Ona Melek Deme

Geçen sene Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali‘nde senaryo ödülü kazanan Ona Melek Deme, 26 Haziran 2006 Pazartesi günü 19:00’da Beyoğlu Cambaz Cafe’de yapılacak Kısa Film Gecesi’nde gösteriliyor. Yönetmenliğini Kenan Erbaş’ın yaptığı Ona Melek Deme’de Goncagül Sunar, Batur Belirdi, Oğuz Oktay, Bülent Şakrak, Sedat Kalkavan ve Yasemin Yıldız oynuyor. Filmin, nostaljik, ironik ve eleştirel bir gülümseme amacıyla, eski Türk filmlerinde sıksı duyduğumuz, “Senin annen bir melekti yavrum” cümlesinden hareketle çekildiği belirtiliyor.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • “Ona Melek Deme” üzerine 4 yorum

  1. Bence başrolde başka bir bayan oyuncu olsa daha iyi olurdu. Kendisinin becerilerini biraz düşük ve soğuk buluyorum.

  2. İlginç bir deneme. Başrol oyuncunuzu çok severim. Burada dozunda bir oyun çıkarmış. Eski Türk film sahnelerine yakışıyor ama daha gerçekçi rollerde günümüze daha yatkın, daha karakter oyuncusu gibi duruyor. Erkek oyuncu ve hırsızda çok şeker. Başarılar.

  3. Güzel olmuş. Başrol oyuncusunu çok beğeniyorum zaten. Muhteşem bir oyuncu. Bence rolünü başarıyla canlandırmış.

  4. Filmi festival kapsamında görmüştüm. Neden böyle bir senaryoya ödül vermişler anlamadım. Reji yerlerde, bayan oyuncusunun hatırına katlandım. Diğerleri feci idi; belli ki Goncagül Sunar da sıkılmış; oyunculuğu hatırına onbeş dakikalık filme zor dayandım.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir