Küçük Kıyamet

Durul Taylan ile Yağmur Taylan’ın yönettiği ve Başak Köklükaya, Cansel Elçin, Binnur Kaya ile İlker Aksum’un oynadığı Küçük Kıyamet, 22 Aralık 2006’da Medyavizyon Film dağıtımıyla Limon Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.
İstanbul’da ardarda yaşanan sarsıntılar, annesini depremde kaybeden Bilge üzerinde psikolojik rahatsızlıklar yaratmaktadır. İki küçük çocuğu, eşi ve yeğenleriyle şehri terk ederek, olası İstanbul Depremi’nden kaçıp kurtulmaya çalışan aile gittikleri güney kasabasında bu kez başlarına gelen esrarengiz olaylar nedeniyle korkularıyla yüzleşirler.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Web Sitesi
 • Fragman
 • IMDb
 • Küçük Kıyamet’in Festival Yolculuğu
 • Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki 21.08.2006

  Star Gazetesi Box Magazin Eki 21.08.2006

  “Küçük Kıyamet” üzerine 23 yorum

  1. Uzun zamandır beklediğim film yakında vizyonda, çok mutluyum. Deprem hakikaten çok derin yaralar bırakıyor insanda. Gidip kendi yaralarıma karşın pencereden bakacağım. Zaten Cansel Elçin hayranıyım. Özlemle bekliyorum filmi. Fragmandan etkileyici bir yapım olduğu belli oluyor. Senaryo, oyuncu seçimi harika, Taylan Biraderler’i kutlarım.

  2. Merhaba. Ben filmi akşam galada seyrettim. Bence insanlar önyargılı olmayıp seyretsin. Muhteşem bir film. Üzülerek ifade ederimki tek kötü oynayan Cansel. O’nun dışında herkes ve herşey muhteşem. Görüntü, ses, senaryo ve oyuncular kendilerini aşmışlar. Bu ne bir deprem nede bir korku filmi. İnsanın defalarca seyredebileceği ve her seferindede başka şeyler yakalayabileceği, hatta kendinden parçalar yakalayabileceği bir film. Ben başta Başak Köklükaya olmak üzere, tüm oyunculara ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eder, böyle ölümsüz bir yapıt içerisinde olmalarının şansını bir kez daha hatırlatmak isterim. Ellerinize sağlık, hep böyle güzel şeyler yapın lütfen. Saygılarımla.

  3. Konu güzel, oyuncular desen 10 numara, yani güzel olacak gibi duruyor. Fragmana bakılırsa oldukça iyi bir filme benziyor. Tebrikler Taylan Biraderler. İnşallah pazar günü izleyeceğim. 🙂 Bu film kaçmaz. 🙂

  4. Filmin türü psikolojik – korku olarak belirtilmiş fakat film korkutamıyor, üstelik yarattığı atmosfer ve karakterlerin psikolojisiyle özdeşlik kurabilecek bir şeyler oluşturulmamış. Her ne kadar Taylan Biraderler halkın duygularını sömürmemek adına böyle bir yola gittiklerini söyleseler de oyuncu yönetimindeki başarısızlıkları film ve seyirci arasına mesafe koymaktan geri kalmamış.

  5. Türk sinemasında Yavuz Özkan, İrfan Tözüm 88 / 90’lı yıllarda insan psikolojisi dedikleri son derece durağan, yürümeyen filmler yaptılar. Eleştirmenler tarafından çok sevilen bu filmler seyirciyi Türk sinemasına küstürdü. 2000’li yıllarda yapılan ticari filmler denilen, adam gibi filmler eleştirmenlerce beğenilmedi ancak seyirciye Türk Sinemasını yeniden sevdirdi. Sinemamızda sanat filmi denilen, yalnız festival jürilerine yönelik yapılan filmler salon bulamadıklarından seyirciyi sinemadan uzaklaştıramadı. Küçük Kıyamet çok salonda vizyona girmesi nedeniyle bu fimi seyreden seyirci eminim birkaç ay Türk Filmi izleyemeyecek. Sayın Burak beye kesinlikle katılmıyorum; bu film tam bir felâket. Zaman beni haklı çıkaracak.

  6. Öncelikle filmi çok başarılı bulduğumu belirtmek istiyorum. Film tam anlamıyla psikolojik – gerilim filmi (bu arada belirtmek isterim gerilim ve korku ayrı şeylerdir). Bence sinemanın en büyük şanslarından biri görüntüdeki her şeyi zaman ve mekân kavramından çıkarabilmesidir. Bu film de bunu yapıyor. Filmdeki her şey birer simge oluşturuyor. Bu simgeler, üzerlerinde çok düşündürecek başarılı simgeler, hele “ev sahibi”. Bir filmin akılda kalmasını sağlayan en önemli yeri sonudur ve bu film kolay kolay unutulmaz. Sondaki enkaz ve İstanbul manzaraları ortalama bir Türk filmi için fazlasıyla iyi. Son olarak müziklere değinmeden geçemeyeceğim. Kevin Moore gerçekten harika bir iş çıkarmış, özellikle filmin sonlarındaki deprem bölümlerinde müzik tam oturmuş. Filmin unutulmaz replikleri de var. Yıllarca unutamayacağım, Türkiye’deki en başarılı tür filmidir bence. Bu arada filmi genel izleyici de beğeniyor, filmin gişesi bunu gösteriyor.

  7. Merhabalar. Öncelikle filmi çok başarılı bulduğumu söyleyemem. Oyuncular süper fakat senaryo çok iyi değil. Ben koyu bir Cansel Elçin hayranıyım, filmi de sırf o oynuyor diye seyrettim fakat umduğumu bulamadım ama onu seyretmek güzeldi. Umarım Cansel’i daha iyi işlerde ve daha iyi yerlerde görürüz.

  8. Bu film izlediğim en iyi Türk filmlerinden biri. Ben bu filme olağanüstü beklentilerle ve koltuğa yapışacak kadar korkacağamı sanarak gitmedim zaten. Bunun bir korku filmi olmadığını, psikolojik-gerilim filmi olduğunu bilerek gittiğim için, ayrıca önyargılarımı da bir tarafa bıraktığım için çok beğendim. Başak Köklükaya ve İlker Aksum muhteşem oynamışlar. Senaryoyu çok beğendim; deprem sahneleri, efektler, herşey çok güzel. İnsanın psikolojik korkularıyla yüzleşmesini sağlıyor. Gerçekten 2. kez izlemek bile istiyorum, bence çok başarılı. Ayrıca gayet anlaşılır bir film.

  9. Gerçekten güzel bir filme benziyor. Fragmanını izledim, filmi yarın ya da Pazar günü alacağım. Gerçekten çok merak ediyorum ve izlemeye can atıyorum. Küçük Kıyamet bence şimdiye kadar izleyeceğim en güzel film olacak. Teşekkürler Taylan Biraderler ve oyuncular. Gerilim, korku ve psikolojik filmleri çok severim. Yani sizin fiminizi, Küçük Kıyamet’i anlatmak istiyorum. Hepinizi çok görmek istiyorum. Teşekkürler.

  10. Sevgili Mert,
   “Filmi yarın, ya da Pazar günü alacağım” diyorsun. Filmin sinemalarda gösterimi devam ettiğinden yasal DVD.si henüz çıkmadı; o nedenle “alacağın DVD” korsan üretimdir. İfadelerinden sinemayı ve sanatçıları çok sevdiğin anlaşılıyor. Filmi korsan DVD.sinden izlemek sanatçıları rencide eder ve emeklerine saygısızlıktır. Yasal DVD.lerini bekleyemeyecek kadar merak ediyorsan filmleri sinemalarda izlemeye özen göstermelisin. Filmleri sinemalarda veya yasal DVD.lerinden izleyelim ki sanatçılara emeklerinin karşılığını ödemiş olalım ve bizlere güzel filmler yapmalarına olanak sağlayalım.

  11. Arkadaşlardan duyduğuma göre çok güzel ve korkunçmuş. Kesinlikle gitmeliyim.

  12. Filmi çok beğendim. Bence çok güzel psikolojik bir film. Korku unsuru pek öne çıkmamış, ancak yinede süper film.

  13. Süper bir film, tek sorun DVD.sinin henüz çıkmamış olması. Ben filmi galada izledim ve tekrar izlemek için can atıyorum. DVD.si ne zaman çıkacak, bununla ilgili mail veya sitede bir yazı bekliyorum. hande_89@hotmail.com

  14. Ben Küçük Kıyamet’i sinemada izledim; çok korktum ama çoook güzeldi. İzlememiş herkese tavsiye ederim.

  15. Bence film o kadarda etkileyici değildi ama oyuncular iyi performans sergilemişler. Filmin korku filmi olduğu söyleniyor ama ben o kadar korkmadım. Biraz daha heyecanlı yapabilirlerdi.

  16. Çok başarılı bir film. Aslında insanları olası İstanbul depremine karşı uyarıyor.

  17. Ben filmi sinemada izleyemedim. DVD.si ne zaman çıkacak, bilgisi olan varsa benimle paylaşırsa memnun olurum.

  18. İzlediğim en harika Türk gerilim filmi. Hatta birçok yabancı filmden bile daha başarılı. Gerçi ”bile” lâfını niye kullanıyorsam artık. Biraz geç izledim ama olsun, zevkliydi. Cidden bu kadar başarılı olabileceğini sanmıyordum. Açıkçası, ”O kadarda iyi değildir, eee nede olsa Türk yapımı” gibisinden düşüncelerle izledim ama haksız çıktım.. Kendimden utanıyorum. =) Aslında oyuncuların hepsi kaliteli bulduğum kişiler; Başak Köklükaya, Cansel Elçin ve diğerleri. Niye böyle bir yargıya vardıysam… İzlemeyen arkadaşların kesinlikle bir an önce izlemelerini tavsiye ediyorum. Bakın izleyinde Türklerde sinemada ne kadar başarılı olabiliyormuş görün. 🙂 Ben bile haftaya vizelerim başlıyor olmasına ve hatta tam 3 sınavım olmasına rağmen izledim. Şaka bir tarafa böyle başarılı işler yapılması bizleri de çok mutlu ediyor. Ayrıca Taylan Kardeşler’i de tebrik ediyorum. Umarım daha böyle nice başarılı yapımlar sunarlar bize. Bu arada filmin internet sitesi de çok hoşuma gitti. Görmeyen arkadaşların mutlaka görmelerini tavsiye ediyorum.

  19. Ben daha şimdi izledim TV.de felâket etkilendim. Sonunu pek anlayamadım, yani kadın ölüyor mu, öyle olursa ağlayacağım. İşte bir annenin yüreği arkadaşlar.

  20. Seyretmedim ama yarın akşam arkadaşlarla seyredeceğim. Anlatılanlara göre güzel filmmiş.

  21. Filmi ilk kez izlememe rağmen çok güzeldi. Sahidende psikolojik – gerilim filmi. Oyuncular çok iyi ama Cansel Elçin’in oyunculuğunu biraz hafif buldum diyebilirim ama iyidi. TV’den izledim ve son derece etkilendim, hele de sonda ev sahibinin kim olduğunu anladığımdaysa şok oldum. Tatilin aslında Bilge’nin bilinç altında yerleşen bütün korkuları olduğunu anladığımdaysa felâket gibi hissettim kendimi. Bilge aslında bir anneyi canlandırıyor, gerçek hayyatta da böyleleri çocukları için herşeyi yaparlar. Sonda da zaten Zeki ve Bilge öldüler, çok üzüldüm. Geçen sene filmin gişesinin neden çok olmadığına şaşırıyorum ve üzülüyorum. Böyle güzel filmler ödül almalı diye düşünüyorum. Ben çok beğendim ve kesinlikle izlenmeli.

  Yorumlar kapalı.