmiş bir yapım. Umarım verilen emeklerin karşılığını gişeden de alan bir film olur.

 12. Özellikle cast’ı merakla bekliyorum. Konu da oldukça ilginç. Gerçekten komedi tarzına yeni bir bakış açısı getireceğe benziyor. Bekleyip göreceğiz.

 13. Bence bütün bu yorumları yapımcı firmanın kendini zeki sanan insanları yapmış, ya da çoğunu. Nasıl oluyorda bu kadar çok ve itinalı kullanılmış film adları. Yapılan ama izleyemediğimiz işler. Enteresan…

 14. Sevgili Ozan,
  Nasıl böyle bir kanaate kapıldığını bildirirsen seviniriz. Samimi olmayan yorumları yayına vermiyoruz. Bu duruma göre sende yapımcı firma tarafından düşünülen bir sanal kimlik olabilirsin. Ayrıca bilmediğini sandığımız bir konu var: sadibey.com filmin yapımcı şirketi bünyesinde, fakat bağımsız yönetilen bir internet sitesidir. İstesek gönül borcumuz bulunan yapım şirketinin filmini övgülere boğabiliriz, ancak “işlerini doğru ve lâyıkıyla yapma disiplini içinde olan bir çatı altında” olduğumuzdan tarafsız hareket ediyoruz. Enteresan değil mi?…

 15. Ozan Bey,
  Yapımcı firmanın Hayattan Korkma adlı filmi 7 Mart’ta vizyona giriyor. Diğer filmi Roz’un Sonbaharı Hasankeyf’te çekilen, halen yapım aşamasında olan bir film. Birşeyleri söylemeden önce araştırmalısın ve öğrenmelisin, yoksa senin de art niyetli olduğunu düşünmemiz gerekir. Bu desteksiz sözler bize zarar vermiyor ama sizin saygınlığınızı azaltıyor sanırım. Araştırın ve tekrar yazın. Yazılanların nesi sizi rahatsız etti, onu da yazarsanız hep birlikte aydınlanırız. Hayattan Korkma filminin fragmanını internetten izleyebilirsiniz.

 16. Başınızı kaldırırsanız bir çok şeyin göründüğü gibi olmadığını görürsünüz. Attığınız adım bile bir başka insanın geleceğine yön verebilir. Şeyda, başını kaldırmış ve görmüş ne mutlu. 🙂 Ayrıca bu filmi (Papanın İstanbul’a gelişini) Trabzon’da çekelim. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir