Emine Gülay Oktar Ural

5 Temmuz 1973 İstanbul doğumlu. Saint – Michel Fransız Lisesi’nde tamamladığı orta ve lise öğreniminin ardından, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – Televizyon Bölümü’nü bitirdi. 1994 yılında sözleşmeli olarak girdiği TRT İstanbul Radyosu’nda, 1999 yılı Mart ayından beri prodüktör olarak görev yapmakta. 1999 yılında hazırladığı Yılbaşı Özel Programı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 2000 Yılı Radyo Ödülü’ne lâyık görüldü. Öykü ve radyo oyunları yazıyor. 10 çocuk öyküsünden oluşan Harçlık adlı dosyası 2004 yılının Ekim ayında Bu Yayınları tarafından basıldı. Aynı tarihlerde Fransızcadan çevirdiği, Pierre Corneille’in Le Cid adlı beş perdelik manzum trajedisi Devlet Tiyatroları repertuarına alındı. Yine Fransızcadan çevirdiği Jean – Jacques Rouch’un Yzarn’ın Gözleri adlı romanı basım aşamasında. TRT İstanbul Radyosu’nda Ocak ayından beri Beyazperdedeki Düş adlı bir sinema programı hazırlamakta.

“Emine Gülay Oktar Ural” üzerine 2 yorum

  1. Gülay Hanımın yazılarını keyifle okuyorum. Siteyi çok beğeniyorum ama daha bir ön plânda olmalı yazar kısmı. Bu kadar güncel ama bir o kadar da göz önünde olmayan bir kısım boşa gidiyor gibi geliyor bana. Başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler.

  2. Abla ben Kastamonu’dan Faruk. Aslında çok yakın ama uzak akrabalardan bile uzak akraban. Anneannelerimiz kardeş ama birbirimizi bir kere gördük küçükken, o kadar. Yazılarını okuyorum ve çok beğeniyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir