Tutku Nehri

David Mackenzie’nin yönettiği ve Ewan McGregor, Tilda Swinton, Peter Mullan ile Emily Mortimer’ın oynadığı Tutku Nehri (Young Adam), 23 Eylül 2005’de Bir Film dağıtımıyla Limon Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Joe düzenli bir işi olmayan ve orada oraya savrulan serseri ruhlu genç bir adamdır. İyi niyetli ve babacan bir adam olan Les, Joe’yu işe alır. Les ve karısı Ella ile birlikte bir yük teknesinde kalan Joe’nun hayatı, rıhtımda buldukları genç bir kadının cesetiyle alt üst olur. Genç kadının ölüm sebebi belirsizdir. Polis başlangıçta olayın kaza ya da intihar olduğu ihtimali üzerinde dursa da, şüpheler cinayet üzerinde yoğunlaşmaktadır.

  • Basın Bülteni
  • Web Sitesi
  • Büyük fotoğraflara haberin devamından üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  • “Tutku Nehri” üzerine bir yorum

    1. Önce: Çok temiz bir film… Görüntüler, bağlantılar, anlam katmanları yerli yerinde… Yönetmen elindeki hikâyenin gücünün farkında. Öykünün ruhunu iyi yakalamış ve nerede, hangi görüntüyü alacağını, hangi oyuncuyu nasıl oynatacağını iyi belirlemiş. Sırıtmayan, aksamayan bir görüntü akışı yakalamış. Birbiri içine geçen öyküleri ustalıkla birleştirmiş. Anlamı ve anlatımı sekteye uğratmadan öyküsünü anlatmış. Evet biraz ağır akıyor film. Ama öykü bunu gerektiriyor. Son yıllarda sinema sanatı adına olumlu haneye yazılacak bir film.

    Yorumlar kapalı.