Kabuk (Yönetmen: Uygar Asan)

Yönetmen Uygar Asan, Türkiye’nin dijital çekilip dijital gösterime giren ilk uzun video sinema örneği Kış Bahçesi’nden sonra, ikinci video sineması örneği Kabuk adlı filmini çekti. Filmin başrollerinde Sezgin Cengiz, Ayşe Bayramoğlu, Tolga İskit, Barış Atay Mengüllüoğlu, Emre Saka, Tolga Yeter gibi isimler oynuyor. Kabuk, ‘kabuğunda yaşamak’ sorununu mercek altına alırken baba, iktidar, yabancılaşma gibi kavramlara da uğrayan ve durumun sadece kişisel bir açmazdan kaynaklı olup olmadığının sorusunu da soran bir film. Uygar Asan 1993 – 95 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – TV bölümünde eğitim gördü.

“Kabuk (Yönetmen: Uygar Asan)” üzerine 7 yorum

  1. Kabuk filmini izledim. Cesur bir sinema örneği. Mutlaka görün ve bir zahmet artık biraz sıkılın!

  2. Filmi gördüm. Bence görülmeye değer. Senaryo ve filmdeki oyunculuğu bence herkes görmeli.

  3. Selamlar. Filmi İstanbul Film Festivali’nde izledim. An an kopuk olsada, genelde beğendiğimi söyleyebilirim.

  4. Filmi Beyoğlu Sineması’nda festival kapsamında izledim. İlk başlarda çıkmak istedim ancak daha sonraları senaryoyu anlamaya başlayınca filmin sonunda “İyiki çıkmamışım” dedim. Bence bu filmler artık desteklenmeli ve izlenmeli. Aklı başında bir yönetmen ve çok iyi bir senaryo ve çok başarılı oyucular. Elinize sağlık.

  5. Filmi izleyemedim ama çekimlerinin bir bölümü çalıştığım yerde yapıldı, 150. Yıl Acıbadem Postahanesi’nde. Çok merak ediyorum filmi, artık DVD.sinin çıkması gerek. Festivallere gidemiyor maalesef.

  6. Kesinlikle Türkiye standartları üzerinde. Harikasınız bence. Tebrikler.

Yorumlar kapalı.