Sıfır Dediğimde’nin 3 Boyutlu, Katmanlı Standları Sinemalarda

Sıfır Dediğimde’nin standı için kullanılan görsel, ön çalışmalardan farklı tasarlandı. Daha çok Hollywood filmerinin standlarında kullanılan 3 boyutlu, katmanlı stand tasarımı tekniği ile hazırlanan standlar Türk sineması için önemli çalışmalar olarak nitelendiriliyor. Sıfır Dediğimde projesi, mahkum.net sitesinden seyircilerle beraber ortaklaşa geliştirilmesi, hikâyenin ilerletilmesinden, oyuncu seçimine, test gösterimleri ile montaja etki etmeye kadar pek çok alanda seyirciye bir sinema filmini beraberce geliştirebilme firsatı verdiği için Türkiye için bir ilk. Yapılan araştırmalara göre dünyada da böyle bir çalışma örneğine rastlanmadı.

“Sıfır Dediğimde’nin 3 Boyutlu, Katmanlı Standları Sinemalarda” üzerine bir yorum

  1. Sıfır Dediğimde filminin ekibi filmin yapımının her aşamasında Türk sinemasında daha önce atılmamış adımları atarak hem yaratıcılıklarını konuşturuyorlar, hem de sinema sektörümüzün çıtalarını adım adım yükseltiyorlar.

    3 boyutlu katmanlı stand yapmak da bu yenilikçi enerjinin bir ürünü. Afiş’in grafik tasarımının çok profesyonel ve gizemli olduğunu düşünüyorum. Görsel tasarımda gösterdikleri titizlikten dolayı arkadaşları kutluyorum.

    Bu işlerin basit gözüktüğüne aldanmayın. Sinema sektörümüz daha yeni yeni olgunlaşıyor. Bu tür afişleri yapan firmalar da halen bu tür yeni yöntemlere yabancılar, hâttâ acemiler. Durum böyle iken böyle bir afişi yapmaya karar vermek cesaret işi.

    İnşallah diğer film yapımcıları da Sıfır Dediğimde filminin yapım firması Sekans’ın risk alarak açtığı bu yolda ilerlerler ve gelecekteki Türk filmlerimizin afişleri Amerikan filmlerininki gibi gösterişli ve komplike 3 boyutlu afişlerden oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir