C

Cemal Türker

Bu Şevkiye, bu Toto, şuradaki Nisa hanımlara aittir, diye. Anılar düşler ayaklanmıştı çoktan.
Birden yerinden kalktı Gülistan Güzey, yüzüme hiç bakmadan, fakat arkasından geleceğimden emin, sahneye doğru ilerlemeye başladı.

“Baştan alalım Cemal Bey, ne dersiniz?” dedi Gülistan hanım. (Cemal Türker, Teşrin Fırtınası / Ertesi Gün Diye Bir Şey Yoktu, Benseno Yayınları, 4. baskı, Haziran 2006, Sayfa 99)
*****
Cahit Irgat, eski, çoktan unutulmuş bir oyunda yitirdiği repliği bulmuştu. (Cemal Türker, Teşrin Fırtınası / Ertesi Gün Diye Bir Şey Yoktu, Benseno Yayınları, 4. baskı, Haziran 2006, Sayfa 100)
*****
Alev Sezer, Nisa Serezli, Hüseyin Kutman, Muazzez Kurtoğlu, Yüksel Gözen, Kerem Yılmazer, Duygu Ankara, Güzin Özipek, Ayfer Feray, Fatoş Balkır, Turgut Boralı, Kamuran Usluer, Birsen Kaplangı, Aliye Rona, Haluk Kurtoğlu… Hepsini tanıyordum. (Cemal Türker, Teşrin Fırtınası / Ertesi Gün Diye Bir Şey Yoktu, Benseno Yayınları, 4. baskı, Haziran 2006, Sayfa 101)
*****
Kulis kapısından Altan Erbulak ile Cahide Sonku’nun bana doğru yürümeye başladıklarını gördüm.

Ayşen Gruda, Uğur Yücel, Yalçın Otağ, Erol Evgin, Nükhet Duru, Hadi Çaman, Turgut Boralı, Adile Naşit bir ağızdan şarkıya başlamışlardı bile… Nükhet Duru elimin tuttu. (Cemal Türker, Teşrin Fırtınası / Ertesi Gün Diye Bir Şey Yoktu, Benseno Yayınları, 4. baskı, Haziran 2006, Sayfa 102)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sinemacılık ve Filmcilik Yararına Bağımsız İletişim Platformu