Çingeneler Zamanı

Emir Kusturica’nın yönettiği ve Davor Dujmovic, Ljubica Adzovic, Bora Todorovic ile Husnija Hasimovic’in oynadığı Çingeneler Zamanı (Time of the Gypsies / Dom za Vesanje), Mayıs 1990’da Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarıldı.
Annesi genç yaşta ölünce babasının terkettiği Perhan, büyükannesiyle birlikte, yoksulluk içinde yaşamaya başlar. Yüksek ahlâki değerlere sahip büyükanne O’na büyük bir sevgiyle bakar. Hasta kız kardeşi için de endişelenen Perhan kandırılarak İtalya’ya götürülür, hırsızlık ve çocuk alım satım işlerine karıştırılır.

 • Basın Bülteni
 • Fotoğraflar
 • Fragman
 • IMDb
 • Ali Erden Yazıyor
 • “Çingeneler Zamanı” üzerine 5 yorum

  1. Defalarca izlememe rağmen Davor Dujmovic’ın (Perhan) ağır bir depresyon sonucu 1999’da intihar ettiğini yeni öğrendim ve uzun bir süredir bitmiş olmasına rağmen filmin hâlâ etkisinde olan ben, Perhan’ın ölmüş olabileceğini kabûllenmezken gerçek ölüm haberiyle karşılaşınca kendimi daha da kötü hissettim. Çingeneler Zamanı gerek müziğiyle, gerek yönetimiyle hiç bir zaman unutamayacağım bir film.

  2. Gerçekten şu ana kadar izlediğim en güzel filmdi. Konusuyla da müziğiyle de diğer yapımların örnek alması gereken ölümsüz bir eser.

  3. İnternette bakmadığım site kalmadı, bulamıyorum bu filmi. Sadece yorumlardan biliyorum. Delirmek üzereyim.

  4. Yıllar öncesi izlemiştim. Gerçekten süper bir film artı süper müzik. Tavsiye ederim. Herkese sevgiler.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir