Havar

Mehmet Güleryüz’ün yönettiği ve Çiçek Tekdemir, Abdullah Tarhan, Eyüp Ağılday ile Ramazan İlten’in oynadığı Havar, 16 Ocak 2009′da Tiglon Film dağıtımıyla Güleryüz Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Batman ilinin eşsiz doğal ve tarihi güzellikleriyle dolu Hasankeyf ilçesinde çekimleri yapılan ve işlenen töre cinayetlerini kendine özgü, farklı ve özel bir üslûpla tartışan Havar’da bir baba – kızın aralarında bulunan çok güçlü sevgi bağına rağmen süreç içinde kurban – cellât ilişkisine dönüşen dokunaklı öyküsü anlatılıyor. Havar filminin  oyuncu kadrosunun neredeyse tamamı Batman ili ve çevre köylerinde yaşayan insanlardan oluşturıldu.

Havar’ın Çekimlerine Başlandı

Senarist Feza Sınar

“Havar” üzerine 5 yorum

  1. Ben bir Batman’lı genç olarak bizim burada çekmiş olduğunuz filmi çok merak ediyorum. Bu filmin ne zaman vizyona gireceğini öğrenmek istiyorum. Ne zaman siteye girdiysem mutlaka “önümüzdeki aylarda vizyona girecek” diye yazıyor ama tam yaklaşık iki sene oldu yani. Artık belirli bir tarih verirseniz çok mutlu olurum. Hatta bu filmde ben bile rol almıştım. Şu ana kadar hiç bir ses çıkmadı nedense. Artık yeter bu işkence.

  2. Sevgili Hasan,
    Havar filmi 05 Nisan’da başlayacak olan 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek. Sitede “önümüzdeki aylarda vizyona girecek” şeklinde yazmasının sebebi sinemalarda vizyona girecek tarihin henüz kesinleşmemiş olması nedeniyledir. Yönetmeni Mehmet Güleryüz ile sık sık görüşmekteyiz, gösterim tarihi kesinleştiğinde sitede düzelteceğiz. İlgine teşekkür ederiz.

  3. Mehmet Güleryüz’le Rize’de tanıştık. Gerçekten Havar filmini çok merak ediyorum. Oyuncuların Batman’lı gençler olması filme eminimki çok tatlı bir hava katmıştır. Herkese selâmlar.

  4. Aslında yazılması gereken çok şey var bu film için. Böyle bir filmin Londra’ya kadar getirilmesi inanın içimi acıttı, tüylerimi ürpertti. Yıllardır Kürtlerin kanını donduran, dahası içimizi kanatan bir olay bu kadar basit imgelerle, tekrarlanmış bir kaç sözcükle, -sanata darbe diyebilecegimiz tarzda- anlatılmış. Film demek bile istemiyorum, ama maalesef Londra’ya kadar getirilmiş. Doğrusu ilgilileri kutlamak isterim. Amacınız bir şeyleri dile getirmekse eğer lütfen bunu medya karşısına geçerek ve bir kaç cümleyle dile getirin. Uzun metrajli bir filmle insanların parasını ve zamanını da çalmamış olursunuz. Teşekkürler.

  5. Bu akşam galası vardı. Yarından itibaren Batman Yılmaz Güney Sineması’nda gösterimde.

Yorumlar kapalı.