Fatih Hacıosmanoğlu’nun Filmi “Taş Yastık” Kazakistan’da Ödül Kazandı

Fatih Hacıosmanoğlu’nun yazıp yönettiği Taş Yastık isimli film Kazakistan’ın Almati şehrinde düzenlenen 4. Avrasya Uluslararası Film Festivali’nin 12 filmin yarıştığı Orta Asya ve Türki Devletleri bölümünde En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Yazar Cengiz Aytmatov, oyuncular Jacqueline Bisset, Emmanuella Beart ve Gary Busey’nin de katıldığı ödül töreninde Hacıosmanoğlu, En İyi Yönetmen ödülünü Rusya Yönetmenler Birliği Başkan Yardımcısı Profesör Valery Akhadov’dan aldı. Hacıosmanoğlu’nun kendi senaryosundan yönettiği filmde Suna Selen, Fatih Hacıosmanoğlu, Ali Savaşçı ve Oktay Dener oynuyor.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • “Fatih Hacıosmanoğlu’nun Filmi “Taş Yastık” Kazakistan’da Ödül Kazandı” üzerine 27 düşünce

  1. Türkiye’yi böyle güzel bir şekilde temsil ettiği için kendisini can-ı gönülden tebrik ederim. Helâl olsun.

  2. Azmin zaferi diye buna denir işte. Gerçekten tebrikler Fatih. Daha iyilerini yapabileceğini de biliyorum. Henüz filmi izleme şansım olmadı, o yüzden film hakkında yorum yapamıyorum ama sana güveniyorum dostum. Başar ve bizleri mahfet, köpekbalıklarının reisi.

  3. Nereden nereye, köyde elmanın altında bizi çekiyordun. Hani başrollerde hep biz oynayacaktık… Başarılar Fatih abi.

  4. Hacıosmanoğlu büyük konsey toplantımıza hepinizi bekliyorum. Tüm Hacıosmanoğulları’nı böyle başarılar içinde görmek dileğiyle.

  5. Fatihciğim bu başarılarının katlanarak büyümesi dileğiyle, yolun açık olsun.

  6. Başarılarının devamını dileriz. Ülkemiz için büyük bir gurur! Bu gururu bize ve herkese yaşattığın için teşekkürler.

  7. Bu filmle ülkemizi çok iyi tanıttın; daha da iyilerini yapabileceğini gösterdin. Tebrikler, başarıların umarım kesilmez. Bu hırs ve sinema aşkınla seni çok daha iyi yerlerde göreceğimize eminim. Başarılar…

  8. Fatih Bey, selâmünaleyküm, nasılsınız. Dün amcamlardaydım; umarım Trabzon’a gelirsiniz. Adresimiz hep aynı: Trabzon, Of, Harvel Hacıosmanoğlu, Cadet. Başarılar dilerim. Sinan’a selâm.

  9. Fatih Bey size başarılar dilerim. Ben Hacıosmanoğlu ailesinin bir ferdiyim. Uzun zamandır akrabalarımla ilişki kurmak istiyorum ama çok ilginçtir bir duyarsızlık var. Görüyorumki Ekşioğlu bir marka oldu. Ben buna imreniyorum. Çok araştırdım bizim sülalenin böyle bir vakıf çabası yok. Yorumların arasında Büyük Hacıosmanoğlu Konseyi diye bir yazı okudum, beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. Bütün Hacıosmanoğlu ailesine selâmlar…

  10. Fatih arkadaş bu filmle ancak Kazakistan’dan ödül alırdı zaten. Salonda geçrdiğim zamana değmedi doğrusu.

  11. İyi bir izleyici olarak bu kadar kötü bir film izleyebileceğim aklıma gelmezdi. Ayrıca bu filmi şu an programında yayınlamakta olan İBB Kültür – Sanat ekibine de hiç yakışmadı doğrusu.

  12. İnce bir ruhun yansımalarıydı gördüklerim, çok etkilendim. Beni derin düşüncelere sevk etti. Değişik bir tarza sahipsiniz. Yürekten başarılar.

  13. Bu kadar büyük bir sülâlenin, Osmanlı’dan bu yana süre gelen bu büyük sülalenin, tüm Hacıosmanoğulları bir koludur. Kimsenin kimseyi tanıması gerekmez. Gereken tek şey hepimizin aynı büyük soy ismini taşımamızdır. Sülâlemizin büyük bir dernek kurması gerekmektedir. Tüm Hacıosmanoğlu’larının örgütlenip kısa sürede büyük bir dernek kurmasını temenni ederim. Sayın Fatih Hacıosmanoğlu’nun Allah yolunu açık eylesin. O’nu tanımasamda bana ve tüm Hacıosmanoğlu kardeşlerime yaşattığı gururdan dolayıda ayrıca çok teşekkür ederim. Hami Hacıosmanoğlu.

  14. Doğru söylüyorsun Hami kardeşim; bir dernek kurulması lâzım. Hacıosmanoğlu’lar el ele verseler üstesinden gelemeyecekleri şey yoktur ama bir ilgisizliktir gidiyor. Sayın Fatih Hacıosmanoğlu’na başarılar diliyorum. Herkese selâm.

  15. Değerli Hacıosmanoğlu kardeşlerim. Ben vakıf kurma çalışmaları içerisindeyim. Türkiye’de olmasamda vakfımızın tüm tasarımlarını yapıp kurumlaşma aşamasına getirdim. Bu büyük ailenin, geçmişten, taa Osmanlı’dan günümüze gelen değerli HACIOSMANOĞLU adına büyük bir vakıf kuracağız inşallah. Şu anda Almanya’da olmama rağmen araştırmalarım sonucu Türkiye’nin hemen hemen her ilinde Hacıosmanoğlu ailesinden kardeşlerimize rastlamanın mümkün olduğunu tesbit ettim. Ben Ankara’lıyım, Mısır, Yemen, Almanya, Hollanda, Suriye, Özbekistan gibi daha araştırılamayan ülkelerdeki Hacıosmanoğlu’larının ilgisini de bekliyorum. Birde soyadı Hacıosmanoğlu olupda kısaltılmış başka soy isimlerinin kullanılmaması taraftarıyım. Lütfen bu uyarımı dikkate alın. İlerde akrabalık bağlarımızın kaybolmaması için bir önlem olması gerek. Hacıosmanoğlu kardeşlerime, değerli Fatih kardeşime, başarılarını devamını dilerim. Ulaşmak isteyenler, alparslanhaciosmanoglu@hotmail.com adresime yazabilirler. Ayrıca Facebook’ta Hacıosmanoğlu Ailesi grubumuza da tüm kardeşlerimi bekliyorum. Vakfımız için bilgi ve görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum. Hami kardeşim, seninlede özel olarak görüşmek isterim. Ağzından bal akıyor. Posta adresimi verdim, bana ulaşmanı temenni ederim. Teşekkürler.

  16. Gerçekten çok güzel çalışmaların var Fatih Bey. Duydum, gördüm ve basından takip ettim. Ben bir Hacıosmanoğlu ferdi olarak gurur duydum. İçimizde belki adını ve sanını duymadığımız nice Hacıosmanoğlu vardır. Onların da kendilerini meydana çıkarıp bizlere yol gösterici olmaları gerek. Birleştirici ve birlikte hareket etmemezi sağlayan bir mekanizmaya ihtiyacımız var. Bizleri bir çatı altında buluşturmaları ve tanıştırmaları gerekiyor. Tüm Hacıosmanoğuları’nın bir çatı altında birleşmeleri dileği ile mutlu yıllar dilerim. Akçaabat’lı Hacıosmanoğlu.

  17. Hacıosmanoğlu olarak yazan arkadaşların kimliklerini açık yazmalarını rica ediyorum. Fatih kardeşimizin hangi bölgeden olduğunu da bilmiyorum. Tabiki ona teşekkür ediyorum ayrıca. Hayrat, Merkez, İsmail oğlu Osman Hacıosmanoğlu, 1967 doğumlu, İstanbul’da ikâmet eder.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir