Bolu Doruk Sinemaları Kapandı

Umut Sanat Ürünleri tarafından 2000 yılında hizmet vermeye başlayan Bolu Becikoğlu Alışveriş Merkezi’ndeki Umut Sanat Doruk Sinemaları’nın faaliyetine 27 Eylül 2007 tarihinde son verildi. Umut Sanat Doruk Sinemaları’nda 7 yıldan beri süren işbirliği için Umut Sanat kamuoyuna teşekkürlerini bildirdi. Bolu Doruk Sinemaları son haftası olan 21 – 27 Eylül tarihlerinde Ratatouille ve Lanetli Bataklık filmlerini göstermişti.

“Bolu Doruk Sinemaları Kapandı” üzerine 13 yorum

 1. Ben Bolu’da oturuyorum ama Bolulu değilim. Eee tabiki kapanır. Neden, çünkü hizmet yok. Daha doğrusu hizmet sıfır. Çalışanları berbat, kaba. Gerçi bu Bolu’daki diğer sinema ve alışveriş yerleri içinde geçerli. Kendilerini ne sanıyorlarsa artık. Bir yere girer, birşey istersin bön bön bakarlar. Bolu’nun genelinde var. Doruk ve Kardelen hiç farketmez, ikiside aynı. Kaç kere şikayet ettik, eh sonuçta birileri duymuş olacak. Ayrıca son zamanlarda Doruk’un müşterisi yoktu, sinema salonunun içi boştu, cafesi de berbat. Gelen müşteri profili, öğrenci yada tipi bozuklardı. İyi olmuş, umarım başka bir sinema salonu açılır ama Bolulu işletmesin, çünkü bilmiyorlar hizmeti. Kardelen’de tadilat vardı, onu da anlamış değilim. Hizmet yok, neyin tadilatı? Sanki salonu doldurabiliyorlar da? Buradaki personelde aynı, kaba, berbat, cahil. Film izlerken, görevli olan kişiler film izleyen kişileri, özellikle yalnız gelmişse bir bayanı, bakışları ile rahatsız ediyorlar. Bu yazdıklarım bir kısmı. Gösterdikleri filmlere gelince, o kadar güzelim yabancı filmler Ankara ve İstanbul’da gösterime girdi, Bolu’da tık yok. Kokuşmuş, göğsü, bağrı açık, iğrenç kokan, sözde milliyetçi partisinin propogandasını yapan Polat’ın filmini yayınlıyorlar. 1,5 ay kadar kaldı gösterimde. Ayıp, ayıp. Bolulular o kadar milliyetçi ise önce memleketlerine sahip çıksınlar. Bir hayırları dokunuyor mu, teröre lanet mitingini bile neden sonra düzenleyebildiler. Herşeyi geriden takip ediyorlar. Duyarsızlar. Saygılar.

 2. Yukarıdaki yazının hepsine katılıyorum. Bende Bolulu değilim. Ankara’da çalışıyorum ama ailem iş nedeniyle Bolu’da oturuyor. 1988’de geldik. Dünya değişiyor ama Bolu yerinde sayıyor. Doruk iyi olmuş, kapanmış, zaten Bolu’nun kaderinde bu var. Diğerlerine ders olsun. Bir yere iş başvurusunda bulunmuştum, bana “Bayan Boluluları alıyoruz” demişlerdi. İyi, alda hayrını gör. İşte bu zihniyet zaten Bolu’yu yok ediyor. Kardelen de aynı akıbeti yaşayacak. Tadilat yapmak gereksiz, hizmet yoksa. Çalışanlar berbat, köylü, kaba, cahil, hiç fark etmez. İyi olmuş.

 3. Bence kapanması kötü oldu, çünkü Kardelen Sineması’ndaki salon sayısı yeterli değil.

 4. Selâm, ben bu sitenin okuru değilim, sadece tesadüfen girdim. Ben bir Bolu’lu olarak yazılanları kınıyorum. Çok kötü yazılmış, bunları yazan arkadaş Bolu’nun eleştirisini yapacağına gitsin kendi memleketinin eleştirisini yapsın. Bu yazılarlar çok ayıp, sizleri kınıyorum.

 5. Yelda ve Nilay Hanımın görüşlerine katılmıyorum. Şahsen ben Bolu Kardelen Sinemaları’ndan memnunum. Çalışanların hepsi işlerini gayet iyi yapıyorlar. Bir kere bu arkadaşlar sadece sinemayı değil Boluluları da temsil ediyorlar. Başkalarına olan kırgınlığınızı sinema personeline gösterdiğiniz için sizi sadece kınıyorum. Evet belki köylü olabilirler fakat onaların geldiği toplum belkide sizden bin kat daha dürüstlerdir. İlk önce aynada kendinize bakıp konuşmanız gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta onalarda insan ve onlarında evinde ekmek bekleyenleri var. Siz Bolu’yu ve Boluluları küçümseme gayretinde bulunuyorsanız niye Bolu’da yaşıyorsunuz ve Bolu’nun ekmeğini yiyorsunuz? Toplum olarak insanları küçümsememek gayet güzel bir davranıştır. Bu yazdıklarımı inşallah okursunuz ve çağdaş bir insana dönersiniz. Birde şunu söyliyeyim: Unutmaki köylü şehirlinin temelidir.

 6. Valla tesadüfen gördüm ama arkadaş da bayağı saydırmış yani. Anlamadım bu kadar zaman içinde mi tutuyordu, artık tak mı etti ama yine de dedikleri doğru. Allah’a şükür kurtuldum o yerden. Adamlar esnaflıktan anlamıyorlar zaten. İzzet Baysal’a saygı duyuyorum Üniversiteyi Bolu’ya kurduğu için ama hakikaten hemşehrileri öğrencileri sevmiyor. Affedin ne olur ama gerçekleri de görmezden gelmeyin. Bu arada Yelda, hakikaten sana da saygı duyuyorum; Dj misin, nesin anlamadım ama bu kadar hakareti sıralamak da bir çeşit yetenek galiba.

 7. Valla ben Boluluyum. Bolu’nun yemekleri ünlüdür ama çoğu mekânı başka illerden gelenler işletiyor. Bolu insanı insan ayırmaz.

 8. Ben Bolu’yu beğeniyorum, arada gezmeye giderim. Bence sinemaları olmasa öğrencilerin canı sıkılır. Nankörlük yapmasınlar da kıymetini bilsinler. Onu bulamayanlarda var. Ben sadece Kardelen Sineması’nın koltuklarını beğenmiyorum. Düz, hepsi aynı boyda. Merdiven gibi olsa daha iyi olur.

 9. Arkadaşlar ayıp oluyor, az yavaş olun. Boluluların neresi kaba. Bir yere girdin, insan gibi davrandın da karşılııını alamadın mı? Bolu’da nüfus az, ondan gelişim de yavaş oluyor haliyle. Ayrıca kafesinde, sinemasında, mağazasında da herkes güler yüzlüdür. Bir-iki insana sinirlenip bütün Bolululara yüklenilir mi? Ayıp, ayıp, herkes mi kaba, az lâfınızın ölçüsünü bilip de konuşun. Bu kadar hakaret etmişsin, birde hâlâ “kabalar, öyleler, böyleler” diyorsun. Hakaret eden insan bir de kendisine bakar.

 10. Arkadaşlar bende Doruk Cafe’de çalıştım. Müşterilerek gayet iyi davranırdık. Siz neden rahatsız oldunuz ki? Kendi memleketinizde hizmet nasıl baktınız mı?

 11. Doruk Sineması kapandığı için çok sevinçliyim. Prestige’in açılmasına sevindim, çünkü rahatlık bakımından çok mükemmel. Bir rahatsızlık duymadım, bence çok harika. Zaten alışveriş merkezi cennet. Prestige Sinemaları Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yer.

 12. Bolu’lu değilim ama Bolu’da okuyorum. Söylediklerinize kısmen katılıyorum ama Doruk Sineması artık değişti. Türkiye çapında sinema zincirine sahip olan Prestige Cinema Club oldu. Hiç gitmeyenler için söylüyorum, salonlarındaki anfi sistemiyle, rahat, geniş ve Bolu’da hiçbir sinemada olmayan ikili deri koltuklarıyla kendinizi evinizde gibi hissediyorsunuz. Cafe ve büfesindeki hizmet iyi. Film izlerken hiçbir isteğinizi karşılıksız bırakmıyorlar. Üstelik bilet fiyatları diğer sinemalarla aynı, hatta daha ucuz ve bu ucuzlukla kendini ayrıcalıklı hissetmek isteyen herkes hayatında bir kere olsun burada film izlemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir