Cennet (Yönetmen: Biray Dalkıran)

Biray Dalkıran’ın yönettiği ve Engin Altan Düzyatan, Zeynep Pabuççuoğlu, Fahriye Evcen ile Şendoğan Öksüz’ün oynadığı Cennet, 11 Nisan 2008′de 35 Milim Filmcilik dağıtımıyla d.f.g.s. Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.
Can, 29 yaşına gelmiş, zekâsı az gelişmiş olmasına rağmen büyük hayal gücüne sahip bir engellidir. Annesi öldüğünde yaşadığı travma sonucu kimseyle iletişime giremediği bir çocukluk geçirmiş, kendisine ait bir cennet yaratmıştır. Ve sıradan bir gün cennetinde güzel bir kızın da O’na eşlik ettiğini fark eder. Film, kendi kurduğu cennetinden çıkarılıp, akıllı bir yetişkin olabilme şansı verilmiş büyümüş bir çocuğun dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

“Cennet (Yönetmen: Biray Dalkıran)” üzerine 5 yorum

  1. Merhaba. Güzel bir filme benziyor. Konusu dikkatimi çekti ve avrupai konular sanırım sonunda Türk sinemasına yansıtılıyor ve filme çekiliyor. Bu girişiminden dolayı genç yönetmen Biray Dalkıran’ı tebrik ediyorum. Oyunculara gelecek olursak Engin Altan’ı daha önce bir çok yerde izledim. Başarılı ve ses tonu iyi olan bir oyuncu. Zor bir rolü üstlenmiş. Umarım başarı ile altından kalkacaktır. Konuyu okuduktan sonra fotoğraflara baktığımda sanki “evet atipik psikoz” bir insana bürünmüş. Bu da iyi oyunculuktan kaynaklanıyor. Zeynep Papuççuoğlu’nu ilk defa izleyeceğim. Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü dizisi ile gündeme oturdu. İyi bir oyuncu. Sinema performansını merak ettim. Şendoğan Öksüz’de geçmişi olan başarılı bir oyuncu. Cast seçimi iyi yapılmış. Mandalina Casting yöneticileri Canda Karikutal ve Temmuz Karikutal’ı da araştırdım ve kısa sürede piyasada iyi işler yaptıklarını gördüm. Umarım film ekibi bu güzel projenin altından başarıyla kalkar. Sevgiler…

  2. Çok güzel bir filme benziyor, tabi Fahriye Evcen’in oynaması daha bir güzel. 🙂 Onu çok beğeniyorum ve ona benzetiliyor olmakda çok hoşuma gidiyor. Gerçekten benziyorum ama. Başarılar diliyorum, inşallah hakettiği değeri bulur.

  3. Fahriye Evcen harika. Benim en beğendiğim bayan oyuncu. Bende konservatuarda okumayı plânlıyorum, hedefim o. Belki bir gün karşılaşırız.

  4. Fahriye Evcen’i çok seviyorum, çok güzel. Artık hep onun filmlerini izleyeceğim. Seni seviyorum Fahriye Evcen. Umarım seninle birgün karşılaşırız.

Yorumlar kapalı.