Beni Keşfet

Temmuz ayında vizyona giren Meiert Avis imzalı Beni Keşfet (Undiscovered) gençlik, hayaller ve şöhret üzerine romantizm yüklü bir film. U2, Bruce Springsteen ve Bob Dylan gibi ünlülerin video kliplerinden tanıdığımız ödüllü yönetmen Avis, 1989’da çekmiş olduğu Far From Home‘dan sonra ikinci uzun metraj filmiyle karşımıza çıkıyor.

Aşk onların kaderinde vardı…

Filmin başkarakterleri olan Luke ve Brier metroda çarpışırlar ve kısa ve romantik bir an yaşarlar. Her iki karakterin de hafızasından silemediği bu anın üzerinden iki yıl geçer ve kahramanlarımız bu sefer de kaderin bir cilvesi sonucu Los Angeles’ta karşı karşıya gelirler. Güzel ve genç bir kız olan Brier, mankenlikte ilerleyen kariyerinin yanı sıra Los Angeles’a oyuncu olmak için gelmiştir ve hızlı adımlarla yükselmektedir. Luke ise yetenekli bir şarkıcı ve besteci olmasına rağmen bir barda pazartesi akşamları sahne almakta, ancak bunun ötesine geçememektedir. Luke’un şöhreti yakalayabilmesi Brier’ın ondan habersiz bir şekilde menajeriyle yürüttüğü tanıtım kampanyası sayesinde gerçekleşecektir. Brier’ın gizli plânı işe yarar ve Luke kısa sürede bir rock yıldızı olma yolunda ilerlemeye başlar. Brier ise ondan çok hoşlanmasına rağmen daha önce yaşadığı acı bir aşk deneyimi sonucunda bir daha bir rock yıldızıyla
ilişkiye girmemeye karar vermiştir. Öte yandan Luke’un Brier’ın gizli tanıtım kampanyasından haberdar olması da başlayıp başlamama konusunda tereddütte kalan bu aşkı iyice çıkmaza sokar. Plâk şirketinin Luke ile anlaşmasını bitirmesi bu rock yıldızı adayının kariyerini yeniden inişe sürüklerken, Brier da Los Angeles’tan ayrılmaya karar verir. Ancak madem ki aşk onların kaderinde vardır, elbette ki biraraya gelmeleri filmin sonunda kaçınılmaz olacaktır.

Sürpriz bir isim: Ashlee Simpson

Filmin başkarakterlerini canlandıran Pell James ve Steven Strait doğallıkları ve sadelikleriyle iki aşık genci başarıyla canlandırıyorlar. Bunun yanı sıra filmin sürpriz ismi ise kuşkusuz Ashlee Simpson. Son dönemin popüler isimlerinden Jessica Simpson’un kardeşi olarak bildiğimiz ve 2005 yılında çıkan Autobiography albümüyle, şarkılarıyla tanıdığımız Ashlee Simpson oyunculuk deneyimine girişiyor ve filmde Brier’ın Los Angeles’taki yakın arkadaşı Clea’yı canlandırıyor. Aslında Ashlee Simpson gibi ünlü ve oyuncu olmayan bir isimle çalışacak olmak başlangıçta filmin diğer oyuncularını tedirgin etmiş olsa da çekimler başladıktan sonra ekibin bu kaygıları ortadan kalkmış, hâttâ genç oyuncunun disiplininden ve çalışkanlığından oldukça etkilenmişler. Ayrıca şunu da eklemekte yarar var ki, filmin orijinal adı Undiscovered, Ashlee Simpson’ın albüm şarkısından alınmış ve tabii filmde Ashlee Simpson’ı da şarkı söylerken izleyeceksiniz. Özellikle de Simpson’un seslendirdiği Undiscovered şarkısı filmin finale doğru ilerleyen sahnesi için oldukça etkileyici bir yer teşkil ediyor.

Gençlik, hayaller, şöhret ve müzik

Undiscovered, çoğumuzun sahip olmak isteyeceği bir aşk hikâyesini anlatıyor kuşkusuz. Ancak bu romantizmin yanı sıra 2000’li yılların gençliği, gençlerin şöhrete ulaşma arzusu, yıldızlaşma ve hayaller üzerine de göndermeler yapıyor ve düşünmemizi sağlıyor. Filmin baskın unsuru ise elbette ki müzik. Barda canlı performansların sergilendiği sahneler özellikle rock tutkunları için birebir.
Hem romantik bir aşka tanık olmak hem de keyifli bir müzik ziyafeti çekmek isteyenlere Beni Keşfet şiddetle tavsiye edilir!!

(31 Temmuz 2006)

Âlâ Sivas

“Beni Keşfet” üzerine 2 yorum

  1. Ashlee Simpson harika bir karakter ve ona baktığımda bilinmeyeni görüyorum. Evet film harika.

  2. Beni Keşfet gerçekten çok güzel. Şimdi sarışın olan kızın resimlerine bakıyorum, gerçekten yaşlanmış gibi ama Ashlee Simpson gerçekten çok güzel ve genç. Dizide çok güzel ve çok güzel şarkı söylüyor. O iyi bir arkadaş. 😀 Üstelik ben filmi daha yeni izliyorum. Yıl 2012 hâlâ ekranlarda. 😀

Yorumlar kapalı.