Aura’nın Başrol Oyuncularından Töre Anadolu: Perdede Öldüğümü Görünce Ağladım

Altın Portakal yarışma filmlerinden Aura’nın galası oyuncuların katılımıyla gerçekleştirildi. Gani Rüzgar Şavata ve Töre Anadolu’nun başrollerini paylaştığı filmin gösteriminin ardından düzenlenen söyleşiye, filmin müziklerini yapan Murat Evgin ile yapımcılar da katıldı. 43. Altın Portakal Film Festivali’nde bu sene yarışacak filmlerden biri olan Aura’nın galası Antalya Kültür Merkezi’nde yapıldı. Galanın ardından oyuncular ve yapımcıların da katıldığı söyleşide başrolü Töre Anadolu ile paylaşan Gani Rüzgar Şavata, ilk defa yalnızca oyuncu olarak katkıda bulunduğu böyle bir filmde yer aldığı için memnun olduğunu dile getirdi.

 • Basın Bülteni
 • Film hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • Festival hakkında geniş bilgi için tıklayınız.
 • “Aura’nın Başrol Oyuncularından Töre Anadolu: Perdede Öldüğümü Görünce Ağladım” üzerine 29 yorum

  1. Töreleri çok kötü zannederdim. Çok güzelmiş, 🙂 tanışmak isterdim.

  2. Saygıda kusur etmeyelim beyler. Eğer Töre Hanım’ı seveceksek sanatçı kimliğiyle sevelim çünkü onun bir sahibi var, hemde yakışır. Töre’nin Azat’ı

  3. Kimmiş bu Azat. Ben onu seviyorum, hemde çoook. Ciddi Töre’nin sevgilisi var mı? Ona aşığııım.

  4. Sana aşığım, senin gibi bir sevgilim olaydı 1 günlük ömrüm olaydı, başka birşey demem. Senin gurbanınım ben Töreee.

  5. Kendisiyle tanışma fırsatım oldu. Çok ama çok güzel bir bayan, hastasıyım.

  6. Merhaba sayın Töre. Sizi gercekten çok seviyor vede çok beğeniyoruz. Ben Adıyamanlıyım vede Urfa’da ünivenbikere okuyorum. Bildiğim kadarıyla Adıyamanlılar siz çok seviyorlar. Neden Adıyamanda konser vermiyorsunuz? Birde şu var, dikkat ettimde son bir yıldır hiç görünmüyorsunuz. Bence çok güzel vede insanı derinden etkileyen bir sesiniz var. Sizin gibi değerli bir sanatçının böyle yapmaması lâzım bence. Birde gelecekteki amacınız ne? Siz gerçekten çok değerli bir sanatçısınız, sizi çok seviyoruz. Saygılar.

  7. Töre, benim adım Hakan. İstanbul’da yaşıyorum. Anadolu Türkü Evi’ndeyken hep seni görmeye gelirdim. Gittin gideli bir kez olsun adım atmadım oralara. Töre, bu mesajımı okur musun bilmem ama sana yemin olsun ki senden başkasını sevmeyeceğim. Her an seni düşünen biri olarak yaptığım araştırmalar sonucunda Ankara – Sincan’daki evine kapandığını duydum ve bunu Gani Rüzgâr’ın yaptığı söyleniyor. Töre, ben sözümü geçirebilecek biriyim, bundan emin ol. Sana yardım edebilmem için birşeyler söyle. Yoksa öleceğim bu dertten. Ne olur Töre, ne olur yardım bana. hakan_023_23@hotmail.com

  8. Töre seni çok beğeniyorum ve yaptığın işte izlediğin başarılı yolu takdir ediyorum. Seninle tanışmayı çok isterim. Kendine iyi bak, Allaha emanet ol.

  9. Gerçekten burada yapılan bir yorumu okuduktan sonra çok etkilendim. Gerçekten Gani Rüzgâr Şavata, Töre’nin hayatını yönlendiren kişi mi? Töre’yi bir kız görsem hayat yalan olsa umurumda değil. Seni seviyorum Töre Anadolu.

  10. Gerçekten tek kelimeyle mükemmelsinnn. Başarılarının devamını dilerim. Senin ve Gani Rüzgâr’ın hiç bir filminizi kaçırmam, cd.leri bende hâlâ duruyor. Bütün fotoğraflarınız bende. Sizleri çok seviyorum. Bu garip Urfa’lı sizlere mecbur.

  11. Gani Rüzgar Şavata ve Töre Anadolu’nun büyük bir hayranıyım. Hayranlığımın nedenide Anadolu’nun ezilmiş insanlarını oynamaları beni çok sevindiriyor. Bana göre Yılmaz Güney’den sonra en büyük yönetmen Gani Rüzgar Şavata’dır.

  12. Töre, seni çok ama çok seviyorum. Seninle bir tanışabileydim ne olurdu. Urfa’ya neden hiç gelmiyorsunuz. Tüm eserlerinizi büyük ilgiyle izliyorum. Bütün dizilerinizde çok başarılısınız. Bu arada Gani Rüzgâr Şavata’yı da çok seviyorum. Sizin şarkılarınızı dinleye dinleye neredeyse hepsini ezberledim. İş arkadaşlarım benim size benzediğimi söylüyorlar. Size özenip bağlama çalmaya başladım. Erkek arkadaşım bile bana sizin isminizle sesleniyor. Seni çok seviyorum, başarılarınızın devamını dilerim. Lütfen artık ekranlara çıkın. Yüzünüze, sesinize hasret bırakmayın bizi. Lütfen Töre.

  13. Töre, ben Urfalıyım, Urfa’da yaşıyorum, ismim Habip. Dillere destan bir güzelliğiniz var. Sizi ilk olarak Şebnem Kısaparmak’ın programında gördüm. Benim müzikle hiçbir şekilde âlâkam yoktu, yani yeteneğimin olmadığını sanırdım ama yanılmışım, sayenizde kendi farkıma vardım. Biliyorum size biraz saçma gelebilir, “Benimle ne âlâkası var” diyebilirsiniz. Şu an sayenizde konservatuarda bağlama sanatçısıyım. Artık bu sizin eseriniz mi, yoksa sevginin mi bilemiyorum. Hayattaki en büyük dileğim sizi izlemek. Hayatta hiçbir şey için üzülmeye değmez. Sizin üzüldüğünüzü görmek hayranlarınızı kahreder. Sizi çoook ama çoook seviyorum. Hep gül, mutlu ol. Çünkü gülmekte, mutlu olmakta yakışıyor, çünkü hak ediyorsunuz. Urfa’ya beklerim, kendinize iyi bakmanız dileğiyle.
   Ne tadım var nede tuzum
   Ne yaşamakta var gözüm
   Bülbül gibi güle figan
   Etmekten ne çıkar gönlüm. – Urfalı

  14. Töre Anadolu (Mürvet Uyanık), sana yazacak bir şey bulamıyorum.

  15. Arkadaşlar, Töre Anadolu evlenmiş haberiniz olsun. Mutluluklar diliyorum.

  16. Töre, adın bile yeter. Herşeyi anlatıyor zaten.

  17. Sayın Töre Anadolu, Erzincan, Refahiye, Kırıktaş köyündenim. Sizi sesinizle, doğru çizginizle çok seviyoruz. 25’e yakın deyiş ve 75’i aşkın kendi bestem uzun hava türküm var. Arzu ederseniz size sunabilirim; başarılar diliyorum. Ulaşım bilgilerim: İstanbul Gazi mahallesinde oturuyorum. İş tel: 0212 8863182, GSM: 0533 9310943. Aslında buraya yazılanlar okunuyor mu doğrusu çok merak ediyorum.

  18. Töre hanım, duyduk ki evlenmişsiniz, tebrik ederiz. Evlendiğiniz kişiyle tanışma fırsatı buldum, O’da sizin gibi çok değerli bir insan. Aynı zamanda hemşerimiz, Dersimliymiş. Size ömür boyu mutluluklar diliyorum. En kısa zamanda sizi dinlemek istiyoruz. Saygılar. Dersimli Coşkun.

  19. Helâl olsun Töre abla. Çok güzelsin, bende birazcık sana benziyorum.

  20. Sizi çok beğeniyorum. Yeni bir dizi çalışmanız var mı? Merakla bekliyoruz.

  21. Gani Rüzgâr Şavata’yı çok seviyorum. Töre Anadolu’yu da seviyorum. 2005.de Kövengin Yollarında adlı sinema filminde rol almıştım. Gerçekten Gani abi çok delikanlı, çok da yetenekli. Filmleri dünyada takdir ediliyor. Selâmlar. Elazığlı gakkoş Erdem.

  22. Töre Hanım, ben sizi çok beğeniyorum. Hele ki kaşınız, gözünüz beni bitiriyor. Aslen Mardin’liyim bende ama İstanbul’da Hukuk Fakültesi öğrencisiyim ve seni çok seviyorum. Seninle tanışmayı çok isterim. Ne olur yeni klipler çıkar.

  23. Töre abla ben sizi çok seviyorum, sizi görmeyi çok istiyorum, siz çok güzelsiniz. Aman nazar değmesin, kurban olayım size.

  Yorumlar kapalı.